Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ


Об’єктивно дослідити економічні явища та процеси, прийняти та обґрунтувати адекватні господарські рішення в умовах розвитку ринкової економіки і науково-технічного прогресу для цього необхідно зафіксувати та здійснити обробку інформаційних потоків, обсяги яких дуже швидко зростають.

Обробка великих масивів інформації вимагає дуже великих витрат часу у тому випадку, коли не використовуються інформаційні технології. При обробці обліково-аналітичної інформації вручну існує також більший ризик наявності помилок, ніж у тому випадку, якщо він здійснюється з використанням інформаційних технологій.

ність обліку і подальший розвиток підприємства. Однак не слід забувати про те, що впровадження інформаційних систем є складним і трудомістким процесом і для успішної реалізації необхідно заздалегідь продумати вирішення хоча б основних проблем, що пов’язані з нею.

Моделювання та прогнозування економічних явищ і процесів, а також планування та контроль діяльності підприємства практично не можливі без використання відповідного програмного забезпечення. Отже дослідження використання інформаційних технологій в аналізі економічної інформації є актуальним.

Дослідженнями у сфері інформаційних технологій займалися такі вчені, як проф. Ф.Ф. Бутинець, проф. І.Д. Лазаришина, проф. Є.В. Мних, учені Н.Г. Твердохлєб, С.В. Мельниченко, І.Т. Райковська та інші.

Для обґрунтування якісного господарського рішення необхідна точна, об’єктивна інформація про економічні процеси, явища, умови в яких функціонує суб’єкт господарювання. Аналітична обробка економічної інформації є досить трудомісткий процес, що зумовлено її великим обсягом і необхідністю оперативного отримання даних. Ці фактори дали поштовх до використання інформаційних технологій при проведенні економічного аналізу.

Найефективнішою організаційною формою проведення економічного аналізу в умовах комп’ютеризації є створення автоматизованих робочих місць (АРМ) аналітиків.

АРМ-аналітика — це фаховоорганізована обчислювальна система, призначена для автоматизації роботи з аналізу господарської діяльності підприємства, яка являє собою сукупністю програм обробки аналітичних даних за методикою комплексного аналізу діяльності підприємства.

Автоматизація бухгалтерського обліку значно зменшує трудоємність ведення обліку та зменшує ризик існування помилок в обліку, чим достовірніша інформація, що надає бухгалтерський облік, тим достовірніше уявлення буде про економічні процеси на підприємстві [3].

Програмне забезпечення аналітичних досліджень можна класифікувати так: окремі аналітичні програми, сумісні з власними бухгалтерськими програмами, які дозволяють проводити аналіз на підставі даних бухгалтерського обліку і бухгалтерської звітності, сформованої за допомогою програмного забезпечення; програмний продукт, який включає як обліковий так і аналітичний блок; універсальні аналітичні програми; спеціальні аналітичні програми, які вирішують специфічні завдання економічного аналізу в різних галузях економіки. Прикладом таких програм можна назвати:

Серед програм аналізу фінансового стану підприємства найбільшого розвитку і розповсюдження набули програми ретроспективного (підсумкового) аналізу, який проводився на основі даних фінансової звітності організації за кілька звітних періодів, що є основним джерелом інформації при розрахунку фінансових коефіцієнтів. До таких програмних продуктів відносяться аналітичні програми «ИНЭК-АФСП», «ИНЭК-Аналитик», «Экспресс-анализ финансового состояния предприятия».

При проведенні аналітичних досліджень ефективність роботи аналітика багато в чому залежить від досконалості методики аналізу, від того, наскільки вона відповідає сучасним вимогам управління виробництвом, а також технічним можливостям персонального комп’ютера. Комплексна комп’ютеризація аналізу є основою збереження його цілісності. Необхідність комплексного проведення аналітичних досліджень різних напрямів стає основною причиною об’єднання функціональних можливостей аналітичних програм. Це дає можливість оцінити та проаналізувати поточний і прогнозний фінансовий стан господарського суб’єкта, вибрати найкращу стратегію розвитку, розробити інвестиційні проекти та бізнес-плани, ефективного прийняття оперативних управлінських рішень.

Літературa

1. Управлінські інформаційні системи в аналізі та аудиті: Навчальний посібник. — К.: Центр учбової літератури, 2007 — 180 с.

2. http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/VUbsNbU/2011_2/VUBSNBU11 _p276-p279.pdf

3. http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/APE/2011_1/APE-2011-01/ 205-211.pdf

4. http://www.nbuv.gov.ua /portal/soc_gum/ptmbo/2009_1/stat37.pdf.

5. http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/asau/ 2009 14/asau14_73_


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА: АНАЛІЗ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
АВТОМАТИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)