Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БАЗИ ДЛЯ АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА


< Попередня  Змiст  Наступна >

ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БАЗИ ДЛЯ АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА


щують 10 % сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного періоду.

В умовах активізації глобалізаційних процесів і виходу суб’єктів господарювання на міжнародні ринки товарів, послуг і капіталу зростає значення об’єктивної оцінки їх господарської діяльності. Основним параметром такої оцінки є розрахунок фінансового результату, на підставі якого визначається конкурентоздатність підприємства на ринку, його інвестиційна привабливість, кредитоспроможність, а також можливості зростання ринкової вартості підприємства.

Особливого значення набуває своєчасна та об’єктивна оцінка фінансового стану підприємств за виникнення різноманітних форм власності, оскільки жодний власник не повинен нехтувати потенційними можливостями збільшення прибутку (доходу) фірми, які можна виявити тільки на підставі своєчасного й об’єктивного аналізу фінансового стану підприємств [2, с. 76].

Основним джерелом інформації про фактори формування фінансових результатів є звітність про фінансові результати, тому не втрачає актуальності питання підтвердження достовірності її показників. Можливість маніпулювання величиною фінансових результатів на основі професійного судження та обраної облікової політики зумовлює необхідність підтвердження достовірності звітності незалежними особами — суб’єктами аудиторської діяльності. Крім того, важливим і відповідальним завданням, яке стоїть перед суб’єктами аудиторської діяльності в частині аудиту звітності про фінансові результати, є визначення ефективності здійснення основної та інших видів діяльності підприємства, рівня покриття його витрат, а також пошук резервів підвищення ефективності господарювання, що може бути реалізоване шляхом застосування в ході аудиту маржинального аналізу [3, с. 292].

Необхідність розробки питання аудиту звітності про фінансові результати посилюється в умовах фінансової кризи, оскільки саме визначення фінансових результатів є зручним інструментом вуалювання реального фінансового стану суб’єктів господарювання.

Кузьміна І.О., студент ОЕФ, 5 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Федорченко О.Є., к.е.н., доцент кафедри обліку підприємницької діяльності

Необхідність дослідження наведених питань у контексті розвитку аудиторської діяльності в Україні посилюється у зв’язку з широким застосуванням у сфері бухгалтерського обліку комп’ютерних форм ведення обліку, що якісно покращує як організацію, так і методику аудиту [1, с. 340].

Фінансовий стан підприємства є комплексне поняття і характеризується системою показників, які відображають наявність і розміщення засобів і предметів праці, реальні та потенційні фінансові можливості. Його визначають на конкретну дату. Фінансовий стан підприємства залежить від результатів його виробничої, комерційної та фінансово-господарської діяльності. Таким чином, слід відзначити, що фінансовий стан підприємства є результатом всіх форм його діяльності як суб’єкта господарювання з одного боку та як результат такої діяльності справляє ключовий вплив у майбутній зміні проявів діяльності підприємства, що формує його подальший поточний стан [4, с. 206].

Стабільний фінансово-господарський стан підприємства залежить як від внутрішніх можливостей ефективно використовувати існуючі ресурси, так і від зовнішніх умов (зміна рівня цін, доступність сировини та матеріалів, зміна ставок відсотків і т.п.). Тому інформаційну базу аналізу фінансового стану підприємства повинні складати звітні дані підприємства, економічні параметри та варіанти, які змінюють зовнішні умови його діяльності, які потрібно враховувати при аналітичних оцінках і прийнятті управлінських рішень.

Отже, інформаційне забезпечення відіграє важливу роль у будь-яких управлінських процесах підприємства. Економічна ефективність діяльності підприємств ґрунтується на наявності стратегії фінансової незалежності, формуванні і управлінні фінансовими потоками, максимально повному і ефективному використанні власного і позикового капіталу і управлінні його структурою, фінансовому регулюванні зовнішньоекономічної діяльності. Для проведення фінансового аналізу діяльності підприємства є важливим використання всіх наявних джерел на підприємстві, зокрема даних первинного обліку для перевірки достовірності сформованої інформації та визначення причин того чи того явища на найвищих рівнях, це дасть змогу приймати досконаліші рішення для оптимальних результатів. Повне інформаційне забезпечення фінансового аналізу це запорука успішного розвитку підприємства, оскільки тільки повна та достовірна інформація може забезпечити безпомилкове прийняття рішення.

Література

1. Максімова В. Ф. Бухгалтерський облік / Підручник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 6.050100 «Облік і аудит» — Одеса: ОНЕУ, 2012. — 670 с.

2. Павленко О. І. Вдосконалення механізму оцінки фінансового стану підприємства / О.І. Павленко // Бізнес-навігатор. Науково-виробничий журнал. — 2010. — № 2 (19). — С. 72–78.

3. Пілецька С.Т. Система інформаційного забезпечення фінансової незалежності підприємств // Сталий розвиток економіки.

— 2010. — №3. — С. 290–295.

4.Фінанси підприємства: планування та управління у виробничій сфері: навч. посіб. / Г. І. Базецька. — Х.: ХНАМГ, 2012. — 292 с. Кук Р.П., студент ОЕФ, 5 курсу, спеціальність 8.030509»Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Ходзицька В.В., к.е.н., доцент кафедри обліку підприємницької діяльності


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ РЕЗЕРВІВ ЗА КРЕДИТНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ БАНКІВ
ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ВЕЛИЧИНИ ОБОВ’ЯЗКОВИХ УТРИМАНЬ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ
ВИКОРИСТАННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ ОБЛІКУ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ У ФОРМАТ ЗА МІЖНАРОЖНИМИ СТАНДАРТАМИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА РОЗРАХУНКІВ З ОРГАНАМИ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)