Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ПЕСПЕКТИВИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ПЕСПЕКТИВИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ


На сучасному етапі важливим чинником успішності не лише підприємства, а й української економіки загалом, є автоматизація бухгалтерського обліку, яка повинна забезпечувати процес управління точною і оперативною інформацією. Автоматизація обліку запасів, зокрема, значно полегшує облікові процедури, складання фінансової звітності підприємства, а також сприяє оптимальності та об’єктивності отриманих показників.

Проблеми обліку виробничих запасів сучасних умовах господарювання підприємства набувають особливої актуальності і в зв’язку з потребою швидкої і достовірної інформації для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Процес відображення виробничих запасів в обліку, який складався роками, не задовольняє інформацією управлінський персонал. Тому сьогодні важливим є вирішення питання пристосування сучасної системи обліку виробничих запасів

Раціональне управління виробничими запасами потребує своєчасного оперативного обліку за їх надходженням і використанням і залишками, а це не можливо без застосування в обліку комп’ютерних систем і технологій. Тому для підприємства акцентувати увагу потрібно на повному та обов’язково своєчасному відображенні даних щодо надходження, наявності на складах і витрачання запасів, які є обмеженими ресурсами підприємства, і використання яких повинне бути націлене на досягнення якнайкращого кінцевого результату.

Важливим кроком для підприємства є вибір програмного продукту для автоматизації своєї господарської діяльності, враховуючи масштаби виробництва, розміри підприємства та його стратегічні цілі. Після закінчення заходів щодо постачання й установки програмного забезпечення (ПЗ) необхідно узгодити ступінь потреби в адаптації типової конфігурації ПЗ та особливості ведення обліку на підприємстві. Якщо говорити про запаси, то важливим етапом є аналітичний облік, що є необхідним для здійснення широкомасштабного контролю за їх наявністю, надходженням і витрачанням. У результаті це врятує підприємство від неочікуваних нестач, браку інформації про рух запасів [2].

Загалом можна виокремити такі проблеми ведення обліку виробничих запасів: комп’ютерна техніка недостатньо використовується при проведенні інвентаризації та оформленні її результатів; складність визначення справедливої (ринкової та неринкової) вартості запасів; недостатня деталізація автоматизації обліку запасів, а також обмеженість контролю використання виробничих запасів [4].

Шляхами вирішення перерахованих проблем є: впровадження в практику проведення інвентаризації автоматизованих програм, електронних таблиць Excel, які використовуються на промислових підприємствах; чітка автоматизація організації обліково-контрольних процедур руху запасів підприємств (застосування прийомів обліку за центрами відповідальності, заходів контролю та оперативного регулювання процесів утворення запасів); налаштування програмних продуктів відповідно до умов облікової політики підприємства, підвищення оперативності та деталізації обліку запасів; за рахунок запасів,

на підприємствах до вимог оптимізації оперативності та достовірності надання інформації для потреб менеджменту з метою раціоналізації управління оборотними активами та підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання в цілому [3].

Отже, вдосконалення обліку запасів є важливим елементом на шляху досягнення підприємством своїх стратегічних цілей, оскільки контролюючи ресурси і забезпечуючи їх своєчасний, оперативний облік, можна впливати на кінцевий результат, кількість виготовленої продукції.

Автоматизація обліку виробничих запасів вносить позитивні зміни до технології роботи бухгалтерії. Процес автоматизованої обробки даних із обліку таких запасів полягає у виконанні поетапних операцій з метою контролю за їх рухом і складанням звітності. При цьому необхідно вирішити такі завдання: провести повну автоматизацію відділу постачання і збуту, запровадити інформаційну систему на складі та у виробництві, отримувати оперативно облікову інформацію в бухгалтерії підприємства, ведення облікових реєстрів і складання звітності за допомогою комп’ютерної обробки інформації.

Література

1. Івахненков С.В. Сучасні інформаційні технології управління підприємством та бухгалтерія: проблеми і виклики Бухгалтерський облік і аудит. — 2010. — № 4.

— С. 54.

2. Рапинець В. І. Облік виробничих запасів з використанням інформаційних технологій / В. І. Рапинець: матеріали міжнародної науковопрактичної конференції «Створення інтелектуальної системи обліку для економіки України», Тернопіль, 21–22 листопада 2007 р. — С. 502–504.

3. Муравський В. В. Селекція та облік програмного забезпечення для автоматизації діяльності торгівельних підприємств / В.В. Муравський // Вісник ЖДТУ: Економічні науки. — 2010. — 3(53).

— С. 162–164.

4. Марченко Д.М. Автоматизація бухгалтерського обліку як джерело зростання його ефективності / Д.М. Марченко // Актуальні проблеми економіки. — 2009. — 6 (96). — С. 248–253.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)