Posibniki.com.ua Менеджмент Міжнародні організації 2.4. Регіональні комісії ООН


< Попередня  Змiст  Наступна >

2.4. Регіональні комісії ООН


Регіональні комісії ЕКОСОР створено для координації міжнародних економічних відносин на рівні регіонів. Серед них можна виділити:

1. Європейську економічну комісію (ЄЕК).

2. Економічну комісію для Африки (ЕKA).

3. Економічну комісію для Латинської Америки та Карибського басейну (ЕКЛАК).

4. Економічну та соціальну комісію для Азії та Тихого океану (ЕСКАТО).

5. Економічну та соціальну комісію для Західної Азії (ЕСКЗА).

2.4.1. Європейська економічна комісія (ЄЕК) Європейську економічну комісію (ЄЕК) було створено ще в 1947 році як тимчасовий орган ООН з економічного відродження Європи. З 1951 року Комісію наділено повноваженнями здійснювати свою роботу на постійній основі.

Головна мета Комісії — аналіз економічної та соціальної ситуації, що виникає на просторі Європи й Північної Америки. Для цього ЄЕК регулярно організує наради, практикуми, семінари,

наукові поїздки. До участі в них залучаються міжнародні галузеві організації, фахівці, представники ділових кіл. Програма цих заходів передбачає обмін інформацією, розроблення правил і стандартів, планування й виконання оперативних проектів. Пріоритетними напрямами діяльності ЄЕК є:

— навколишнє середовище;

— енергетика;

— транспорт;

— статистика;

— торгівля;

— економічний аналіз.

У складі ЄЕК — 56 держав-членів.

До їх складу поряд з європейськими країнами входять також США й Канада, Ізраїль і азіатські республіки колишнього СРСР. Керівні органи ЄЕК знаходяться в Женеві. ЄЕК відрізняється від інших чотирьох регіональних комісій тим, що це найстаріший регіональний орган ООН, і тим, що об’єднує в основному промислово розвинуті країни.

У 90-х роках довкілля поступово виходить на одне з чільних місць у сфері інтересів ЄЕК. Для цього в її структурі створено: Програму дій у галузі навколишнього середовища в Центральній та Східній Європі; Програму захисту навколишнього середовища в Європі; Загальноєвропейську стратегію з біологічної та ландшафтної різноманітності.

Кардинальні соціально-економічні й політичні зміни, що сталися в Центральній та Східній Європі, надали нового імпульсу й нових напрямів у діяльності ЄЕК. Для сприяння реформам у країнах із перехідною економікою в рамках ЄЕК розроблено План дій, у якому передбачено основні принципи діяльності й заходи щодо цієї групи країн. Для реалізації Плану створено Координаційну групу з оперативної діяльності. Вона організує конференції та наради з актуальних проблем реформування економіки. Зокрема, в 1997 р. під її егідою в Україні було проведено Робочу нараду щодо малих і середніх підприємств та їхньої ролі в міжнародній торгівлі. ЄЕК співпрацює як з установами ООН (ФАО, ЮНІДО, МВФ, МБРР), так і з багатьма урядовими й неурядовими міжнародними організаціями (ЄС, ЄАВТ, ОЕСР, СНД, ОЧЕС).

Зважаючи на економічні труднощі, що існують у країнах Центральної та Східної Європи, ЄЕК фінансує участь представників цих країн у нарадах, семінарах та поїздках.

За результатами обговорень ЄЕК готує рекомендації для ЕКОСОР. Структурно Комісія складається з десяти допоміжнихорганів — комітетів та інститутів, кожний з яких відає певною галуззю економіки (енергетика, транспорт, сільське господарство, торгівля, наука й техніка тощо).

Найважливіші й найцікавіші висновки економічного аналізу ЄЕК публікує в журналах: Economic Survey of Europe та Economic Bulletin for Europe.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
2.4.3. Економічна комісія для Латинської Америки та Карибського басейну (ЕКЛАК)
2.4.4. Економічна комісія для Африки (ЕКА)
2.4.5. Економічна та соціальна комісія ООН для Західної Азії (ЕСКЗА)
2.6. Фонди, програми та робочі органи ООН
2.7. Участь України в діяльності ООН
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)