< Попередня  Змiст  Наступна >

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ


— всі об’єкти, які створені людьми й знаходяться на землі і не розривно з нею пов’язані, а також всі природні ресурси (земельні, лісові, водні ресурси, родовища корисних копалин тощо). Первісне нагромадження капіталу — процес, який перетворює, з одного боку, засоби виробництва та інші матеріальні цінності в капітал, а з другого — безпосередніх виробників у найманих працівників. Ринок капіталів — частина ринку позичкових капіталів, на якому формуються попит, пропонування і встановлюються ціни на середньо- і довгострокові кредити. Ринок нерухомості — особливий вид ринку, на якому об’єктом купівліпродажу чи застави для отримання кредиту є нерухомість. Ринок праці — сукупність відносин власності між найманими працівниками, підприємцями і державою (опосередковано) щодо умов праці та часткової оплати її результатів. Часткової тому, що ця оплата обмежена величиною необхідного продукту (у сфері безпосреднього виробництва), а у сфері розподілу постає у формі заробітної плати. Ринок робочої сили — певна сукупність економічних відносин між найманими працівниками, підприємцями та біржами праці з приводу організації, використання і купівлі-продажу робочої сили. Фіктивний капітал — капітал, утілений у цінних паперах (акціях, облігаціях, заставних листах), який дає змогу їх власникам привласнювати частину прибутку у формі дивіденду або відсотка. Фондовий ринок

частина фінансового ринку як система економічних відносин з приводу випуску, розміщення, купівлі-продажу акцій, інших приватизаційних і похідних цінних паперів.

— здатність праці розвивати сутнісні сили (риси, якості) людини, вдосконалювати її біосоціальну природу.

ЛІТЕРАТУРА

Політична економія: Навч. посіб. / За ред. проф. К. Т. Кривенка. — К.: КНЕУ, 2001.

Перехідна економіка: Навч. посіб. / За ред. акад. В. М. Гейця. — К.: Вища шк., 2003.

Фондовий ринок: Навч. посіб. / О. М. Мозговий. — К.: КНЕУ, 1999.

Перспективы развития стран с переходной экономикой // БИКИ. — 2004. — № 54.

— С. 16.

Эксперты ООН о развитии стран с переходной экономикой //

БИКИ. — 2004. — № 21

—22, 24 февр. — С. 1, 4

—6.

Черепніна О. І. Взаємозумовленість трансформаційних процесів і розвитку світового господарства // Актуальні проблеми економіки. — 2004. — № 1.

— С. 92—99.

Сірко А. Постприватизаційний перерозподіл та концентрація прав власності у перехідній економіці // Економіст. — 2004. — № 9.

— С. 34—37.

Харламова Г. Нова економічна динаміка у трансформаційних економіках: інвестиції та економічне зростання // Економіст. — 2004. — № 11. — С. 48—51.

Ходзінський К. Сучасний стан праці в Україні та проблеми її інтенсивності // Економіка України. — 2004.

— № 8. — С. 57—62.

Краснов Ю. Стратегія ефективної зайнятості населення // Україна: аспекти праці. — 2004. — № 4. — С. 3—8.

Мильчакова Н. Эффективность фондового рынка: институциональный подход // Вопросы экономики. — 2004. — № 5.

— С. 97—110.

Богиня Д. Трансформаційні процеси в системі формування національного ри нку праці: інституційний аспект // Україна: аспекти праці. — 2005. — № 1.

— С. 3—8.

Блага Н. В. Інформаційна прозорість фондового ринку України // Фінанси України. — 2005. — № 3. — С. 90—95.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
2. ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ТА СУБ’ЄКТИ ГОСПОДАРЮВАННЯ
3. ШЛЯХИ ПІДНЕСЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Частина 2. 3. ШЛЯХИ ПІДНЕСЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
4. УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ВИСНОВКИ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)