Posibniki.com.ua Інформатика Корпоративні інформаційні системи 11.3. IР-ТЕЛЕФОНІЯ ТА ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ У КІС


< Попередня  Змiст  

11.3. IР-ТЕЛЕФОНІЯ ТА ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ У КІС


Розвиток Інтернету, засобів зв’язку та комунікацій вносить постійні зміни та поліпшення в повсякденне життя. Черговим етапом розвитку технологій стало широке використання так званої ІР-телефонії. ІР-телефонія — це технологія, яка дає змогу використовувати будь-яку мережу з пакетною комутацією на базі протоколу ІР як засіб організації і ведення міжнародних, міжміських і місцевих телефонних розмов і передання факсів у режимі реального часу. Іншими словами, використовуючи досяжні канали Інтернету, можна здійснювати дзвінки у будь-яку точку світу, де є телефон або існує доступ в Інтернет. Cisco Cisco Systems створила повноцінну систему корпоративної IР-телефонїї, здатну повністю замінити традиційні УАТС. За допомогою засобів ІР-телефонії Cisco можна побудувати мережу, що охоплює від кількох десятків користувачів у мережі малого підприємства чи віддаленого офісу корпорації до кількох сотень тисяч абонентів у розподіленій мережі. Ідея побудови мереж корпоративної IР-телефонїї ґрунтована на використанні архітектурної моделі Cisco AVVID (Architecture for Voice, Video and Integrated Data) і призначена для виконання таких основних завдань:

— побудова сучасної багатофункціональної системи цифрової телефонії на базі розподіленої корпоративної ІР-мережі;

— підключення системи корпоративної ІР-телефонії до телефонної мережі загального користування і з?єднання її з наявними абонентами традиційної телефонної мережі компанії;

— забезпечення додаткових сервісів для абонентів корпоративної ІР-телефонії.

Відмінною рисою розглянутої архітектури є її розподілена природа, завдяки чому система легко масштабується, та використання відкритих стандартів (зокрема стандартних протоколів Н.323 і MGCP для передання голосу й відео в мережах ІР). Це забезпечує інтеграцію з низкою інших систем як традиційної, так і пакетної телефонії, а також із системами передавання даних і відеододатками, що підтримують ці стандарти.

Узагальнений варіант схеми виконання ІР-телефонії являє собою розподілену систему, що забезпечує послуги корпоративної ІР-телефонії не тільки для центрального офісу, а й для віддалених підрозділів та офісів, підключених до корпоративної IP-мережі із забезпеченням необхідних механізмів якості послуг (QoS).

Основним компонентом цього варіанта є ІР-УАТС CISCO CallMeneger, що виконує функції керівного сервера ІР-телефонії.

Керівного сервер Cisco CallManager забезпечує управління встановленням телефонних з’єднань і додатковими сервісами в системі Cisco ІР телефони. Він також забезпечує адміністратора мережі засобами для налаштування і управління взаємодією різних компонентів системи ІР телефонії.

• Для з’єднання з наявними системами традиційної телефонії, в тому числі з установленими раніше УАТС (установча автоматична телефонна станція) і під-

• Cisco ІР IVR / AutoAttendant — система інтерактивних голосових меню.

• Cisco Unity — система уніфікованої обробки повідомлень.

• Cisco ІР SoftPhone

— може використовуватися у двох режимах — як зручний графічний інтерфейс на персональному комп’ютері, що забезпечує можливість управління ІР-телефоном Cisco і розширює його функціональні можливості, або як окремо створений віртуальний телефон на базі персонального комп’ютера.

• Cisco Attendant Console — графічна web-консоль для користувачів, що обслуговують великий потік дзвінків, у тому числі секретарів або операторів (забезпечує управління дзвінками на телефоні секретаря/оператора, інтеграцію з корпоративною директорією абонентів і відображення поточного статусу телефонних ліній у системі ІР-телефонії).

• Cisco ІР Contact Center (ІРСС) — варіант для побудови інтелектуальних центрів оброблення викликів.

Також ІР-телефони забезпечують чимало нових можливостей, зокрема доступ до корпоративного каталогу абонентів (з функціями пошуку і прискореного додзвону), списку пропущених дзвінків (а також здійснених раніше дзвінків) і надають доступ до різних сервісів, розташованих на серверах XLM-додатків. Можливості XML-сервісів ІР-телефону допомагають реалізувати завдання швидкого й зручного доступу до інформації з екрана ІР-телефону, наприклад інформації про розклад зустрічей абонента, інформації з корпоративних інформаційних серверів, інформації з Internet.

Рис. 11.8. Схема IP-телефонії на базі сервера CISCO Call Manager

Рис. 11.8. Схема IP-телефонії на базі сервера CISCO Call Manager

ключення до телефонної мережі загального користування застосовуються голосові шлюзи. Ця функціональність реалізована на базі низки мультисервісних маршрутизаторів Cisco. Існують також голосові модулі для деяких моделей комутаторів Cisco Catalyst та окремо розташовані пристрої, що забезпечують функціональність голосових шлюзів. 

З’єднання можливе зі звичайного телефону будь-якого оператора зв’язку («Укртелеком», «Datagroup», мобільні оператори тощо). Для цього потрібно набрати багатоканальний номер оператора Візор (Візор — Інтернет-провайдер, що надає доступ до мережі Інтернет) і виконувати голосові вказівки.

Рис. 11.9. IP-телефонія зі звичайного телефону ??-????????? ?? ????????????? ????’?????

Рис. 11.9. IP-телефонія зі звичайного телефону 

На комп’ютер зі звуковою картою, системами введення-виведення звукової інформації (колонки, мікрофон) та вебкамерою (у разі відеозв’язку) встановлюється (англ. Software telephone — програмний телефон), налагоджується на Візор провайдера ІР-телефонії і ви можете здійснювати дзвінки прямо зі свого комп ’ ютера.

Софтфон — це клас програмного забезпечення для персонального комп’ютера для здійснення телефонних (голосових) або відеодзвінків через Інтернет, практично через будь-яку ІР-мережу без використання додаткового апаратного забезпечення за винятком вищеназваної гарнітури комп’ютера. Найпопулярнішими є такі софтфони: Skype, Mail.ru Агент, ICQ, SJPhone, X-Life, Net Call та ін.

Рис. 11.10. ІР-телефонія з використанням комп’ютера

У цьому разі ви купуєте VoIP-шлюз (голосовий шлюз), до якого можна підключити звичайний телефонний аппарат; налаштовується шлюз на провайдера IP-телефонії, після чого можна дзвонити у звичний для вас спосіб.

Рис. 11.11. IP-телефонія з використанням VoIP-шлюзу ??-????????? ? ????????????? VoIP-????????

Рис. 11.11. IP-телефонія з використанням VoIP-шлюзу VoIP

Рис. 11.12. IP-телефонія з використанням VoIP-телефону

Рис. 11.12. IP-телефонія з використанням VoIP-телефону

Рис. 11.13. IP-телефонія з використанням мережі Інтернет IP-????????? ? ????????????? VoIP ????? ????? ? ????-???

IP VoIP

Рис. 11.13. IP-телефонія з використанням мережі Інтернет IP VoIP

Якщо у вашої міні-АТС є вільний зовнішній порт, VoIP-шлюз (голосовий шлюз) можна підключити безпосередньо до нього і налаштувати міні-АТС так, щоб дзвінки за межі офісу потрапляли на VoIP-шлюз. Тепер Інтернет-телефонія доступна кожному, чий телефон підключений до внутрішніх портів МІНІ-АТС. Звісно, можна й обмежити доступ деяких співробітників до міжнародних дзвінків.

Рис. 11.14. ІР-телефонія з міні-АТС

Рис. 11.14. ІР-телефонія з міні-АТС

IP ІР-телефон дає змогу здійснювати дзвінки, використовуючи мережу Інтернет або корпоративну мережу замість традиційної телефонної мережі загального користування (ТМЗК). При цьому голос перетворюється в ІР-пакети й передається мережею Інтернет. Використання послуги ІР-телефонії, що надається Візором, значно скорочує витрати на телефонні розмови. Економія коштів стає особливо помітною за частого здійснення міжнародних дзвінків. ІР-телефон працює подібно до звичайного телефонного апарату. Номери всіх абонентів повинні бути зареєстровані на Візорі.

За допомогою голосового шлюзу можна під’єднати офіс будь-якого підприємства до ІР-телефонії, чим суттєво зменшити фінансові витрати на зв’язок.

Рис. 11.15. IP-телефонія з використанням голосового шлюзу і мережі Інтернет ???????????? IP-?????????

Рис. 11.15. IP-телефонія з використанням голосового шлюзу і мережі Інтернет

Ця послуга дозволяє організувати за допомогою ІР-телефонії виділені канали передання голосових даних. Зв’язок між двома об’єктами, розташованими в різних містах (або в різних частинах міста), здійснюється з використанням глобальної мережі Інтернет (рис. 11.15).

Рис. 11.15. Корпоративна ІР-телефонія

Рис. 11.15. Корпоративна ІР-телефонія

 

Якщо компанія вже використовує GSM-шлюз для здешевлення мобільних телефонних розмов, а IP-телефонію — для міжнародних розмов, тоді чому не з’єднати ці дві мережі для вашого офісу — GSM і VoIP? У цьому разі ви зможете здійснювати міжнародні дзвінки за найнижчими тарифами прямо зі свого мобільного телефону. Ви отримуєте інтегрований VoIP-GSM шлюз без утрати стандартних можливостей GSM-моста.

Коли GSM-термінал працює за безлімітним тарифом мобільного зв’язку, ви використовуєте функцію Callback. У разі дзвінка з вашого мобільного телефону на GSM-шлюз він розриває зв’язок до встановлення з’єднання і передзвонює вам, з’єднує вас з VoIP-шлюзом, після чого ви зможете здійснити міжнародний дзвінок за тарифами Послуги 011 (011— це доступ до набору міжнародного телефонного номера, гудка чекати не треба). Наприклад, дзвінок зі США до України виглядатиме так: 011 380 (код України), потім 50 (якщо телефонуєш на мобільний) або 44 (код міста Києва) і телефонний номер ХХХХХХХ (мобільний) або ХХХХХХХ (міський). Дзвінок з мобільного на GSM-шлюз обійдеться вам безкоштовно завдяки Callback.

До речі, телефонні автомати США (pay phone) суттєво відрізняються від наших таксофонів. По-перше, вони мають свої номери, тобто на них можна дзвонити, вхідні дзвінки безкоштовні. По-друге, автомати належать різним компаніям, а не одному монополістові, відповідно й ціни на вихідні дзвінки у них різні, залежно від компанії і розташування. Ціна написана на самому апараті. Як правило, найнижчі ціни у великих федеральних компаній AT&T, Bell Atlantic, Pacific Bell, BellSouth-AT&T та ін. (рис. 11.16).

Рис. 11.16. ІР-телефонія із використанням GSM-шлюзу

Рис. 11.16. ІР-телефонія із використанням GSM-шлюзу

Коли GSM-шлюз працює за внутрішньокорпоративним тарифом мобільного зв’язку, ви телефонуєте на GSM-термінал з мобільного апарата, з’єднуєтеся, а

Примітно, що в цьому випадку Ви не втрачаєте інших переваг використання свого GSM-шлюзу. GSM-шлюз залишається також підключеним до офісної МІНІ-АТС, і співробітники офісу можуть дзвонити з внутрішніх ліній МІНІАТС на мобільні телефони, а мобільні абоненти дістають доступ до співробітників в офісі на правах абонентів міської АТС. 

Стандартні засоби зв’язку, такі як телефон, факс, електронна пошта, вже не можуть повною мірою задовольнити потреби користувачів. У багатьох випадках спілкування ефективніше тоді, коли можна бачити і чути співрозмовника, спостерігати його реакцію. Саме таке спілкування забезпечують відеоконференції.

Відеоконференція — це телекомунікаційна технологія, що забезпечує одночасне двостороннє передання, обробку, перетворення та подання інтерактивної інформації на відстані в режимі реального часу апаратно-програмними засобами обчислювальної техніки.

Відеоконференція

— один із різновидів Groupware, програмного забезпечення для взаємодії між людьми, які спільно працюють над однією проблемою. Вона відрізняється від відеодзвінків тим, що відеоконференції покликані обслуговувати великі групи людей (конференції), а не окремих осіб.

Крім аудіо- та візуального передання заходів, проведення відеоконференцій можна використовувати для обміну документами, інформацією з комп’ютера, що відображається на дошці.

Оскільки технічна і програмна ніші відеоконференцій розроблені не в повному обсязі, вже зараз у світі є чимало компаній, які пропонують різне обладнання і програмне забезпечення для їх організації та проведення.

Завдяки тому, що відеоконференції надають можливість спілкування в реальному режимі, а також використання додатків інтерактивного обміну інформацією, їх починають розглядати не лише як щось експериментальне, а й як часткове розв’язання проблеми автоматизації діяльності фірми.

Засоби проведення відеоконференцій, що були дивиною для нас менш як десять років тому, нині дістають широке застосування у більшості корпоративних, державних і приватних установ.

Згідно з відомими дослідженнями під час телефонної розмови передається лише 10 % інформації, тоді як можна стежити за жестикуляцією і мімікою співрозмовника, коефіцієнт передання інформації сягає 60 %.

На думку менеджерів компаній, що вже використовують відеоконференції, системи відеоконференцій різко скорочують часові й кошторисні фінансові витрати на відрядження їхніх працівників на конференції (наради) і роблять проведені наради продуктивнішими.

Використання систем відеоконференцій надає підприємствам такі переваги в роботі:

• скорочення витрат, пов’язаних з відрядженням працівників до регіонів;

• оперативне проведення нарад, дискусій та експертиз;

• доступність ділових партнерів, службовців завжди і всюди, де є можливість встановлення відеоконференцзв’язку;

потім набираєте міжнародний номер, і дзвінок за кордон здійснюється за тарифами Послуги 011.


< Попередня  Змiст  
Iншi роздiли:
СЕРВІСНІ ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В КОРПОРАТИВНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
10.3. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМИ SCALA ТА ІНШИХ СИСТЕМ
10.2. СКЛАД, ХАРАКТЕРИСТИКА Й ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ СИСТЕМИ ORACLE APPLICATION
ХАРАКТЕРИСТИКА ERP-СИСТЕМ, ЩО ФУНКЦІОНУЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
9.3.УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ ПОТОКАМИ В СИСТЕМІ R/3
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)