Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Міжнародні тенденції розвитку бухгалтерського обліку і аудиту та перспективи для України ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНИХ МЕТОДІВ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПРАКТИКУЮЧИХ БУХГАЛТЕРІВ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНИХ МЕТОДІВ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ ПРАКТИКУЮЧИХ БУХГАЛТЕРІВ


В умовах ринкової економіки огляд розвитку ринку праці та існуючих проблем зайнятості невпинно пов’язуються з перспективами майбутнього України, побудови нового інформаційного суспільства, добробут яких ґрунтується на визнанні трудових цінностей людства — прагнення та удосконалення професійних знань і саморозвитку та їх реалізації у праці.

Дослідженими впливу матеріального стимулювання займалися такі вчені-економісти, як: У. Бреддік, Б. М. Геенкін, М. Х. Маскон, М. Альберт, Ф. Хедорі, Ян Мейтланд, Д. С. Синк, Н. Єнкельман та ін.

Вихідним пунктом механізму мотивації праці є потреби та інтереси працівника, які реалізуються через систему стимулів спонукальних факторів зовнішнього характеру.

Для більшості населення України матеріальна винагорода — це найбільш ефективний спосіб, яким можна удержати робітника. По тому необхідно розглянути форми матеріального стимулювання працівників підприємства:

— адекватна заробітна плата (не нижче прожиткового мінімуму);

— диференційована система преміювання і доплат за сумлінну і якісну роботу.

Мотивація працівників фінансових відділі є дуже важливим для підприємства, тому що це один з най важливіших відділів.Він виконує такі функції, як: здійснення контролю за станом вкладів; точний облік результатів господарсько-фінансової діяльності; складання бухгалтерських звітів і балансів та інші бухгалтерські звітності. Виконання таких функцій потребує дуже високої кваліфікації бухгалтерів та великої уважності і відданості своєму ділу. А це потребує певних стимулів, особливо матеріальних.

Також треба застосувати систему матеріального стимулювання при виконанні додаткових робіт, де кожен буде отримувати грошову винагороду по мірі свого вкладу в цю роботу. Це допоможе швидкій роботі, тому що кожен буде прагнути виконати як найбільше роботи, щоб отримати велику матеріальну винагороду.

В доповіді розглядаються механізм стимулювання працівників фінансових відділів підприємств (структурних підрозділів) галузі зв’язку.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Травин В. В., Дятлов В. А. Основы кадрового менеджмента. — М.: Дело, 1995.

— С. 336

2. Энкельман Н. Власть мотивации. — М.: Интерэксперт, 1999.

3. Воронкова В. Г. Кадровий менеджмент: Навчальний посібник.– К.: ВД Професіонал, 2004.

— 192 с.

4. Поганець О. Мотвація праці працівників АПК в ракурсі чинників конкурентоспроможності трудового потенціалу. — Кокурентоспроможность у сфері праці. — К., 2001.

— 143 с.

Н. В. Шульга, ст. викл.,

Херсонський економічно-правовий інститут

ОБЛІК ОПЛАТИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ: ОПОСЕРЕДКОВАНИЙ ВПЛИВ НА ДОХОДНУ ЧАСТИНУ БЮДЖЕТУ ДЕРЖАВИ

Бухгалтерський облік є універсальною системою інформаційно-контрольного відображення фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання. Виконуючи свої основні функції (інформаційну, контрольну та аналітичну), він забезпечує від-повідною інформацією певні категорії користувачів. Основним зовнішнім користувачем облікової інформації є держава в особі контрольних державних органів. Перевірки КРУ і ДПА, перш за все, направлені на встановлення правильності і своєчасності сплати податків, обов’язкових платежів і зборів, що є вагомою частиною доходів бюджету. При чому, як показують аналітичні дані, значна складова податкових надходжень належить податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), а його основна частка, відповідно — податку, нарахованому на заробітну плату найманих працівників.

Побудований нами зв’язок підкреслює актуальність і важливість податкового і бухгалтерського обліку оплати праці на будь-якому підприємстві. Особливої значимості це питання набуває ще й з погляду недосконалої дії механізмів ринкової економіки в Україні (що стосується і ринку праці зокрема), постійних змін податкового законодавства і складності регулювання «трибічних» відносин: найманий працівник ? роботодавець ? держава.

Вирішальна роль у розв’язанні проблеми задоволення потреб усіх учасників трудових відносин, все ж таки, відводиться державі, зважаючи на побудову соціально-ринкової економіки в Україні: забезпечення виконання зарплатою усіх притаманних їй соціально-економічних функцій — достатній рівень мінімальної заробітної плати, помірні ставки податків і зборів із зарплати; зменшення податкового тиску, пов’язаного з обкладанням фонду оплати праці, на роботодавців. І як наслідок — відсутність видачі заробітної плати у «конвертах», «подвійної» бухгалтерії, збільшення доходної частини бюджету, забезпечення конкурентоспроможності країни. Адже тільки багата влада зможе здійснювати належні інвестиції у виробництво національного продукту, забезпечувати вітчизняному виробнику вихід на світові ринки, сприяючи зростанню добробуту населення.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник / За ред. проф. Ф. Ф. Бутинця. — Житомир: ПП «Рута», 2005. — 756 с.

2. Крушельницька О. В. Мельничук Д. П. Управління персоналом: Навчальний посібник. — К.: Кондор. — 2005. — 308 с.

3. Кулішов В. В. Макроекономіка: основи теорії і практикум. Навчальний посібник. — Львів: Магнолія плюс, 2004.

— 256 с.

О. В. Юрченко, аспірантка, кафедра обліку, аналізу і аудиту Європейський університет, м. Київ


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
СЕКЦІЯ 3 «НОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ В СИСТЕМІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ»
ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УПРАВЛІННІ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ
ПИТАННЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ В СИСТЕМІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ НАДАННЯ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ
ЗНАЧЕННЯ ВИБОРУ І ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)