Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА


< Попередня  Змiст  Наступна >

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА


У ринкових умовах суб’єкти підприємницької діяльності управляють належним їм майном на основі інформації бухгалтерського обліку, тому вміла організація останнього нерідко пе-

відображення нарахувань (утримань), відображення витрат на оплату праці, нарахувань внесків до соціальних фондів у бухгалтерському та податковому обліку, які розраховуються автоматично. З 03.08.2014 року запроваджено утримання військового збору із заробітної плати. У документах нарахувань оплати співробітникам передбачена можливість введення будь-яких нарахувань і вручну. Після закінчення звітного періоду можна автоматично сформувати регламентовані звіти щодо фізичних осіб, звіти до фондів, статистичну звітність [3, c. 346].

Ділянка обліку власного капіталу є трудомісткою для великих підприємств, зокрема і хлібопекарської галузі. Ефективного результату можна досягти, використовуючи сучасні інформаційні системи і технології обліку. Використання комп’ютерних облікових програм дозволяє підвищити оперативність ведення обліку власного капіталу, збільшити рівень його деталізації, посилити контроль за достовірністю та правильністю облікової інформації на всіх етапах її обробки. З іншого боку, комп’ютеризація ведення обліку, а саме, власного капіталу, дає змогу зменшити трудомісткість виконання окремих операцій, усунути дублювання інформації, звільнити бухгалтера від рутинної розрахункової роботи [2]. Відомо, що однією з головних переваг автоматизації бухгалтерського обліку на підприємстві є її необмеженість у сфері аналітичного обліку, яка забезпечується за рахунок можливості автоматичної обробки та зберігання інформації усіх звітних періодів у єдиній інформаційній базі даних. Ця перевага полягає в можливості отримання аналітичної інформації в будь-якому розрізі з необхідним ступенем узагальнення за будь-який проміжок часу, протягом якого накопичуються облікові дані.

Більшість підприємств хлібопекарської галузі застосовують стандартні прикладні програмні рішення (ППР), такі, як «1С: Бухгалтерія», «ПАРУС», «Галактика» тощо, але із-за особливостей виробничого процесу конкретні суб’єкти господарювання змушені замовляти автоматизацію окремих облікових задач, що не реалізовані в зазначених програмних комплексах. Однією з важливих передумов впровадження ППР є належний рівень комп’ютеризації на підприємстві і наявність комп’ютерних мереж. Тому, їх об’єктивна оцінка є першочерговим заходом при впровадженні програмного продукту.

Варто зауважити, що якість процесу автоматизації також залежить і від методологічних засад та облікової політики, наявно-

ретворюється на визначальний чинник ефективного використання власного капіталу, а ступінь раціональності облікового процесу набуває першочергового значення у контексті забезпечення успішного розвитку підприємства. Оскільки бухгалтерський облік, будучи орієнтованим на практику, і сам формується під тиском практичних потреб, то «головне завдання бухгалтера не у тому, щоб реєструвати факти та перебирати символи, а у тому, щоб вирішувати задачі, що виникають у процесі господарської діяльності» [1].

ПАТ «Київхліб» для ведення бухгалтерського обліку використовує програмне забезпечення «1С:Бухгалтерія». У 2013 році на замовлення ПАТ даний програмний продукт був удосконалений з урахуванням специфіки ведення обліку хлібопекарської галузі. На підприємстві розроблене положення «Розширена аналітика обліку витрат (РАОВ)», яке забезпечує контроль правильності ведення документообігу в розрізі користувачів і видів витрат. Даний контроль дозволяє виключити помилки користувачів до та після проведення документу «Розрахунок собівартості».

Слід виокремити також проблему дооцінки (уцінки) капіталу, оскільки проведення переоцінки активів є непростим і багаторівневим процесом, складність якого полягає в потребі досить трудомістких розрахунків на усіх етапах його здійснення: від обґрунтованості прийнятого рішення про проведення переоцінки до визначення її кінцевих результатів. Важливим моментом є автоматизація розрахунків переоцінки, яку можна здійснити, використовуючи навіть програму Microsoft EXCEL. Але самого Microsoft EXCEL не достатньо для повноцінного ведення обліку на підприємствах, аналогічних ПАТ «Київхліб».

Отже, застосування сучасних інформаційних технологій в обліку на підприємствах хлібопекарської галузі сприятиме своєчасному та якісному прийняттю управлінських рішень завдяки швидкому обробленню інформації, зокрема, щодо формування та використання всіх складових власного капіталу.

Література

1. Островерха Р.Е. Шляхи вдосконалення організації обліку основних засобів / Островерха Р.Е. // Науковий вісник Національного університету ДПС України (економіка, право). — 2009 р. № 4(47).

— С. 133–140.

2. Клименко О. В. Інформаційні системи і технології в обліку: навч. посіб. / О. В. Клименко — К. : Центр учбової літератури, 2008.

— 320 с.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ЕКСПЕРТНІ СИСТЕМИ ЯК НАПРЯМ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ПРОЦЕСІ ОБРОБКИ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
ПЕСПЕКТИВИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)