Posibniki.com.ua Фінанси Фінансові інвестиції Контрольні запитання


< Попередня  Змiст  Наступна >

Контрольні запитання


1. Які інвестиційні характеристики має акція?

2. За якими вартостями здійснюється оцінювання акцій?

3. За рахунок яких джерел інвестор отримує дохід за акцією?

4. В якому вигляді можуть виплачуватися дивіденди акціонерам? Який варіант виплати дивідендів влаштовує інвестора найбільше?

5. За якими параметрами здійснюється оцінювання інвестиційних якостей акцій?

6. Які акції краще купувати з погляду безпеки, а які з погляду доходу? Які відмінності існують між простими і привілейованими акціями?

7. На які групи поділяються акції у міжнародній практиці?

8. У чому полягає різниця акцій зростання від спекулятивних акцій?

9. За якими показниками здійснюється оцінка господарської діяльності і фінансового стану емітента?

10. Що є предметом оцінки умов емісії акцій?

11. Які групи фінансових показників розраховуються в рамках фундаментального аналізу?

12. Як треба діяти у ситуації, коли дані фундаментального аналізу говорять про те, що потрібно купувати акцію, а технічний аналіз — продавати?

13. Як повинен діяти інвестор, якщо він одержав інформацію про те, що НБУ планує підняти ставку рефінансування?

14. Чи потрібно використовувати фундаментальний аналіз, якщо у курсовій вартості цінного папера відтворено всю поточну інформацію про нього?

15. Що вивчає технічний аналіз? Чим він відрізняється від фундаментального аналізу?

16. Що таке гістограма?

17. Яким чином можна знайти лінії підтримки та опору? Як їх логічно можна пояснити?

18. Яким чином використовується технічними аналітиками фігура «голова та плечі»?

19. Чи потрібно використовувати технічний аналіз, якщо в курсі цінного папера відображено вся колишню інформацію про нього?

ся тренд зростання? 21. У чому полягає сутність теорії протилежної думки?

22. За яким показником можна робити висновки про поведінку дрібного інвестора?

23. У чому полягає сутність теорії Доу?

24. Що таке біржовий індекс та індикатор? Яка між ними різниця?

25. Охарактеризуйте найвідоміші у світі індекси та індикатори.

26. Чому на основі значень фондового індексу можна прогнозувати стан економіки країни?

27. Яка методика розрахунку українських індексів фондового ринку?

Завдання

1. Інвестор розглядає можливість придбання 100 акцій, поточна курсова ціна яких становить 41,5 грн. Він очікує зростання ціни, але також знає, що за останній час курсова ціна коливалась у межах від 38 до 43 грн. Інвестор думає про лімітований наказ на купівлю по 40 грн або ринковий наказ на купівлю: а) який курсовий дохід на акцію буде отримано за наказом кожного типу, якщо курсова ціна досягне 40 грн, а потім 52 грн і лімітований наказ може бути виконаний? б) який курсовий дохід буде отримано за наказом кожного типу, якщо курсова ціна одразу ж підніметься до відмітки 52 грн?

2. Використовуючи наведену нижче схему комісійних, обчислити комісію за кожною з описаний угод.

Сума угоди Комісійні на 100 акцій

До 800 грн 8,43 грн + 2,7 % вартості покупки

Від 801 до 2500 грн 16,85 грн + 1,7 %

Від 2501 до 5000 грн 29,50 грн + 1,3 %

Більше 5000 грн 94, 50 грн а) купівля 100 акцій за курсовою ціною 15,5 грн; б) купівля 25 акцій за курсовою ціною 37,25 грн; в) купівля 650 акцій за курсовою ціною 67 грн.

3. Інвестор має у власності 200 акцій компанії «Мономах», які сьогодні коштують 80 грн за акцію: а) скільки у нього буде акцій, якщо фірма оголосить про спліт (дропродаватимуться акції після спліту? б) скільки акцій він буде мати, якщо фірма оголосить 200%-й дивіденд з умовою виплати акціями? Як ви вважаєте, за якою курсовою вартістю будуть продаватися акції після виплати такого дивіденду?

4. Компанія виробляє продукцію для сільськогосподарського використання. Вивчення балансових даних компанії дає такі відомості: сукупні активи становлять 3 млн грн, довгострокові і короткострокові зобов’язання — 2,2 млн грн, випущено привілейованих акцій з 11%-м дивідендом на суму 400 тис. грн і 100 тис. грн простих акцій номіналом

2 грн кожна: а) яка балансова вартість кожної акції; б) поясність, про що свідчить невідповідність номінальної вартості балансовій; в) які інші показники вимірюють вартість акції?

5. Фірма нещодавно оголосила про те, що чистий прибуток становить 6,7 млн грн; фірма випустила привілейовані акції з 10%-м дивідендом на суму 7 млн грн (тобто виплачує за ними у вигляді дивіденду 700 тис. грн щороку) і 6 млн простих акцій: а) який прибуток фірми у розрахунку на одну акцію; б) якщо курсова ціна акції сьогодні становить 30 грн, а її поточна дохідність — 6%, який розмір дивіденду; в) використовуючи інформацію з попередніх пунктів, визначте, яку частку прибутку фірма виплачує у вигляді дивідендів?

6. У таблиці міститься інформація про прибуток на одну акцію компанії «Вектор» по роках:

Роки 2000 2001 2002 2003 2004
Прибуток на одну акцію (грн) 1,6 1,8 2,5 0,9 1,2

Визначити щорічний розмір і загальний обсяг виплачених дивідендів, якщо компанія виплачує: а) щорічні дивіденди у розмірі 0,8 грн; б) щорічні дивіденди у розмірі 0,5 грн і дивідендну премію, що дорівнює половині прибутку, який перевищує 1 грн у розрахунку на акцію; в) як дивіденди половину прибутку.

7. Компанія планує випуск привілейованих акцій на суму 1 млн грн на придбання обладнання (номінал акції — 1000 грн, фіксована ставка дивіденду — 15%, що відповідає середній ринковій відсотковій ставці).

Очікуваний прибуток від випуску продукції на новому обладнанні —

200 тис. грн.

Оцініть можливість та економічну доцільність випуску привілейованих акцій у даних умовах; коли середня ринкова ставка відсотка знизиться до 8%.

8. Охарактеризуйте позиції та перспективи на ринку підприємств, які перебувають на різних стадіях життєвого циклу:

• підготовка до виходу на ринок; • виникаюче зростання;

• стабільне зростання;

• зріла стадія розвитку;

• згасальне зростання;

• припинення діяльності або підготовка до повернення на ринок.

Проаналізуйте і порівняйте акції підприємств, які перебувають на різних стадіях життєвого циклу за показниками: ризику, доходу, зміни курсової вартості та орієнтації інвесторів.

9. Господарська діяльність акціонерного товариства «Плутон», статутний капітал якого розділений на 100 тис. акцій, характеризується даними, наведеними у таблиці.

Актив тис. грн Пасив тис. грн
Основні засоби Довгострокові фінансові вкладення Товарні запаси Розрахунковий рахунок Каса Дебіторська заборгованість 60 10 10 10 3 7 Статутний капітал Резервний фонд Фонди спеціального призначення Короткострокова заборгованість Прибуток 50 1 10 30 9
Баланс 100 Баланс 100

Визначте балансову вартість акцій акціонерного товариства.

10. Компанія сформувала свій статутний капітал за рахунок випуску простих і привілейованих акцій. Усього було випущено 100 тис. простих акцій номіналом 20 грн, 1 тис. привілейованих номіналом 50 грн, 10 тис. облігацій номіналом 500 грн. Фіксований дивіденд за привілейованими акціями становить 18%, ставка купона за облігаціями — 16%. Прибуток акціонерного товариства після оподаткування становить 1 млн грн, з якого за рішенням загальних зборів акціонерів 30% було спрямовано на розвиток виробництва. Розрахуйте ставку дивіденду, що припадає на одну просту акцію.

11. Акціонерним товариством випущено й повністю розміщено такі види цінних паперів:

Вид цінного папера Номінал, грн Кількість, шт.
Акції прості Акції привілейовані класичні з часткою участі кумулятивні з коригованою ставкою дивіденду Облігації 10 10 5 20 100 100 1 000 000 1000 1000 500 500 10 000

Фіксована ставка дивіденду за всіма видами привілейованих акцій цій знаходиться на балансі акціонерного товариства. Впродовж трьох попередніх років у зв’язку з реконструкцією підприємства дивіденди не виплачувалися. За результатами фінансового року, що минув, чистий прибуток, який підлягає розподілу, становив 5 млн грн, ринкова відсоткова ставка становить 20%. Визначити ставку і масу дивідендів, що припадають на одну просту акцію, курсову вартість акції.

12. За акцією виплачується дивіденд у розмірі 100 грн, ціна акції —

1000 грн. Визначте ставку дивіденду.

13. Ціна акції — 1000 грн, чистий прибуток на акцію — 100 грн. Визначте строк окупності акції, якщо припустити, що весь прибуток виплачуватиметься як дивіденди.

14. На акцію виплачується дивіденд у розмірі 100 грн. Середньорічний приріст дивіденду дорівнює 3%. Визначте розмір дивіденду, який можна очікувати через три роки.

15. На акцію був виплачений дивіденд у розмірі 100 грн. Темп приросту дивіденду дорівнює 5%. Дохідність, що відповідає ризику інвестування в дану акцію, дорівнює 35%. Визначте вартість акції.

16. Інвестор планує купити акції зростання. На його думку перший дивіденд буде виплачено через п’ять років і становитиме 100 грн. Темп приросту прибутку компанії — 5%. Дохідність, що відповідає ризику інвестування у дану акцію, дорівнює 30%. Визначте вартість акції.

17. Інвестор купив акцію за 50 грн і через 100 днів продав за 60 грн.

За цей період на акцію був виплачений дивіденд у розмірі 50 грн. Визначте дохідність операції інвестора.

18. На основі даних таблиці потрібно:

1) оцінити оптимальний варіант вкладення капіталу з позиції мінімізації ризику;

2) скласти аналітичний висновок.

Показники Акція компанії АВС

19. Щорічні дивіденди, що виплачуються на акцію, становлять

100 грн. Ринкова ставка дохідності оцінюється власником акцій у 24 % річних. Поточна ринкова вартість кожної акції становить 500 грн. Чи є сенс інвестору придбати додатково ці акції або, навпаки, продати наявні.

20. Компанія А планує отримати в наступному році такий самий гальної рентабельності за рахунок реінвестування прибутку. На основі даних таблиці треба:

1) визначити, яка політика реінвестування прибутку є оптимальною;

2) скласти аналітичні висновки.

Частка реінвестованого прибутку, % Темп приросту прибутку, %

21. Чистий прибуток акціонерного товариства зі статутним капіталом 200 тис. грн становив 86 тис. грн. Загальні збори акціонерів вирішили, що чистий прибуток розподіляється так: 75 % — на виплату дивідендів, 25 % — на розвиток виробництва. Визначити орієнтовну курсову ціну акції товариства, ставку дивіденду, поточну дохідність акції, якщо на момент розрахунку ставка банківського відсотка становила

22 %, а номінал акції — 200 грн.

22. Акція зі ставкою дивіденду 30% придбана за ціною, що дорівнює

1,5 номіналу. Вона забезпечує кінцеву дохідність інвестору 48%. Визначте курс акції на момент продажу.

23. Акція номіналом 500 грн куплена за курсом 126% і продана власником на третій рік після придбання за 90 днів до дати виплати річних дивідендів за курсом 148%. Дивіденди за акцією виплачувалися по півріччях. У перший рік рівень дивіденду становив 78 грн. У другий рік рендит оцінювався у 38%. У третій рік ставка дивіденду дорівнювала 40%. Розрахувати кінцеву (середньорічну) і сукупну дохідність акції.

24. Інвестор розраховував одержати від швидкого перепродажу акції 25%-ну дохідність. Однак йому довелося купити акцію на 8% дорожче порівняно з ціною купівлі, а продати на 10% дешевше від ціни продажу. Яку дохідність в дійсності одержав інвестор?

25. Інвестор купив, а потім через три місяця продав акції, забезпечуючи при цьому дохідність у розмірі 12%. Яку дохідність одержав би інвестор, якщо ціна купівлі була на 9% дорожче, а ціна продажу — на 3% дешевше?


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
3.2. Рейтингові системи оцінювання облігацій
3.3. Операції з ощадними та депозитними сертифікатами, казначейськими зобов’язаннями і векселями
3.4. Визначення курсової вартості і дохідності боргових цінних паперів
3.5. Управління портфелем облігацій
Контрольні запитання
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)