Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит Розділ 4 ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ


< Попередня  Змiст  Наступна >

Розділ 4 ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ


У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ, АНАЛІЗІ ТА АУДИТІ Авраменко В.О., студентка ОЕФ, 6 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Матієнко-Зубенко І.І., к.е.н, доцент кафедри аудиту

ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМНІ РІШЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ

Діяльність будь-якого підприємства супроводжується розрахунковими операціями через установу банку в готівковій і безготівковій формах. На сьогодні питома вага останніх постійно зростає. Облік грошових коштів на поточних рахунках у банку є досить важливою, оскільки від достовірності, точності та оперативності їх обліку залежить уся господарська діяльність підприємства.

Застосування сучасних інформаційних технологій передбачає вдосконалення методологічних засад бухгалтерського обліку, і, як наслідок, поліпшення якості економічної інформації для забезпечення управління підприємством. Ці зміни зумовлені тим, змінюються способи обробки даних, при яких забезпечується різна швидкість надання звітної інформації. У різних системах бухгалтерського обліку (від паперової до комп’ютерної) вона досягається, як правило, раціональною організацією облікових даних, одноразовим їх отриманням і передачею за всіма напрямками.

Розмаїття програмних продуктів (ПП), що реалізуються на інформаційному ринку України, відрізняється один від одного тим, що одні з них краще підходять для малих, середніх чи великих підприємств, обслуговують комерційну діяльність чи бюджетну сферу тощо. Програми для автоматизації малої бухгалтерії («Інфо-бухгалтер», «1С», «Skat») порівняно простіші у впровадженні, проте вони, як правило, не містять автоматичних функцій, що дозволяють вести бухгалтерію з урахуванням усіх нюансів.

ПП для автоматизації великої бухгалтерії дозволяють автоматично вести всі можливі бухгалтерські операції, являють собою не одну окрему програму, а набір сумісних модулів, кожен з яких відповідає тому чи тому розділу бухгалтерського обліку. Прикладами таких програм є «Бест», «Парус», «RS-balance», програми СКБ «Контур» і «Бонус», система «Галактика».

Переважна більшість відомих бухгалтерських програм мають версії для DOS і для Windows. Версії програм, призначені для Windows, завжди трохи дорожче, ніж для DOS, але їх переваги сторицею покривають націнку. Крім того, для роботи під Windows необхідні більш потужні комп’ютери і якщо Windows не встановлено, його доведеться встановити.

Для роботи бухгалтерії в режимі реального часу використовують мережеві прикладні програмні рішення. Якщо працювати в автоматизованій бухгалтерії будуть кілька працівників на кількох комп’ютерах, то комп’ютери обов’язково повинні бути об’єднані в мережу щоб проводки, що вводяться всіма бухгалтерами, потрапляли в один загальний журнал. Усі поширені зараз програми мають мережеві версії, які стоять трохи дорожче немережевих. Робота програми з автоматизації великої бухгалтерії взагалі немислима в немережевим режимі.

Запровадження автоматизованої форми обліку потребує значної підготовчої роботи: створення (придбання) програмного забезпечення; навчання облікових працівників; уточнення графіку документообороту; введення залишків за попередній період; створення довідників нормативно-довідкової інформації та інше.

Одним із шляхів вирішення інформаційних проблем на підприємстві є створення автоматизованих робочих місць (АРМ) спеціалістів, у тому числі бухгалтера, в автоматизованій системі управління. Отже, комп’ютеризація суттєво змінює процес організації роботи облікового апарату. Обліковий процес в умовах використання АРМ бухгалтера організується як ланцюжок взаємопов’язаних робочих місць, у яку включаються робочі місця бухгалтера й інших працівників, зв’язаних з організацією бухгалтерського обліку.

Сучасні засоби обчислювальної техніки, включаючи пристрої збору, виміру, реєстрації, передачі, нагромадження інформації в ринкових умовах, дозволяють автоматично одержати всю первинну інформацію про господарські операції, що відбуваються, процесах і явищах. На сучасному етапі з’явилися умови для автоматичного сприйняття і реєстрації первинних даних на комп’ютерній техніці, що забезпечують швидке введення первинної інформації й обробку її на великих швидкостях.

Література

1. Івахненков С.В. Сучасні інформаційні технології управління підприємством та бухгалтерія: проблеми і виклики // Бухгалтерський облік і аудит: Науково-практичний журнал — К., 2006. — № 4. — С. 52–58.

2. Івахненков С.В. Упровадження програмного забезпечення обліку і контролю // Бухгалтерський облік і аудит: Науково-практичний журнал. — К., 2007.

— № 2.

— С. 56–62. Бакун О. В., студент, ОЕФ 4 курс, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», Науковий керівник — Матієнко-Зубенко І. І., к. е. н., доцент кафедри аудиту


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
СУЧАСНИЙ ДОСВІД АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
ВИКОРИСТАННЯ ЗАРУБІЖНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ВІТЧИЗНЯНОГО БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
ЕКСПЕРТНІ СИСТЕМИ ЯК НАПРЯМ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ПРОЦЕСІ ОБРОБКИ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)