Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок Міжнародна організація Комісій з цінних паперів (IOSCO)


< Попередня  Змiст  Наступна >

Міжнародна організація Комісій з цінних паперів (IOSCO)


Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO) зі штабквартирою в Монреалі була створена 1983 р. на базі Міжамериканської асоціації Комісій з цінних паперів (створеної у 1974). На початку 1990-х років ця організація виконувала функції інформаційно-координаційного центру, проте сьогодні IOSCO являє собою найвпливовіший орган наднаціонального регулювання міжнародного ринку капіталу, який об’єднує регуляторів ринку цінних паперів з усього світу. На кінець 2014 р. до складу ІОSСО входили 124 постійні члени, 64 афілійовані та 12 асоційованих членів.26 вересня 1996 р. Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку України було прийнято до IOSCO як постійний член.

Головними завданнями ІОSСО є:

— координація співпраці між регуляторами ринку цінних паперів різних країн з метою забезпечення ефективнішого державного регулювання національних ринків цінних паперів;

— обмін досвідом державно-правового регулювання ринку цінних паперів і впровадження досконаліших методів регулювання ринку цінних паперів;

— розроблення єдиних стандартів поведінки на ринках цінних паперів і здійснення державного нагляду за міжнародними угодами у сфері обігу цінних паперів;

— взаємна допомога з метою забезпечення єдності й неподільності ринків цінних паперів та боротьби із правопорушеннями. IOSCO розробляє стандарти регулювання національних фондових ринків. Документ «Цілі та принципи регулювання ринків цінних паперів» (IOSCO Principles) є основою для регулювання національних фондових ринків в більшості розвинених країн (див.: Розділ 3, пункт 3.1, підпункт «Принципи регулювання фінансового ринку»). Крім того, організація забезпечує обмін інформацією між регуляторними органами різних країн і веде бази даних з національних фондових законодавств.

Загалом IOSCO розробляє рекомендації, призначені передусім для регуляторів ринку цінних паперів. Проте такі рекомендації часто використовують у своїй практиці і професійні учасники ринку цінних паперів. Серед останніх документів можна назвати Рекомендації Ради IOSCO щодо ідентифікації ризиків та методології їх оцінювання для регуляторів ринку цінних паперів, оприлюднені у червні 2014 р., або Рекомендації Ради IOSCO щодо захисту активів клієнтів, оприлюднені у січні 2014 р.

Окрім рекомендацій, стандартів та принципів регулювання, що розробляються комітетами IOSCO, ця організація тісно співпрацює або входить до складу інших міжнародних організацій з питань регулювання фінансового ринку, і спільно з ними видає регуляторні документи. Однією з таких організацій є Об’єднаний форум.

Об’єднаний форум

Об’єднаний форум (The Joint Forum) — міжнародна група, створена у 1996 р. під егідою Базельського комітету з банківського нагляду, Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) та Міжнародної асоціації страхового нагляду (IAIS) для розв’язання питань, які є спільними для банківського, страхового ринків та ринку цінних паперів, включно з регулюванням фінансових конгломератів. Об’єднаний форум складається з рівної кількості регуляторів банківського, страхового та ринку цінних паперів (на кінець 2014 р. об’єднував голів/представників регуляторів із 15 країн світу). Збирається Об’єднаний форум, як правило, тричі на рік.

Серед останніх розроблених і ухвалених Об’єднаним форумом документів можна назвати такі, як Звіт про розкриття продажів у страховому, банківськомусекторах та секторі цінних паперів (квітень 2014 р.); Звіт по ринку іпотечного страхування (серпень 2013 р.); Принципи нагляду за фінансовими конгломератами (вересень 2012 р.); Звіт про стимули щодо сек’юритизації активів (липень 2011 р.); Огляд характеру і масштабів фінансового регулювання — ключові питання і рекомендації (січень 2010 р.) тощо.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Принципи Базельського комітету з банківського нагляду
Норми законодавства ЄС з регулювання банківської діяльності та нагляду
Правове регулювання ринку цінних паперів в Україні
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)