Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит АВТОМАТИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД


< Попередня  Змiст  Наступна >

АВТОМАТИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД


Задачі обліку і управління залежать від діяльності підприємства, галузі, специфіки продукції або послуг, що надаються, розміру і структури підприємства тощо. Тому програмне забезпечен-ня для ведення обліку повинне враховувати ці особливості, що у більшості випадків, потребує відповідного доналаштування. Питанням організації обліку в умовах застосування сучасних інформаційних технологій присвячені праці Ф.Ф. Бутинця, В.П. Завгороднього, С.В. Іваненко та інших. Проте й досі залишається проблемним питання вибору програмного забезпечення для бухгалтерів підприємств малого та середнього бізнесу відповідно до специфіки діяльності їх підприємств [3, с. 1].

На вітчизняному ринку програмного забезпечення домінують чотири корпорації: «Галактика Україна», «1С:», «Парус Україна» та «Інтелект-Сервіс», які постійно вдосконалюють програмні продукти, роблячи їх усе більше доступними й ефективними для автоматизації підприємств. Прагнучи до успішнішого просування власної продукції на інформаційному ринку України, кожна з корпорацій пропонує комплекс як універ-

вання інформаційних систем — / Н.І. Пилипів // Актуальні проблеми розвитку економіки. — 2010. — № 6. — [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_gum/aprer/2010_6_1/15.pdf.

Програмні рішення корпорації «1С:» на сьогодні є найпопулярнішими на терені країн СНД і Балтії засобом автоматизації управління в організаціях усіх галузей і форм власності, оскільки від самого початку розробки були орієнтовані, в першу чергу, на малий і середній бізнес (що переважає у країнах зі слабкою економікою). Особливістю побудови системи «Парус» є її модулювання, тобто розподіл системи на окремі взаємозалежні модулі для рішення певного класу задач. Основні модулі системи: «Адміністратор», «Бухгалтерія», «Реалізація й склад», «Заробітна плата», «Персонал», «Менеджмент» і «Маркетинг» [2, с. 2].

В останні роки корпорація «Парус» відійшла від вирішення тільки лише облікових задач і створила технологію комплексної автоматизації управління підприємством, що вирішує завдання поточного й оперативного планування, управління дебіторськокредиторською заборгованістю та фінансовими ресурсами підприємства та інші. Також пропонує правову підтримку бізнесу у вигляді інформаційно-аналітичної системи «Парус-Консультант». У цілому програмні продукти корпорації «Парус» успішно конкурують з аналогічними продуктами компанії «1С:» за рахунок своєї дешевизни й простоти реалізації [2, с. 4].

Компанія «Інтелект-Сервіс» пропонує користувачам програмне рішення «ІС-ПРО», що автоматизує ведення оперативного, бухгалтерського й управлінського обліку. В свою чергу, бухгалтерський облік може вестися як паралельно з оперативним, так і в автономному режимі. А незалежне ведення оперативного й бухгалтерського обліку на підставі одних і тих самих документів дозволяє раціонально розподілити облікові функції між персоналом підприємства, що значно підвищує ефективність їх роботи. Облік може вестися від імені будь-якої кількості юридично незалежних підприємств [4, с. 2].

Важливим етапом функціонування будь-якого підприємства є надання звітності в органи державної й місцевої влади про результати своєї діяльності. В Україні функціонує електронна система надання звітності, як альтернатива звичайної форми надання

сальних, так і спеціалізованих програмних продуктів з автоматизації діяльності підприємств взагалі та обліку, зокрема. Крім того, конкретні реалізації таких продуктів істотно відрізняються один від одного кількістю розв’язуваних завдань, способами їхнього рішення, механізмами настроювання на специфіку конкретних підприємств, охопленням галузевих особливостей видів виробництв тощо.

Отже, використання сучасних інформаційних технологій в обліку істотно полегшує працю бухгалтера, позбавляючи його рутинної роботи, підвищує оперативність і точність обліковоаналітичної інформації. При виборі програмного забезпечення доцільно зосередитися на можливостях повного задоволення всіх потреб обліку підприємства. Важливо також, щоб ПЗ не потребувало значних витрат на придбання та експлуатацію, не вимагало від бухгалтера специфічних навичок програмування. Тільки за таких умов можна максимізувати ефективність і ведення облікової діяльності, що безумовно є необхідним кроком на шляху до розвитку і процвітання підприємства [3, с. 5].

Література

1. Проект Закону України від 17.06.2013 №2306а «Про електронну комерцію» [Електроний ресурс]. Режим доступу: http://4biznes.com.ua/ 2014/06/proekt-zakonu-ukraїni-2306a-vid-17-06-2013-pro-elektronnu-ko-merciyu/

2. Іонаш І.В., Швець А. Г. «Порівняльна характеристика платформ програм «1С: Бухгалтерія» та « Парус-Бухгалтерія»» — 2013 р. [Електроний ресурс]. — Режим доступу: http://www.rusnauka.com/13_NPN_ 2010/Informatica/65904.doc.htm.

3. Бухгалтерський облік, аналіз і аудит: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку : Всеукраїнська науково-практична конференція (м. Чернігів, 25-26 жовтня 2013р.) тези доповідей. — Чернігів : Черніг. держ. технол. ун-т, 2013. — 160 с.

4. Клімушин П.С. Програмні комплекси автоматизації управлінських технологій підприємств. — 2013. [Електроний ресурс]. Режим доступу: http://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1 &ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fkbuapa.kharkov.ua%2Fe-book%2Fdb%2F2007-1-2%2Fdoc%2F2%2F05.pdf&ei=ZNttVMSHCsO sPYyKgZgC&usg=AFQjCNF7E3KBU_HA1X4yXqljY8avaRw5iA&bvm=b v.80120444,d.ZWU&cad=rja.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ОБЛІК ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЕЛЕКТРОННЕ ДОКУМЕНТУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ОБЛІКОВОГО ПРОЦЕСУ ВІРТУАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)