Posibniki.com.ua Менеджмент Міжнародні організації 2.4.3. Економічна комісія для Латинської Америки та Карибського басейну (ЕКЛАК)


< Попередня  Змiст  Наступна >

2.4.3. Економічна комісія для Латинської Америки та Карибського басейну (ЕКЛАК)


Економічну комісію для Латинської Америки та Карибського басейну (ЕКЛАК) засновано в 1948 році. До її складу входять представники 44 держав. Поряд із латиноамериканськими країнами це також США, Канада, Франція, Італія, Португалія, Велика Британія, Нідерланди. Присутність європейських держав пояснюється тим, що вони на момент заснування Комісії були метрополіями низки залежних країн у цьому регіоні або мають із ними тісні економічні зв’язки. Керівництво Комісії знаходиться в Сантьяго (Чилі).

Комісія має філії в Мехіко, Вашингтоні, Ріо-де-Жанейро, Монтевідео, Боготі та Порт-оф-Спейні.

ЕКЛАК є виконавчим органом, який займається питаннями здійснення (виконання) регіональних, субрегіональних, міжгалузевих проектів, що фінансуються ПРООН.

Головне в діяльності ЕКЛАК — аналіз соціально-економічної ситуації в регіоні та розроблення планів розвитку. Вона організує міжурядові наради, проводить досліди, надає інформацію й технічну допомогу, готує висококваліфікованих фахівців народного господарства.

Вищий орган — пленарна сесія, яка скликається раз на два роки в одній із країн Латинської Америки та Карибського басейну. У період між сесіями Комісії працюють комітети. Виконавчим органом є секретаріат, до складу якого входять:

— відділ із планування та оперативного обслуговування програм;

— спільний сільськогосподарський відділ ЕКЛАК/ФАО;

— відділ економічного розвитку;

— центр економічного прогнозування;

— спільна група ЕКЛАК/ЦТК із транснаціональних корпорацій;

— спільний відділ ЕКЛАК/ЮНІДО з промислової техніки;

— група з питань науки й техніки;

— відділ міжнародної торгівлі та розвитку;

— відділ статистики й кількісного аналізу;

— відділ транспорту та зв’язку;

— відділ документації та публікацій тощо.

До складу ЕКЛАК входять Інститут економічного й соціального планування Латинської Америки та Карибського басейну, а також Латиноамериканський демографічний центр.

Рис. 2.4. Організаційна структура ЕКЛАК

Рис. 2.4. Організаційна структура ЕКЛАК

Основні напрями діяльності: розвиток; довкілля; продовольство й сільське господарство; міжнародна торгівля; енергетика; транспорт; наука й техніка.

Комітет державних експертів високого рівня аналізує реалізацію в регіоні міжнародної стратегії розвитку. Комітет із розвитку та співробітництва країн Карибського басейну сприяє інтеграції національних економік. Регіональна конференція займається питаннями залучення жінок у процес економічного й соціального розвитку країн Латинської Америки та Карибського басейну. Регіональна рада з планування розробляє директиви для роботи Інституту економічного й соціального планування Латинської Америки та Карибського басейну (ІЛПЕС), створеного в 1962 р. для проведення досліджень, надання консультаційних послуг і сприяння співробітництву між службами планування країн регіону.

Комісія вивчає економічні й соціальні процеси, які відбуваються в країнах регіону; надає консультативну допомогу державам у розробленні й реалізації проектів індустріального та аграрного характеру; проводить дослідження в різних сферах, особ-

ливо таких як валютне та клірингове співробітництво, регіональне експортування готових виробів; сприяє поглибленню інтеграції між країнами регіону.

За сприяння Комісії створено такі інтеграційні об’єднання, як Латиноамериканська асоціація вільної торгівлі, Центральноамериканський спільний ринок.

Особлива гострота боргової ситуації в Латинській Америці призвела до того, що імперативом діяльності Комісії в останні роки стали аналіз стану зовнішньої заборгованості регіону та визначення засобів для зменшення боргового тягаря.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
2.4.5. Економічна та соціальна комісія ООН для Західної Азії (ЕСКЗА)
2.6. Фонди, програми та робочі органи ООН
2.7. Участь України в діяльності ООН
2.7.1. Основні аспекти діяльності ПРООН в Україні
2.7.2. Діяльність Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)