Posibniki.com.ua Право Правові основи місцевого самоврядування Способи реалізації місцевого самоврядування


< Попередня  Змiст  Наступна >

Способи реалізації місцевого самоврядування


2.1. Способи реалізації місцевого самоврядування.

2.2. Форми добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування.

2.3. Порядок реєстрації добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування.

2.1. Способи реалізації місцевого самоврядування

До способів реалізації місцевого самоврядування належать: ? місцевий референдум (форма вирішення територіальною громадою питань місцевого значення шляхом прямого волевиявлення. Предметом місцевого референдуму може бути будь-яке питання, віднесене Конституцією України, цим та іншими законами до відання місцевого самоврядування. На місцевий референдум не мо жуть бути винесені питання, віднесені законом до відання органів державної влади. Рішення, прийняті місцевим референдумом, є обов’язковими для виконання на відповідній території. Порядок призначення та проведення місцевого референдуму, а також перелік питань, що вирішуються виключно референдумом, визначаються законом про референдуми); ? громадські слухання (право зустрічатися з депутатами відповідної ра ди і посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади заслуховують їх та можуть порушувати питання і вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають об ов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування. Порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади);

24? загальні збори громадян за місцем проживання (зібрання всіх чи частини жителів села (сіл), селища, міста для вирішення питань місцевого значення; форма безпосередньої участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. Рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності. Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем пр оживання визначається законом та статутом територіальної громади); ? місцеві ініціативи (право членів територіальної громади ініціювати розгляд у раді питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади. Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому по рядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи. Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади); ? консультативні референдуми (до радче опитування членів територіальної громади з метою виявлення волі громадян при вирішенні важливих питань місцевого значення. Результати дорадчого опитування розглядаються і враховуються при прийнятті рішень відповідними державними органами. Якщо проекти рішень місцевої ради не відповідають результатам відповідного місцевого дорадчого опитування, такі закони, рішення можуть бути прийняті лише біл ьшістю в кількості не менше як дві третини від загальної кількості депутатів відповідної місцевої ради).

2.2. Форми добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування

З метою ефективнішого здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальних громад органи місцевого самоврядування можуть об’єднуватися в асоціації й інші форми добровільних об’єднань. Такі добровільні об’єднання підлягають реєстрації в органах Міністерства юстиції України відповідно до вимог чинного законодавства.

25Органи місцевого самоврядування та їх асоціації можуть входити до відповідних міжнародних асоціацій, інших добровільних об’єднань органів місцевого самоврядування.

Асоціаціям та іншим добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися повноваження органів місцевого самоврядування, проте за рішенням представницьких органів місцевого самоврядування добровільним об’єднанням можуть передаватися кошти (як прав ило, у вигляді членських внесків) для реалізації їхніх статутних завдань.

Метою створення таких об’єднань є сприяння розвитку місцевого самоврядування, надання методичної та інформаційної допомоги, обмін досвідом здійснення місцевого самоврядування, проведення конференцій, семінарів тощо. Прикладом добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування в Україні може бути Асоціація міст України.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
3.2. Повноваження сільських, селищних, міських, районних у місті рад
3.3. Припинення повноважень сільських, селищних, міських, районних у місті рад
4.2. Постійні комісії ради
4.3. Тимчасові контрольні комісії ради
5.2. Гарантії депутата ради
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)