Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Міжнародні тенденції розвитку бухгалтерського обліку і аудиту та перспективи для України ЗНАЧЕННЯ ВИБОРУ І ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА


< Попередня  Змiст  Наступна >

ЗНАЧЕННЯ ВИБОРУ І ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА


Постановка проблеми. Діяльність промислових підприємств у сучасних умовах вимагає від керівництва підприємства прийняття швидких і ефективних управлінських рішень щодо прибуткового функціонування підприємства, його конкурентоспроможності та відкритості щодо фінансової, а отже, і облікової інформації для потенційних інвесторів. Це призводить до виникнення необхідності використання сучасних інформаційних систем і технологій в обліку для забезпечення оперативності і обґрунтованості управлінських рішень, що приймаються.

Мета дослідження. Дослідити та проаналізувати розвиток, проблеми підходу до використання сучасних інформаційних систем і технологій обліку на підприємстві.

Виклад основного матеріалу. Сучасні інформаційні системи і технології дозволяють ефективно обробляти дані для всієї діяльності підприємства. Інформація вводиться з різноманітних джерел в різноманітних формах, класифікується аналізується, поновлюється. Виведення здійснюється після обробки даних в різних формах відповідно до процедур. Таким чином, інформаційні технології стають невід’ємною і дуже важливою складовою ефективного управління.

Так, для активного управління роль інформаційних технологій стає вирішальною на етапі обробки інформації, коли всі отримані вхідні дані об’єднуються та перетворюються на інформацію, необхідну та придатну для використання тими підрозділами підприємства, до яких вона має відношення.

Проведене дослідження показало, що впровадження і використання інформаційних технологій в управлінні підприємством має певні особливості, які стають дуже актуальними в сучасних умовах діяльності підприємств. Сучасна інформаційна система вимагає будову у вигляді програмних модулів, які органічно пов’язані між собою, і в той же час здатні працювати в автономному режимі. Така багатокомпонентна система забезпечує дотримання основного принципу побудови автоматизованих інформаційних систем — відсутності дублювання вводу вихідних даних. В той же час, інформація, що була отримана в результаті вводу чи обробки одним із модулів інформаційної системи, може бути використана будь-яким іншим її компонентом.

Отже, модульність побудови сучасних інформаційних систем дає можливість гнучко варіювати конфігурацією цих систем, а також проводити їх поетапне впровадження в експлуатацію. І таким чином, знижує ризик входження підприємства в фінансово нестабільне становище.

Висновки. Проведений аналіз показав, що в силу того, що кожне підприємство має свою власну специфіку, яка відображається не тільки в області діяльності, а також у внутрішніх методах управління, що склалися на конкретному підприємстві, основними критеріями при виборі і використанні інформаційних систем обліку є гнучкість і адаптованість під конкретного замовника. Тому рекомендаціями для створення інформаційних систем для промислових підприємств є багатокомпонентна технологія як найбільш приваблива і перспективна.

Ю. О. Жаданова, аспірантка,

С. М. Ігнатенко, магістрантка,

ОНАЗ ім. О. С. Попова, м. Одеса


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ УДППЗ «УКРПОШТА»
СКЛАДОВІ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
СУЧАСНІ МЕТОДИ ОБЛІКУ ВИТРАТ НА ВИРОБНИЦТВО Й КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
ВПРОВАДЖЕННЯ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМУ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ЗВ’ЯЗКУ
СУЧАСНА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ЯК ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)