Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ


< Попередня  Змiст  Наступна >

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ ЗА ДОПОМОГОЮ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ


Як відомо, 21 сторіччя — це сторіччя технічного розвитку та інновацій. Надзвичайно важливо розуміти, що технічний прогрес, на сьогодні, проник у всі сфери підприємницької діяльності, в тому числі і бухгалтерський облік.

У даній статті висвітлено питання щодо удосконалення системи обліку запасів підприємств України за допомогою комп’ютерних програм, оскільки запаси є однією з головних складових готового продукту, який становить запоруку отримання підприємством прибутку. На сьогодні, на жаль, маючи великий напрацьований технологічний потенціал, ще не впроваджений у бухгалтерському обліку національних підприємств.

Питання оцінки критеріїв і проблем вибору програмного забезпечення для комп’ютеризації бухгалтерського обліку підприємства розглядають: С.М. Деньга, В.О. Александрова, К.С. Жадько, А.А. Кошулько, С.С. Лопатіна, О.І. Малкова, О.В. Мінаков, В.М. Назаренко та Н.В. Назаренко.

Головною передумовою успішного здійснення виробничого процесу як основної ланки діяльності господарського суб’єкта є наявність і раціональне використання виробничих запасів. Це можливо завдяки впровадженню на виробничих підприємствах України таких програмних систем, як mySAP Business Suite, 1С: Предприятие 8.0, IT-Предприятие, СФЕРА/5, Qlickview та інші.

Перелічене програмне забезпечення на мій погляд є найактуальнішим і найдієвішим у веденні бухгалтерського обліку запасів виробничих підприємств, а саме:

1) облік і контроль за надходженням запасів на склади підприємства;

2) облік і контроль наявності та руху запасів на складах і в експлуатації;

3) облік і контроль вибуття запасів зі складів підприємства на сторону;

4) облік переоцінки виробничих запасів;

5) відображення операцій із виробничими запасами в облікових реєстрах.

Впровадивши на українських виробничих підприємствах новітні інформаційні системи, облік запасів стане значно легшим і швидшим. Інформаційні системи обліку запасів дозволять чітко відслідковувати рух запасів починаючи від моменту його закупівлі, оприбуткування на склад, передачу безпосередньо в цех і спрацювання запасу у кінцевий продукт; зміну вартості запасів при їх русі тощо.

Важливо виділити основні аспекти обліку запасів, які полегшує введення інформаційних систем обліку підприємств:

1) чітка організація обліково — контрольних процедур руху запасів підприємств (застосування прийомів обліку за центрами

відповідальності, заходів контролю та оперативного регулювання процесів утворення запасів);

2) обґрунтування системи обліку матеріальних витрат на освоєння нової техніки і технології виробництва;

3) підвищення оперативності інформаційного забезпечення управління виробничими запасами підприємств, яке забезпечується запровадженням інформаційних технологій обробки економічної інформації;

4) уточнення класифікації та методики оцінки виробничих запасів;

5) удосконалення інформаційних систем обліково-аналітичних робіт в управлінні виробничими запасами та обґрунтування раціональних методів проведення інвентаризації виробничих запасів, оскільки успішне функціонування підприємств залежить, перш за все, не тільки від удосконалення внутрішньогосподарської діяльності взагалі, а і від того, наскільки розвинуті інформаційні системи їхньої діяльності;

6) узгодження механізмів бухгалтерського і податкового обліку виробничих запасів.

З огляду на наведені переваги введення на виробничих підприємствах інформаційних систем обліку виробничих запасів можна зробити висновок, що виробничі запаси є основою життєдіяльності підприємства, тому інформаційні системи обліку їх на підприємстві є невід’ємною частиною управління, без якого неможливе досягнення поточних і довгострокових цілей підприємства. Можна стверджувати, що реалізація перелічених напрямів удосконалення обліку запасів підприємством за допомогою програмного забезпечення, призведе до значного підвищення результативності фінансово-економічної діяльності підприємства.

Література

1. Дикий А.П., Довгаль Ю.Д. Особливості вибору програмного забезпечення для комп’ютеризації бухгалтерського обліку великих підприємств // Вісник ЖДТУ. — № 4 (46).

2. Кравець М. О., Олініченко І. В. Сучасні проблеми та напрямки вдосконалення ведення обліку виробничих запасів на підприємстві, ОКВНЗ «Інститут підприємництва «Стратегія», м. Жовті Води, Україна

3. Яременко Л. М. Облік виробничих запасів в Україні — проблеми ведення та шляхи їх подолання: Міжнародна науково-практична конференція 2012 року. — Переяслав-Хмельницький, 2012.

— С. 156—158.Єрпильова Д. С., студент ОЕФ, 5 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Федорченко О.Є., к.е.н., доцент кафедри обліку підприємницької діяльності


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПЕРВИННОГО ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ
КОШТОРИС ДОХОДІВ І ВИДАТКІВ, ЙОГО ЗМІСТ І ЗНАЧЕННЯ
ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ БАНКОМ
ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ОПЛАТИ ПРАЦІ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)