Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок РОЗДІЛ 7 ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ І ТЕХНІЧНИЙ АНАЛІЗ НА ФІНАНСОВОМУ РИНКУ Зміст розділу


< Попередня  Змiст  Наступна >

РОЗДІЛ 7 ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ І ТЕХНІЧНИЙ АНАЛІЗ НА ФІНАНСОВОМУ РИНКУ Зміст розділу


— 2-ге вид., стер. — К. : Знання, 2008. — С. 224—241.7.1. Теоретичні основи фундаментального і технічного аналізу.

7.2. Методи та етапи фундаментального аналізу.

7.3. Інструментарій технічного аналізу.

7.4. Інформаційне забезпечення фундаментального і технічного аналізу.

Роль інформаційних посередників.

7.5. Особливості проведення фундаментального і технічного аналізу на українському ринку цінних паперів. Компетентності, яких має набути студент:

• засвоєння базових знань щодо сутності й основних положень фундаментального і технічного аналізу;

• розуміння змісту методології здійснення фундаментального і технічного аналізу на фінансовому ринку та основних характеристик програмних продуктів, призначених для проведення технічного аналізу;

• набуття дослідницьких навичок з пошуку фінансової інформації та умінь правильно її використовувати при проведенні фундаментального аналізу; вміння на практиці застосовувати основні методи фундаментального і технічного аналізу на вітчизняному ринку цінних паперів з врахуванням особливостей українського ринку.

7.1. Теоретичні основи фундаментального і технічного аналізу

Поняття фундаментального аналізу та засновники його теорії

Усю сукупність чинників і умов, що впливають на ринок цінних паперів, можна поділити на дві категорії. До першої категорії належать чинники й умови, що формуються за межами ринку. Саме вони є головними причинами довгострокових змін цін. До другої категорії входять так звані технічні чинники й умови, що виникають на ринку і діють нетривалий час, але також впливають на ціни, незалежно від наявності тих чи інших довгострокових факторів. Ці дві групи чинників іноді діють в одному, а іноді — в протилежних напрямах. Наявність двох груп чинників привела до того, що історично склалися два напрями прогнозування ринкової вартості цінних паперів. Прибічники першого напряму створили школу технічного аналізу, а прихильники другого — школу фундаментального аналізу.

Засновниками західної теорії фундаментального аналізу вважаються Б. Грехем (B. Graham) та Д. Дод (D. Dodd), які у 1934 р. опублікували у США книгу під назвою «Аналіз цінних паперів». Саме в цій книзі вперше було введено поняття «фундаментальний аналіз», що визначався як інструмент для визначення майбутніх цін та дохідності цінних паперів з метою виокремлення переоцінених паперів від недооцінених.

Сьогодні терміном «фундаментальний аналіз» (англ. Fundamental analysis) позначають сукупність методів прогнозування ринкової (біржової) вартості акцій, ґрунтованих на аналізі фінансових і виробничих показників діяльності компанії-емітента, а також інших факторів та чинників, які впливають на акції, компанію, галузь й економіку загалом.

Традиційна та нетрадиційна фундаментальні теорії руху фондових цін

Фундаментальний аналіз акцій ґрунтується на двох теоріях руху фондових цін: традиційній та нетрадиційній. Сутність традиційної (ортодоксальної) теорії можна схарактеризувати так: «Основною причиною руху цін на акції є очікування змін у доходах корпорацій». Прихильники цієї теорії вважають, що ціна акції є теперішньою вартістю всіх очікуваних майбутніх дивідендів. Проте дивіденди виплачуються із доходів корпорації. Тому зміни доходів змінюють погляди інвесторів на очікувані дивіденди і цілком обґрунтовано впливають на ціни акцій. Будь-який чинник, що зумовлює зміну в доходах окремої компанії, галузі або економіки в цілому, має вплинути на ціни акцій.

Нетрадиційна фундаментальна теорія фондових цін менш визначена й до 90-х років ХХ ст. навіть не мала формального викладення в літературі з питань фондового ринку. Сутність цієї теорії полягає в тому, що основним чинником, який зумовлює рух цін на акції, є зростання або зменшення впевненості інвесторів у майбутніх цінах на акції, доходах і дивідендах.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Загальноекономічний аналіз
Особливості коефіцієнтного аналізу компанії. Модель Дюпона
Балансова вартість акції
Модель дисконтування дивідендів
Використання мультиплікаторів для оцінювання вартості акції
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)