< Попередня  Змiст  Наступна >

Осцилятори


В основі використання осциляторних методів лежать поняття перекупленого і перепроданого ринку. Перекупленим ринок вважається тоді, коли ціна перебуває близько своєї верхньої межі, тобто її подальше підвищення неможливе. Перепроданий ринок характеризується такою низькою ціною, що її подальше падіння неможливе.

Для визначення ситуацій перекупленості або перепроданості для кожного осцилятора встановлюють певні рівні. Коли значення осцилятора наближається до цих рівнів, надходить сигнал про збільшення або зменшення курсу. Найвідомішими осциляторами, ґрунтованими на ціні, є момент (Momentum), індекс відносної сили (Relative Strength Index, RSI) та стохастичні лінії (Stochastics).

Момент — найпростіший осцилятор. Кожне значення моменту розраховується як різниця між значеннями ціни через певний часовий інтервал:

M = P t – P x ,M = P t – P x ,де Р — ціна закриття; t — поточний день; хх днів тому.

Сигналами слугуватимуть пониження або підвищення значень Моменту відносно нуля. Індекс відносної сили — найпопулярніший осцилятор, розраховується за формулою: де х — кількість днів; AU — середнє значення цін, які закрилися на рівні, вищому за середній за останні х днів; AD — середнє значення цін, які закрилися на рівні, нижчому за середній за останні х днів. Індекс відносної сили відкладається на шкалі від 0 до 100. Найкраще він працює, коли сягає рівня екстремумів. Критеріями оцінювання слугують дві лінії, проведені на рівні 30 та 70. Вважається, що вище за 70 розташована зона перекупленості, після перетину якої ціна має падати, а нижче від 30 — зона перепроданості, після входження в яку ціна має зростати, оскільки мінімум уже досягнуто.

RSI = 100 – [100 / (1 + RS)]; RS = AU x / AD x , RSI = 100 – [100 / (1 + RS)]; RS = AU x / AD x ,

Зокрема, в точках А і В (рис. 7.9) осцилятор сигналізував про наступне зниження курсу, а в точці С — про зростання курсу акцій, наприклад, «Укрнафти». В усіх трьох випадках надані осцилятором прогнози виявились правдивими і підтвердилися подальшим рухом курсу акцій.

Найпопулярнішими стохастичними лініями є лінії, що називаються %К і %D. Формула для розрахунку %К така: nn де C t — поточна ціна; L n — найнижча ціна за останні х днів (тижнів); H n — найвища ціна за останні х днів (тижнів).

Формула для розрахунку %D має такий вигляд: де H

Формула для розрахунку %D має такий вигляд: де H

3 — сума за три дні (C – L n ); L

3 — сума за три дні (CL n ); L

3 — сума за три дні (H nL n ). Інтерпретація цього технічного індикатора є доволі складною. Зокрема, одним з основних сигналів до зміни тренду є ситуація, коли курс акції на графіку досягає нових максимумів або мінімумів, а лінія %К не досягає. При цьому до уваги беруться лише сигнали, що надійшли в момент перебування лінії %К в площині від 10 до 15 % або від 85 до 90 %.

Одним із методів підвищення достовірності результатів технічного аналізу є одночасна комбінація кількох його методів. І лише коли всі використовувані методи надають схожі прогнози, можна приймати інвестиційні рішення про купівлю-продаж цінних паперів.n a r y S h ar

0

0 , +0 .0

0 ) ори ст анняан алізу акці йR e l a t i ve S t r enghtI n dex A B C

15

16

17

18

19

0

20

21

22

23

24

25

26

27

28

0

150160170180190

20

21

22

23

24

25

26

27

28

0 U k r n af t a O r d i n a r y S h ar es U k rn a fta (2

6

0 .0

0

0 ,

2

7

8 .0

0

0 ,

2

6

0 .0

0

0 ,

2

7

8 .0

0

0 , +0 .0

0 )

Рис . 7.9.

Пр иклад вик ори ст ання осц и ля т о ра Rela ti ve Stre ng th I n de x для ан алізу акці й

ВАТ «


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Використання інформаційних технологій для здійснення фундаментального та технічного аналізу акцій
Діяльність фінансових аналітиків на ринку цінних паперів
Урахування впливу фундаментальних мікроекономічних чинників
РОЗДІЛ 8 РИНОК ЦІННИХ ПАПЕРІВ ЯК СКЛАДОВА РИНКУ КАПІТАЛІВ Зміст розділу
Ринок цінних паперів та фондовий ринок
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)