Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок РОЗДІЛ 12 ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОГО РИНКУ Зміст розділу


< Попередня  Змiст  Наступна >

РОЗДІЛ 12 ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОГО РИНКУ Зміст розділу


12. Декрет Кабінету міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993.12.1. Інформаційні теорії фінансового ринку.

12.2. Види інформації на фінансовому ринку.

12.3. Система розкриття інформації. Інформаційні витрати.

12.4. Рейтинги та фондові індекси, їх значення для функціонування фінансового ринку. Компетентності, яких має набути студент:

• розуміння змісту питання інформаційного забезпечення фінансового ринку;

• засвоєння базових знань щодо руху інформаційних потоків на фінансовому ринку;

• формування фінансової грамотності з питань використання інформації на фінансовому ринку.

12.1. Інформаційні теорії фінансового ринку

На даний час розвиток науково-технічного прогресу на планеті можна визначити як перехід від індустріального суспільства до суспільства інформаційного. Основним об’єктом інформаційного суспільства є інформація. Роль інформації сьогодні важко переоцінити. Вона відіграє провідну роль в усіх сферах діяльності держави, суспільства, людини. Інформація відіграє дедалі більшу роль як у суспільстві загалом, так і в кожній окремій сфері нашого життя — економіці, політиці тощо. Не залишається осторонь процесу інформаціоналізації і фінансовий ринок, зокрема один з його сегментів — ринок цінних паперів.

За визначенням Чарльза М. Сігера та Х’ю К. Патона: «Щоби створити атмосферу довіри до підприємницької діяльності, що дуже важливо для розвитку фінансового ринку, ринки цінних паперів мають бути:

• надійними та безпечними;

• ліквідними;

• ефективними;

• прозорими;

• справедливими;

• упорядкованими» .

Усі ці пункти так чи інакше стосуються питання інформаційного забезпечення функціонування фінансового ринку.

Гіпотеза ефективного ринку *

За визначенням Ю. Фами, «ефективний фондовий ринок — це ринок, ефективний у переробці інформації. Ціни фінансових інструментів, які спостеріга *

Див. також розділ «Ризик і дохідність».

1

Сігер Ч., Паттон Х. Загальний стан та передумови розвитку фінансового ринку в Україні. — К. : Finan-cial Markets Iternational, Inc., 2000.

— 201 с.ються в кожен проміжок часу, базуються на “правильній” оцінці всієї інформації, яка є доступною на даний момент. Ціни на ефективному ринку повною мірою відображають існуючу інформацію».

Виходячи з рівнів доступу до інформації у західній літературі розглядають форми ефективності фінансового ринку. Так звані слабка форма ефективності, середня та сильна виражаються в тому, що ціни відображають, у першому випадку, вже колись опубліковані дані, у другому — сьогодні опубліковані дані, у третьому — всі дані, які можна отримати.

Три форми, визначені в гіпотезі ефективності ринків (теорія ефективності ринків має багато співавторів. Це, по-перше, дві класичні праці з ефективності ринків ; по-друге, ефективність ринків розглядається також іншими авторами з точки зору інвестицій, а найновіший огляд теорії ефективності з відомих наведено у E. Fama 2 . На рис. 12.1 зображено розподіл основних форм ефективності ринку.

Рис. 12.1. Три форми ефективності фінансового ринку

Рис. 12.1. Три форми ефективності фінансового ринку

Можна дійти висновку, що згідно з теорією ефективності ринків ризики пов’язані з невизначеністю. Однією з причин невизначеності може бути недостатність інформації. Виходячи з рівнів доступу до інформації у західній літературі й розглядають теорію ефективного ринку.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Теорія асиметричної інформації
12.2. Види інформації на фінансовому ринку
Аудит
12.3. Система розкриття інформації. Інформаційні витрати
Удосконалення системи розкриття інформації
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)