Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ВИКОРИСТАННЯ ЗАРУБІЖНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ВІТЧИЗНЯНОГО БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ВИКОРИСТАННЯ ЗАРУБІЖНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ВІТЧИЗНЯНОГО БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ


сті на підприємстві добре організованої системи обліку. Не менш важливим є узгодженість ведення бухгалтерського обліку з вимогами чинного законодавства, дотримання положень (стандартів) обліку і практичне їх впровадження.

У наш час інформаційних технологій складно уявити собі функціонування якого-небудь підприємства без комп’ютеризації основних процесів. Усе більше роботи і функцій сучасні фахівці намагаються перекласти на комп’ютер, і наданий момент можна сміливо стверджувати, що комп’ютерні технології міцно увійшли в наше життя. Не є винятком і бухгалтерія.

Сучасні бухгалтерські програми допомагають уникати помилок в обліку, економити робочий час, створювати нові можливості в аналітичній роботі організацій, а так само оперативно отримувати всю потрібну інформацію для виконання поставлених завдань.

До сучасної програми бухгалтерського обліку висуваються такі загальні вимоги:

— програма повинна підходити до існуючої на підприємстві системи бухгалтерського обліку;

— зобов’язана відповідати сучасним вимогам і забезпечувати отримання всієї необхідної для цілей управління інформації;

— мати в наявності функції, що відповідають профілю фірми, специфіці її роботи;

— реалізовувати достатній рівень аналітичного обліку;

— забезпечувати автоматизацію формування проводок і виконання розрахунків, складання зведень, звітів, а також формування первинних документів, що набагато підвищує ефективність ведення первинного обліку та полегшує працю бухгалтера [2, с. 485].

У даний час на світовому ринку програмного забезпечення бухгалтерського обліку пропонується безліч програм різних виробників. Серед Західних розробок найвідомішими є: Baan ERP, Oracle Application Axapta4.0, SyteLine, mySAP Business Suite, Maconomy, MFG/PRO, Microsoft Dynamics AX/NAV, iScala, Oracle E-Business Suite та ін. Такими бухгалтерськими програмами в більшості випадків користуються ті компанії, яким необхідно вести облік за міжнародними стандартами і регулярно готува-

Васько А.Ю., студентка ОЕФ, 4-курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», Науковий керівник — Власенко Т.В., ст. викладач кафедри аудиту

Серед переваг ERP-систем можна виділити можливість скоротити і уніфікувати використовуване апаратне забезпечення за рахунок технології «клієнт-сервер» і інтеграції інформаційної системи, уніфікації процесів у групах компаній і даних про кадрові ресурси, скорочення чисельності персоналу тощо. Ці корпоративні системи мають високу надійність при використанні, при впровадженні програмних продуктів надається можливість кваліфікованого сервісного обслуговування та автоматичного оновлення програмного продукту через Інтернет мережу [3, с. 480].

У той же час ERP-системам властива і низка недоліків. У першу чергу — це висока складність і висока ціна впровадження. Є достатня кількість прикладів подвоєння бюджету на впровадження ERP, але немає прикладів їх швидкої окупності: позитивні результати переходу на ERP починають виявлятися в середньому через 2 роки після впровадження.

Крім того, ERP-системи не завжди дозволяють використовувати компоненти різних виробників, ставлячи компанію у залежність від єдиного постачальника рішень. А такі програмні продукти, як Microsoft Dynamics AX/NAV та OracleE-Business Suite, дуже важко адаптувати до законодавства України.

Оскільки не кожне підприємство має достатньо ресурсів для впровадження таких систем, то використовуються системи російських розробників: «1С: Підприємство 8», «Парус», «Галактика», «Флагман» тощо, що наближені до стандарту ERP і включають різноманітні засоби для комп’ютеризації бухгалтерського обліку, управління персоналом, організації документообігу, комп’ютеризації складського обліку, фінансового аналізу, бізнес-планування, технологічної підтримки виробництва тощо. Впровадження та обслуговування цих програм має нижчу (порівняно з західними розробками) вартість, яка, додатково, може бути знижена за рахунок замовлення та інсталяції версії з обмеженою функціональністю (це може бути корисним для роздрібних підприємств середнього розміру). Програми мають порівняно високу надійність (рідко дають збої

ти відповідні звіти. До цієї категорії відносяться різні регіональні відділення іноземних компаній, спільні підприємства та фіpми, що виконують закордонні замовлення. Вони користуються комплексними корпоративними сиcтемами, тобто ERP-системами. Так, наприклад програмне рішення Baan (США) в Україні використовують ВАТ «Гідросила», ВАТ «Червона зірка», ТОВ»АВМ Ампер». Клієнтами SAP, німецької компанії-розробника, в Україні є Жидачівський ЦПК, Чорнобильська АЕС, Міненерго України, комбінат «Азовсталь» та інші.

Отже, необхідність використання зарубіжних програмних засобів на українських підприємствах обумовлюється потребою управління виробничими процесами в умовах інфляції та жорстокого пресингу, а ефективний вибір і їх впровадження сприяють осмисленню діяльності підприємства, розумінню шляхів його динамічного розвитку, гнучкому управлінню в складних умовах, що постійно змінюються.

Література

1. Інформаційні системи і технології на підприємствах: підручник / В.Л. Плескач, Т.Г. Затонацька. — К. : Знання, 2011. — 718, [2] с.

2. Макарова Л. М. Использование зарубежных программ для автоматизации учетных работ на отечественных предприятиях [Текст] / Л. М. Макарова, Е. Н. Душутина // Молодой ученый. — 2014. — № 2.

— С. 485–488.

3. Селдушова А. В., Макарова Л. М. Проблемы внедрения корпоративных информационных систем отечественных и зарубежных производителей / XLI Огаревские чтения: материалы науч. конф.: в 3 ч. — Саранск: Изд-во Морд. ун-та, 2013. — С. 480–485.

4. Сопко В. Інформаційні технології в організації облікового процесу // Актуальні проблеми економіки. — 2011. — №1. — С. 205–211. Дуван С.М., студент ОЕФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Власенко Т.В., ст. викладач кафедри аудиту


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
ПЕСПЕКТИВИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)