Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ


< Попередня  Змiст  Наступна >

СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ


програмний комплекс «ОФО-Банк» формує звітність і розраховує основні показники діяльністі банку; програми «Анализ финансового состояния страховых организаций Proffesional», «Парус-Страхование» призначені для обліку і аналізу господарської діяльності страхових організацій; програма «АВЕРС» призначена для розрахунку і формування будівельних кошторисів і ресурсних відомостей; програми «ИНЭК-Аналитик», «ИНЭК-Инвестор» дають можливість розробляти бізнес плани та інвестиційні проекти, а також оцінювати їх економічну ефективність [1].

Головне призначення бухгалтерського обліку — задоволення інформаційних потреб. Оскільки в процесі ручної праці використовується набагато менший обсяг інформації, ніж той, яким володіє система бухгалтерського обліку, це суттєво впливає на якість рекомендацій щодо керівних впливів на об’єкт управління. Незважаючи на те, що бухгалтерський облік є найбільш регламентованою управлінською функцією, він вважається динамічною системою, яка постійно вдосконалюється. Необхідно передбачати можливість для постійної адаптації до змін у зв’язку з вимогами управління та часу [4].

Процес економічної інтеграції у світовому масштабі, стрімкий розвиток міжнародних економічних відносин призвели до необхідності інтернаціоналізації та стандартизації обліку. Перехід на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності відкриває для підприємств України нові можливості для узгодженості та ефективного функціонування інформаційної системи. Зі вступом України до Світової організації торгівлі та прийняттям рішення щодо вступу до складу країн Європейського Співтовариства набуває актуальності проблема гармонізації системи бухгалтерського обліку України, відповідно до вимог цих організацій [1].

На сьогодні ведення бухгалтерського обліку є малоефективним без комп’ютерної обробки даних. Зараз на ринку існує безліч бухгалтерських програм, що задовольняють найрізноманітніші вимоги до них. Особливу увагу слід приділити правильному вибору програми для свого підприємства.

Актуальність даної теми полягає в тому, що завдяки високому рівню комп’ютерної грамотності фахівців у галузі економіки та бухгалтерського обліку є можливість створення програмних додатків високої якості з потрібним набором функцій [4].

Підвищення оперативності інформаційного забезпечення, його дієвості та ефективності потребує впровадження електронного

Лобайчук Н.В., студентка ОЕФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Власенко Т.В., ст. викладач кафедри аудиту

Автоматизація окремих комплексів задач бухгалтерського обліку сприяє зменшенню трудомісткості обліку, але не дозволяє повною мірою зробити його оперативним. Найповніше ці питання вирішуються в умовах автоматизації всього комплексу облікових робіт. Особлива увага приділяється розробці пакетів прикладних програм, що реалізують автоматизоване вирішення всіх типових завдань бухгалтерського обліку.

Однією з основних проблем використання автоматизованих систем бухгалтерського обліку на підприємствах є часта зміна нормативних актів, що встановлюють правила обліку, звітності та оподаткування. Для вирішення цієї проблеми слід зупиняти свій вибір на інформаційних системах, що володіють більшою гнучкістю і здатні відображати зміни зовнішніх умов.

Важливими проблемами є: нестача кваліфікованих кадрів, перенесення даних у нову систему з мінімізацією витрат на введення цієї інформації. Слід також відзначити необхідність наявності на підприємстві працівника, відповідального за підтримку і подальший розвиток автоматизованої системи бухгалтерського обліку [4].

При впровадженні нових інформаційних систем на підприємстві обов’язково потрібно оцінювати ризик відставання від конкурентів через їх моральне зношування. Після закінчення заходів щодо постачання й установки програмного забезпечення необхідно узгодити ступінь потреби в адаптації типової конфігурації програмного забезпечення та особливості ведення обліку на підприємстві [3].

Одним із найважливіших процесів сучасності є інтеграція світової економіки. Цей факт робить автоматизацію бухгалтерського обліку вимогою часу й запорукою успішного переходу на Міжнародні стандарти фінансової звітності. Без цього неможливий перехід на міжнародний ринок і залучення іноземних інвестицій. У разі якщо підприємство виходить на зовнішній ринок, необхідне досягнення відповідності організації бізнесу міжнародним стандартам. Цю проблему легко вирішують автоматизовані системи, які дозволяють за одноразового внесення первинних даних розрахувати в короткі терміни безліч показників і подати їх у різних формах звітності [4].

Одним із напрямків удосконалення комп’ютеризації системи опрацювання бухгалтерської інформації є уніфікація її програм-

обліку та контролю діяльності підприємств з використанням нових інформаційних технологій, з необхідністю використання інтегрованої системи електронного господарського обліку [2].

Таким чином, перспективи впровадження автоматизованих інформаційних систем бухгалтерського обліку невід’ємно пов’язані з переходом на міжнародні стандарти, що є на сьогодні економічною необхідністю. Прозорість і якість фінансової звітності є необхідною умовою розвитку окремих підприємств і економіки в цілому. Тому можна стверджувати, що перспективи автоматизації ведення бухгалтерського обліку однозначні — вони є необхідною умовою розвитку. Впровадження автоматизованої системи бухгалтерського обліку допоможе забезпечити ефективність обліку і подальший розвиток підприємства. Однак не слід забувати про те, що автоматизація є складним і трудомістким процесом і для її успішної реалізації необхідно заздалегідь продумати вирішення хоча б основних проблем, що пов’язані з нею [4].

Література

1. Гладких Т. В., Подольська В.О. Проблеми інформаційного забезпечення бухгалтерського обліку // Збірник матеріалів I Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу і контролю в умовах світових інтеграційних процесів» / [відповідальний за випуск: проф. Куцик П.О.] — Львів : Видавництво Львівської комерційної академії, 2012. — 196 с.

2. Кузнецова С.А. Перспектива бухгалтерського обліку: стратегічність, електронна комерція та соціальна спрямованість // Європейський вектор економічного розвитку. 2014. № 1 (16).

3. Носкова Т.Н. Омелько М.А. Проблеми та перспективи впровадження інформаційних технологій в організації бухгалтерського обліку [Електронний ресурс] Режим доступу: http://sophus.at.ua/publ/2012_ 12_11_12_kampodilsk/sekcija_4_2012_12_11_12/problemi_ta_perspektivi_ vprovadzhennja_informacijnikh_tekhnologij_v_organizaciji_bukhgalterskog o_obliku/14-1-0-342

4. Смуглякова В. С. Проблеми та перспективи автоматизації бухгалтерського обліку / В. С. Смуглякова // Управління розвитком. — 2013.

— № 5. — С. 121–123

5. Степова С.В., Матвійчик Н.С, Черниш Ю.М. Сучасні інформаційні технології в організації облікового процесу [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.rusnauka.com/28_NII_2012/Informatica/3_118036.doc.htm


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА: АНАЛІЗ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
АВТОМАТИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЕЛЕКТРОННЕ ДОКУМЕНТУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ОБЛІКОВОГО ПРОЦЕСУ ВІРТУАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)