Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок Переваги і недоліки технічного аналізу


< Попередня  Змiст  Наступна >

Переваги і недоліки технічного аналізу


Укрнафта » 216ФІНАНСОВИЙ РИНОК

Перевагами технічного аналізу є технічна легкість, швидкість аналізу, можливість застосування до будь-яких часових горизонтів та до більшої кількості акцій, ніж при здійсненні фундаментального аналізу.

Серед основних недоліків технічного аналізу можна назвати високу суб’єктивність зроблених аналітиками висновків і розпливчастість сигналів, що подаються графічними методами.

7.4. Інформаційне забезпечення фундаментального і технічного аналізу. Роль інформаційних посередників

Регулярна та особлива інформація про емітента акцій

Наявність розвиненої системи інформаційного забезпечення фінансового ринку є необхідною умовою здійснення фундаментального аналізу. Інформація про емітента може бути регулярною (у вигляді річної та квартальної звітності) та особливою (інформація про прийняття рішення щодо розміщення цінних паперів на суму, яка перевищує 25 % статутного капіталу; рішення про викуп власних акцій; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 % активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 % і більше акцій, що голосують; рішення емітента про утворення, припинення діяльності його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення чи банкрутство емітента тощо).

В Україні регулярна й особлива інформація є відкритою і підлягає оприлюдненню шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР на її вебсайті. Уповноваженою особою НКЦПФР, яка займається впровадженням електронної системи розкриття інформації в Україні, є Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (www.smida.gov.ua).

Система розкриття інформації про емітента

Можна виокремити чотири основні канали надходження на ринок інформації про емітентів цінних паперів (рис. 7.10).

Хоча в Україні система розкриття інформації побудована за зразком американської моделі, проте вона все ще потребує вдосконалення, а ринок є недостатньо транспарентним. Утім у США нині створюється така система розкриття інформації, користування якою буде зручним навіть для непрофесійних учасників ринку. Від 2007 року у США під патронатом Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) розпочався експеримент з підготовки найбільшими американськими корпораціями звітності в форматі XBRL. XBRL, що в перекладі означає гіпертекстова, або розширена, мова бізнес-звітності, є мовою передавання бізнесових і фінансових даних. Підготовка звітності у форматі XBRL дає змогуавтоматично опрацьовувати фінансову інформацію за допомогою програмного забезпечення, уникаючи трудомісткого процесу ручного введення і порівнювання даних. Це дозволяє розпізнавати інформацію в документі, відбирати її, аналізувати, обмінюватися нею з іншими комп’ютерами і різними способами надавати її користувачам.

Рис. 7.10. Варіанти розкриття інформації та їх проблеми при забезпеченні інформаційної прозорості у відносинах між інвесторами (акціонерами) та емітентами

Рис. 7.10. Варіанти розкриття інформації та їх проблеми при забезпеченні інформаційної прозорості у відносинах між інвесторами (акціонерами) та емітентами

У 2008 р. SEC був запущений веб-проект під назвою «Фінансовий дослідник» (Financial Explorer). Цей проект був створений для того, щоб інвестори могли швидко і легко аналізувати результати діяльності публічних компаній. «Фінансовий дослідник» одразу відображає фінансові показники корпорацій у вигляді зручних для сприйняття діаграм та графіків. Дані, що використовуються для побудови графічних об’єктів аналізу, беруться зі звітності, яку компанії надають до SEC у форматі XBRL. Програма «Фінансовий дослідник» дає змогу автоматично генерувати фінансові показники, графіки та діаграми, що відображають важливі відомості з фінансової звітності, а також за запитом виводити на екран безпосередньо першоджерела фінансової інформації корпорацій — основні форми її звітності. Інформація, у тому числі доходи, витрати, грошові пото-

ки, активи та пасиви, може бути проаналізована та порівняна між різними компаніями-конкурентами.

Перелік он-лайн послуг американського регулятора для аналітиків та інвесторів, окрім Фінансового дослідника сьогодні представлений ще двома проектами: Інтерактивний фінансовий звіт та Компенсації ТОП-менеджерам. Програма «Інтерактивний фінансовий звіт» допомагає учасникам ринку збирати, аналізувати та порівнювати основні фінансові показники, що надані публічними компаніями в межах добровільної програми розкриття інформації у форматі XBRL.

Так само, як і два попередні проекти, ця програма є дуже зручним інструментом аналізу, бо дозволяє або просто в зручному форматі отримувати дані по конкретній компаній, або створювати різноманітні ренкінги, порівнюючи компанії між собою.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Діяльність фінансових аналітиків на ринку цінних паперів
Урахування впливу фундаментальних мікроекономічних чинників
РОЗДІЛ 8 РИНОК ЦІННИХ ПАПЕРІВ ЯК СКЛАДОВА РИНКУ КАПІТАЛІВ Зміст розділу
Ринок цінних паперів та фондовий ринок
Класифікація ринку цінних паперів
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)