Posibniki.com.ua Менеджмент Міжнародні організації 6.5.2. Поточний стан і перспективні напрями співробітництва


< Попередня  Змiст  Наступна >

6.5.2. Поточний стан і перспективні напрями співробітництва


різноманітні міжнародні фінансові установи використовують БМР як банк. Загалом БМР співпрацює з більш ніж 120-ма банками та організаціями.

Головне джерело засобів БМР — короткострокові вклади (до трьох місяців) центральних банків в іноземній валюті або золоті. На кінець березня 2010 р. загальна сума депозитів у БМР становила близько 195,8 млрд СПЗ.

Цікавою специфікою Банку є, з одного боку, конфіденційний характер його діяльності, а з іншого — той незаперечний факт, що за роки свого існування він перетворився на провідний інформаційно-дослідний центр аналізу найважливіших сучасних проблем розвитку міжнародних валютно-фінансових відносин, що визначає місце БМР як допоміжної структури МВФ та МБРР, з якими він має тісні зв’язки. Його річні звіти — одне з найавторитетніших видань у фінансовому світі. Часто рекомендації БМР, підготовлені на базі консенсусу, у валютно-фінансовій сфері мають більше значення, ніж деякі міждержавні або наднаціональні рішення.

БМР відіграв велику роль в організації міжнародного валютного співробітництва, оскільки брав участь у роботі органів Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних і регіональних органів із питань функціонування світової валютної системи.

Банк міжнародних розрахунків — велика світова валютнокредитна організація як за кількістю учасників, так і за характером діяльності. Адже БМР — міжнародний банк центральних банків, агент і розпорядник у різних міжнародних валютнорозрахункових та фінансових операціях, центр економічних досліджень і форумів міжнародного валютно-кредитного співробітництва.

Як уже зазначалося, БМР — це своєрідний форум, що сприяє міжнародному співробітництву банків. Він регулярно організовує

ними банками-членами. Наразі вибраними членами є Канада, Китай, Мексика, Нідерланди, Швейцарія, Швеція та ЄС. Радою директорів, зі складу її членів, обирається голова та призначається президент банку (з 1948 р. ці дві посади виконує одна особа — головний менеджер) та інші члени правління, яке здійснює оперативну діяльність із керівництва банком. На сьогодні посаду Головного менеджера обіймає радник управляючого директора з фінансових питань та директор департаменту з грошового ринку та ринку цінних паперів МВФ Джеймі Каруана (Jaime Caruana).

БМР створює можливості для роботи різноманітних комітетів (як постійних, так і спеціальних), що вивчають і обговорюють конкретні питання: проблеми міжнародної заборгованості; впровадження фінансових інновацій, удосконалення фінансових інструментів, структури фінансових ринків, банківського нагляду, забезпечення ефективності та стабільності систем внутрішніх і міжнародних платежів та розрахунків тощо. Під егідою БМР і за його підтримки працюють три комітети з розроблення та погодження нормативних банківських стандартів:

1) Базельський комітет із банківського нагляду — розробляє мінімальні принципи ефективного банківського нагляду;

2) Базельський комітет із систем платежів і розрахунків — здійснює нагляд за міжнародними розрахунками й розробляє нові механізми міжнародних розрахунків. Найбільш значущими є його рекомендації щодо розрахунків за фінансовими деривативами, урахування системних ризиків тощо;

3) Постійний комітет із євровалют — вивчає й надає рекомендації щодо вдосконалення банківського регулювання ринку євровалют.

За роки свого існування БМР перетворився на провідний інформаційно-дослідний центр із монетарних та фінансових проблем. Він збирає й публікує інформацію про стан на міжнародному ринку банківських і фінансових послуг. Дослідження банку мають прикладний характер. БМР готує міжбанківську базу даних, доступ до якої мають центральні банки. Вона містить інформацію про діяльність центральних банків на зовнішніх валютних ринках та про стан цих ринків.

Своєю діяльністю БМР сприяє виконанню міжнародних фінансових угод, надаючи з цією метою посередницькі й довірчі послуги. При цьому він діє як фіскальний агент або банкдепозитарій із міжнародних угод про позики. Так, БМР виконував роль агента приватної системи клірингових платежів і розрахунків в екю при Банківській асоціації екю (БАЕ). Нині він є агентом щодо клірингових платежів у євро. Крім того, Банк може виконувати інші різноманітні функції, наприклад, агента з гарантування повернення боргу. Україна не є учасником БМР,


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
6.6.2. Основні умови та специфіка діяльності Клубів кредиторів
6.6.3. Співробітництво Клубів з Україною
РОЗДІЛ 7 ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ГЛОБАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
7.2. Міжнародні організації як інститути глобального управління
7.2.1. Міжурядові організації світового рівня як інститути глобального управління
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)