Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Міжнародні тенденції розвитку бухгалтерського обліку і аудиту та перспективи для України СЕКЦІЯ 3 «НОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ В СИСТЕМІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ»


< Попередня  Змiст  Наступна >

СЕКЦІЯ 3 «НОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ В СИСТЕМІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ»


Особливістю обліку і формування собівартості продукції на підприємствах лісового господарства є те, що у структурних підрозділах виділених в окрему планово-облікову одиницю, яка відноситься до інших галузей економічної діяльності (підсобні сільськогосподарські виробництва, торговельна діяльність, відділи капітального будівництва, що виконують будівельно-монтажні роботи господарським способом та інші застосовують Методичні рекомендації формування собівартості продукції (робіт, послуг) відповідних галузей національної економіки України, що значно ускладнює розрахунок планової собівартості продукції, ведення обліку витрат виробництва і розрахунок фактичної собівартості продукції підприємств лісового господарства та оцінки результатів діяльності їх структурних підрозділів і підприємства в цілому.

М. М. Адамкович, аспірант,

ОНАЗ ім. О. С. Попова, м. Одеса

О. М. Данчева, аспірант,

ОДЕУ, м. Одеса

ЗАКОНОДАВЧЕ РЕГЛАМЕНТУВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ

Реструктуризація акціонерного підприємства є одним з найефективніших засобів збільшення активів, росту обсягів виробництва і виходу на нові ринки збуту. Важливим і актуальним питанням є розгляд основних форм реструктуризації (злиття, приєднання, розподіл, виділення, перетворення), коли відбувається зміна мети, майнових і інших прав у діяльності новоутворених юридичних осіб.

Мета статті полягає визначення низки проблемних питань законодавчого регламентування реструктуризації акціонерних товариств.

Аналіз існуючого законодавчого оточення в діяльності акціонерних товариств показує, що при розробці Закону «Про господарські товариства» за основу була взята німецька правова система. Однак при подальшій розробці були залучені визначення з англо-американської системи, які належним чином не були погоджені. На наш погляд, важливою проблемою є те, що цей закон став першим нормативним актом, який реально запустив ринкові механізми господарювання в Україні, але формування якого відбулось на зарубіжному досвіді.

Незважаючи на існуючі нормативно-правові документи, чинне законодавство України не врегульовує повною мірою усі аспекти питання реструктуризації. Внесення окремих «косметичних» змін не дають бажаного результату. Тому, на наш погляд, необхідне кардинальне реформування системи правового регулювання діяльності акціонерних товариств.

Вважаємо за необхідне посилити норми, які покликані охороняти інтереси кредиторів реорганізованого товариства, не допускаючи можливості фінансових втрат. Важливого значення набуває регламентація процедури конвертації акцій товариств. Одночасно з державною реєстрацією випуску цінних паперів, розміщених при злитті компаній, доцільно здійснювати реєстрацію звіту про підсумки випуску цінних паперів.

Отже, розвиток законодавства зумовлює необхідність регламентування процедур створення та реструктуризації акціонерних підприємств. На наш погляд, доцільно враховувати слідуючи моменти: перелік всіх існуючих видів реструктуризації та порядку їхнього проведення; рішення питань забезпечення правами акціонерів, зокрема питань про відчуження майна товариства та реалізацію майна за заниженими цінами; можливість міноритарних інвесторів впливати на формування порядку денного загальних зборів; гарантованість представництва акціонерів, які не володіють контрольним пакетом акцій; захист прав та інтересів кредиторів; високий рівень прозорості ринку цінних паперів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Закон України «Про господарські товариства» від 19 вересня 1991 року № 1576-ХІІ.

2. Законопроект «Про акціонерні товариства» № 8326.

3. Васильченко С. Особливості створення акціонерних товариств... — Юридичний журнал, 2003. — № 4.

4. Кисіль В. «Закон «Про господарські товариства» вже не відповідає вимогам часу, однак існують альтернативи...» — Юридичний журнал, 2002.

— № 2

М. І. Башинська, О. С. Павлюченко викладач, ОНАЗ ім. О. С. Попова, м. Одеса


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ПИТАННЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ В СИСТЕМІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ НАДАННЯ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ
ЗНАЧЕННЯ ВИБОРУ І ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ ПОШТОВОГО ОПЕРАТОРА
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ УДППЗ «УКРПОШТА»
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)