Posibniki.com.ua Політологія Європейська інтеграційна політика 2.1.4. Основні статті витрат бюджету ЄС


< Попередня  Змiст  Наступна >

2.1.4. Основні статті витрат бюджету ЄС


 

Напрями витрат бюджету ЄС визначаються фінансовою перспективою, про еволюцію якої йдеться далі. При цьому окремі напрями зберігають свою значну вагу в сукупних витратах бюджету.

 

Найбільша частина витрат бюджету ЄС іде на управління природними ресурсами, зокрема на сільське господарство та сільський розвиток, хоча наголоси робляться на конкурентоспроможності та згуртованості. При цьому під цими напрямками розуміють досить широкі сфери діяльності , які розглядаються у відповідному розділі. Так, наприклад, із загальної суми 121,2 млрд євро бюджету ЄС на 2006 рік 42,9 млрд євро призначалося на забезпечення безпечності, модернізації виробництва та вищої якості продуктів харчування. Економічне зростання, нові робочі місця та конкурентоспроможність є пріоритетами для ЄС, а відповідно, дослідження та інновації є також вагомим напрямом витрат бюджету . Значну частину витрат становить реалізація політики єдності, яка передбачає витрати на розвиток економіки, охорону довкілля, соціальні програми в нових членах ЄС. На це уходить близько третини бюджетних ресурсів.

 

Решта ресурсів витрачається на велику кількість інших різноманітних напрямів, серед яких основним є підтримка ролі ЄС як глобального гравця в торгівлі та допомога в розвитку. ЄС скеровує ресурси на фінансування економічного та соціального розвитку, поліпшення стану навколишнього середовища по всьому світу, але при цьому особлива увага приділяється прикордонними країнам у Європі та Середземномор’ї, а також країнам Африки, Карибського та Тихоокеанського регіонів, що є учасниками торговельного договору з ЄС.

 

Незначна частина бюджету ЄС іде на адміністративні витрати, зокрема функціонування інституцій (таких як Європейська Комісія , Європейський Парламент та Рада Міністрів) і перекладачів 20 мов ЄС, що в цілому не перевищує 6 % витрат бюджету. Докладніше про статті витрат бюджету ЄС за статтями на 2007— 2013 роки наведено у наступній таблиці (табл. 2.3).

 

Витрати бюджету за різними статтями розподіляються нерівномірно у семирічному періоді. Частина витрат постійно зростає, частина здійснюється лише в певні роки, частина то збільшується, то зменшується. При складанні фінансової перспективи за основу беруться лише оцінки витрат і надходжень у цінах одного року з їх подальшим приведенням до актуального стану.

 

Політика згуртування ЄС за допомогою структурних фондів спрямована на зменшення соціальних та економічних розбіжностей між регіонами ЄС. Хоча ЄС скеровує субвенції переважно в депресивні регіони, фінансова допомога доступна для всіх районів. Саме тому навіть такі високорозвинуті регіони, як Баварія можуть розраховувати на допомогу, ставлячи за мету піднесення «регіональної конкурентоспроможності та зайнятості». Фінансовий регламент на 2007—2013 роки передбачає на таку політику 347 млрд євро.

ОЦІНКА ВИТРАТ БЮДЖЕТУ ЄС НА 2007—2013 РОКИ (млн €, у цінах 2004

 

 

Вугілля та сталь були в центрі уваги Європейського союзу вугілля та сталі, який було започатковано після другої світової війни для відродження економіки Європи. Вугілля та сталь були основною сировиною військової та промислової сили Франції та Німеччини. У 1958 році 86,5 % бюджету спільноти спрямовувалися до ЄСВС. Хоча 1982 року закінчилася дія ЄСВС, цей договір лежав в основі таких інституцій ЄС, якими ми знаємо їх нині.

 

235 євро бюджету ЄС припадає на одного громадянина або 0,65 євро на день. З приєднанням двох нових країн у 2007 році — Румунії та Болгарії (22,4 млн осіб та 7,9 млн осіб) — загальна кількість громадян зросла до 493 млн. Саме тому бюджет на одного громадянина залишився на тому самому рівні, а його розмір збільшився.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
2.1.6. Розвиток фінансової перспективи ЄС
2.1.7. Місце окремих органів у бюджетній політиці ЄС
РОЗДІЛ 3. ГОРИЗОНТАЛЬНІ ПОЛІТИКИ ЄС. ПОЛІТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
3.1.2. Теоретичний бекграунд
3.1.3. Еволюція регіональної політики ЄС
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)