Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ КОРИСТУВАЧІВ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ КОРИСТУВАЧІВ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ


Для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємствами всіх форм власності та галузей економіки використовуються виробничі запаси, які є найважливішою та найзначнішою частиною активів. Сформовані виробничі запаси забезпечують постійність, безперервність і ритмічність діяльності господарюючого суб’єкта, гарантують його економічну безпеку. В свою чергу, це вимагає повної, достовірної інформації про наявність і рух виробничих запасів, яку може надати тільки бухгалтерський облік і який в даному випадку доцільно розглядати як елемент господарської інформаційної системи, що генерує та інтерпретує всю базу інформаційного потоку, надану різними ринковими системами саме для ефективного управління.

Т. Ясюкевич зазначає, що як не буває будинку без фундаменту, так не буває обліку без документів, а грамотне та ефективне управління неможливе без всебічного аналізу інформації, отриманої за допомогою бухгалтерського, оперативного і статистичного обліку [1, с. 106].

Необхідність формування правдивої та неупередженої інформації визначається важливістю її та використанням у процесі здійснення контрольних дій суб’єктами господарювання. Основна частина цієї інформації припадає саме на систему бухгалтерського обліку.

Актуальність проблеми вдосконалення обліково-аналітичного інформаційного забезпечення в системі управління виробничими

запасами зумовлена сучасним станом національної економіки. Можливість використання облікової інформації суб’єктами господарювання для задоволення різноманітних інформаційних потреб і прийняття економічних рішень з метою вирішення конкретних проблем і досягнення поставлених цілей забезпечується якісними властивостями самої облікової інформації.

Сутність інформаційно-аналітичного забезпечення управлінської діяльності виробничими запасами формується за рахунок сукупності інформаційних ресурсів, які сприяють ефективному проведенню процесу управління, зокрема розробленню та реалізації стратегічних рішень. Інформаційне забезпечення обліку виробничих запасів — це якісне обслуговування управлінського персоналу підприємства шляхом створення динамічної системи збору даних, їх обробки, зберігання та перетворення на достовірну, своєчасну, точну, актуальну інформацію, яка забезпечує ефективність ведення управління та прийняття відповідних рішень. Із зовнішнього та внутрішнього середовища бухгалтерією підприємства отримується велика кількість інформації, яка потребує систематизації та узагальнення. Для того, щоб відбувся обмін інформаційними потоками, необхідно із числа отриманої вибрати оптимально необхідну, яка конкретизуватиме ту чи ту ситуацію, подію, і з урахуванням того, кому вона передаватиметься. Загалом інформація становить основу облікового процесу, що забезпечує взаєморозуміння між користувачами облікової інформації.

Процеси глобалізації, якими охоплено всі сфери життя суспільства, призводять до зростання обсягів інформації, яка потребується для ефективного управління. Її отримання та використання зумовлюють збільшення кількості документів. Тому, традиційні методи роботи з документами стають малоефективними і потребують нових шляхів оперативного отримання інформації. Вирішенню цієї проблеми, а також удосконаленню інформаційного забезпечення управління сприяє використання в практиці підприємств електронного документообігу, який значно спрощує роботу бухгалтера зі складання та оформлення документів. Особливо це стосується обліку виробничих запасів, оскільки їх чисельність і номенклатура може бути дуже великою. І саме від того, наскільки грамотно та чітко організований складський електронний документообіг, залежить рівень достовірності, точності та ефективності обліку й контролю виробничих запасів.

Основною функцією обліку є оперативне збирання та обробка виробничої, комерційної, фінансової та іншої інформації, забезпечення зацікавлених користувачів об’єктивними даними про фі-нансовий стан і результати діяльності підприємства. А тому, удосконалення існуючої системи інформаційно-аналітичного забезпечення обліку виробничих запасів обумовлюється перш за все необхідністю задоволення інформаційних потреб користувачів облікової інформації.

Удосконалення процесу документування наявності та руху виробничих запасів має бути спрямованим на: підвищення оперативності інформаційного забезпечення обліку виробничих запасів через впровадження універсальних форм документів;поєднання в окремих документах синтетичного й аналітичного обліку з чітким відображенням операцій у системі рахунків бухгалтерського обліку;забезпечення своєчасності документального оформлення через спрощеність форм документів;пристосованість форм документів до автоматизованого способу обробки даних;забезпечення ефективного контролю за використанням виробничих запасів. Це однозначно позначиться на якості та раціональності прийнятих рішень, оскільки без задоволення інформаційних потреб неможлива ефективна діяльність споживача інформаційного ресурсу.

Таким чином, тільки чітко продумана та раціонально організована система інформаційно-аналітичного забезпечення надає можливість користувачам облікової інформації отримувати якісну, своєчасну, суттєву, повну та достовірну інформацію, на основі якої здійснюється прийняття рішень.

Література

1. Ясюкевич Т. Документ — основа учета // Бухгалтерский учет. — 1998. — Т. 11.

— С. 106–107. Довгань К. І., cтудент ОЄФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана»,

науковий керівник — Лондаренко О. О., асистент кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ І МІСЦЕ КРЕАТИВНОГО ОБЛІКУ В НАЦІОНАЛЬНІЙ СИСТЕМІ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
ВПЛИВ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ФІНАНСОВИЙ СТАН І ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ПІДПРИЄМСТВА, ЇХ СУТНІСТЬ І ЗНАЧЕННЯ
ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)