Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ ПІДПРИЄМСТВА


< Попередня  Змiст  Наступна >

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ ПІДПРИЄМСТВА


Циклічність економіки передбачає наявність постійного руху та кругообігу грошових коштів як на рівні економіки держави, так і в межах окремого підприємства.

чення часу обробки документів необхідно навчити осіб, які відповідальні за їх оформлення, правильному заповненню накладних. Бланк накладної повинен бути уніфікованим для всіх видів необоротних активів, заповнюватись з однієї сторони, не мати орендних операцій: практична бухгалтерія — облік орендних операцій Шевчук А.М., студент ОЕФ, 5 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Гнилицька Л.В. — д.е.н., професор кафедри обліку підприємницької діяльності

Управління грошовими потоками є одним з найважливіших аспектів, оскільки грошові потоки є найліквіднішими активами підприємства, здатними легко переформуватися в будь-який інший вид активів. В Україні в умовах інфляції, складної політичної та економічної ситуації, постійних змін у законодавстві і кризи неплатежів, управління грошовими потоками є найактуальнішим завданням в управлінні фінансами.

Внаслідок розвитку економічних відносин в Україні спостерігається розгалужене трактування грошових потоків.

Так, у деяких працях грошовий потік розглядається як процес, що здійснюється з врахуванням фактору часу та фактору ризику [2, с. 54]. Інші автори вважають, що грошовий потік це результуюча сума грошових коштів, яка надходить або витрачається підприємством протягом певного часу.

Таким чином, поняття грошового потоку видається неоднорідним, але саме це протиріччя породжує єдність його визначення.

Таким чином, грошовий потік — це динамічний показник, що характеризує постійний рух грошових ресурсів у результаті різних видів діяльності підприємства, пов’язаний з надходженням чи витрачанням грошових коштів підприємства, може мати готівкову й безготівкову форму вираження в національній чи іно

земній валюті та пов’язаний з певним моментом часу, однак може бути приведеним до іншого [3, с. 56].

Поняття «грошових потоків» в економічних дисциплінах (зокрема в обліку) використовується менше, ніж поняття «грошові кошти» та «гроші». Проте, ці два, здавалось би, схожі поняття часто викликають серйозні дискусії у науковому світі.

Для потреб управління фінансами прийнято виділяти окремі види діяльності суб’єкта господарювання, які формуються як класифікаційні сукупності господарських операцій із аналогічними функціонально-організаційними характеристиками. Відповідно до Національних П(С)БО, що враховують світову практику, господарську діяльність підприємств для потреб організації обліку, формування та представлення публічної фінансової звітності прийнято поділяти на три види:

• операційна діяльність;

• інвестиційна діяльність;

• фінансова діяльність.

Відповідно до Плану рахунків для обліку грошових коштів використовуються рахунки:

— 30 «Готівка»;

— 31 «Рахунки в банках»;

— 33 «Інші кошти».

Організаційні підходи щодо побудови обліку грошових потоків характеризують взаємопов’язану сукупність обов’язків і повноважень внутрішніх структурних служб і підрозділів підприємства, які розробляють і ухвалюють рішення з управління грошовими потоками та несуть відповідальність за результати цих рішень.

Автоматизована інформаційна облікова система — це система, в якій інформаційний процес обліку автоматизований за рахунок застосування спеціальних методів опрацювання даних, які використовують комплекс розрахункових, комунікаційних та інших технічних засобів, з метою отримання та передачі інформації, потрібної спеціалістам-бухгалтерам для виконання функцій управлінського і фінансового обліку.

Нині підприємства потребують автоматизованої інформаційної системи обліку на базі сучасних засобів обчислювальної техніки, яка дає змогу забезпечити:

— повне і своєчасне задоволення інформаційних потреб користувачів;

— виконання контрольних і аудиторських завдань з метою одержання необхідної інформації про наявні відхилення;

— аналіз і прогнозування господарсько-фінансової діяльності підприємства;

— прийняття на основі автоматизації управлінських рішень.

Отже, вдосконалення обліку грошових потоків, застосування ефективнішої методики з обліку грошових коштів залишається одним із найактуальніших питань, оскільки від наявності у підприємства грошових коштів залежить його платоспроможність, конкурентоспроможність, а звідти ефективна діяльність підприємства та його подальший розвиток.

Література

1. Інструкція «Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затверджена постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492: Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.12.2003 за № 1172/8493 (зі змінами).

2. Бабіч В. В., Сагова С. В. Фінансовий облік (облік активів): Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2007. — 282 с.

3. Гавриловська Л. М. Фінансовий облік-1: Навч.-метод. посібник для самост. вивчення дисципліни. — К.: КНЕУ, 2006. — 320 с.

4. Пархоменко В. М. Рух грошових коштів як індикатор господарської діяльності // Бухгалтерський облік і аудит. — № 11. — 2011. — С. 3—5.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ — РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ
ЕКОЛОГІЧНИЙ ОБЛІК: СУТНІСТЬ, ЗНАЧЕННЯ ТА ПРОБЛЕМИ
ВІДМІННОСТІ ЗВІТУ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ ЗА НП(С)БО 1 І МСБО 7
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НА ТОРГОВЕЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
ЗВІТ ЗІ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ ЯК ІНСТРУМЕНТ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКІВ І ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ КОМПАНІЇ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)