< Попередня  Змiст  Наступна >

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ


звітності. Ця система функціонує при наданні звітності в державні податкові органи з використанням захищеного Інтернет-зв’язку. Згідно з проектом закону України від 17.06.2013 №2306а «Про електронну комерцію» [1] зменшення паперового документообігу, внісши зміни до ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», згідно з якими електронні документі зможуть визнаватися первинними.

У міру постійно зростаючого застосування інформаційних технологій і комп’ютерної техніки в бізнесі, перш за все, в сфері управління бізнесом, усе актуальніше постає питання комп’ютеризації аудиторської діяльності.

Комп’ютеризація не замінює мети проведення аудиторських процедур, але істотно впливає на методологію аудиту. Питання аудиту в умовах використання комп’ютерних інформаційних систем у своїх роботах досліджували вчені: Рубан Н.І., Білуха М.Т., Рудницький В.С., Бондаренко А.В., Івахненков С.В., Кот О.С. , Подільський В.І., Ячну А., Семенко Т., Вебер Р. та ін.

Принциповою відмінністю автоматизованого аудиту є те, що сучасний аудитор сьогодні має можливість перевірити всю генеральну сукупність, яка формує певний тип операцій або залишок на рахунку, весь набір документів або рахунків аналітичного обліку, а не покладатися тільки на вибірки [1, c. 39].

В Україні ринок аудиторського програмного забезпечення тільки починає розвиватися. Серед завершених програмних продуктів спеціалізованого аудиторського програмного забезпечення можна виділити: «Асистент Аудитора», «Помічник аудитора», «AbacusProfessional», «Експрес-Аудит: ПРОФ», «IT Audit: Аудитор» і «Івахненков&Катеньов Аудит» [2, c. 28].

Програмний продукт «IT Audit: Аудитор» представляє інтегрований аудиторський продукт, який є інструментом для аналізу даних, так і засобом для розрахунку аудиторського ризику і фіксації аудиторських доказів у робочих документах аудитора.

До недоліків «IT Audit: Аудитор» можна віднести: прагнення всі дії аудитора підпорядкувати достатньо жорсткою схемою — починаючи з форми програми перевірки і проведення тестів до формування встановлених форм робочих документів; недостатньо відпрацьований механізм імпорту даних з бухгалтерського програмного забезпечення [1, с. 40].

Як правило, великі аудиторські фірми, купуючи подібні програмні продукти, з часом створюють спеціальні надбудови до

Руденко О.С., студентка ОЕФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Іванова Л.І., ст. викладач кафедри аудиту ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ В АУДИТІ:

Слід зазначити, що на сьогоднішній день немає потужного інструменту, який би дозволив повністю автоматизувати аудит. Це пояснюється рядом недоліків системи автоматизації аудиту.

Враховуючи наведені недоліки системи автоматизації аудиту, можна сформулювати вимоги до програмного забезпечення аудиту: наявність ефективних засобів контролю операцій, гнучкість, ергономічність, тісний зв’язок із бухгалтерськими програмами на рівні баз даних, оперативна підтримка з боку розробників програмного продукту.

Переваги застосування комп’ютеризації аудиту: економія часу на виконання однотипних операцій при порівнянні фактичних даних з обліковими; автоматичний порядок перевірки взаємної ув’язки показників різних форм звітності; зменшення кількості даних оброблюваних вручну; зберігання і багаторазове використання отриманих даних, здійснення попередньої оцінки результатів робіт за відхиленнями.

Комп’ютеризовані методи аудиту можуть поліпшити ефективність і дієвість різних аудиторських процедур: ефективних тестів контролю і процедур по суті, аналітичних процедур, програм вибірки, повторного проведення обчислень і т.д. [3, c. 192].

Застосування аудиту в умовах сучасних комп’ютерних технологій дозволяє: використовувати сучасні методики аналізу для виявлення слабких ланок в обліку та аудиті; підвищити якість контролю та зменшити витрати часу аудитора при здійсненні аудиторських процедур; усунути недоліки внутрішнього контролю, виявлення при дослідженні; ввести використання аудитором електронних баз даних законодавчої і довідкової інформації.

них, що дозволяє послідовно запускати на масиві даних клієнтів відпрацьовані досвідом фахівців запити і тести. Особливістю програми є двоступеневий перенос облікових даних. Спочатку дані з бухгалтерської системи перевіряються на предмет їх цілісності. Після конвертації даних з формату «1С: Бухгалтерія» або іншої бухгалтерської програми вони переносяться в проміжні бази даних. Облікова інформація в них зберігається в спеціально розробленому форматі. Після цього виправлені і стандартизовані дані переносяться у власне аудиторську програму для подальшого аналізу. Це дозволило формалізувати процес перенесення даних і підвищити його надійність [1, с. 40–41].

Література

1. Івахненков С. Аудиторське програмне забезпечення для аналізу даних: перший український досвід / С. Івахненков // Бухгалтерський облік і аудит. — 2009. — № 10 — С. 38–44.

2. Зоріна О.А. Автоматизація аудиту в Україні: проблеми та перспективи розвитку / О.А. Зоріна // Бухгалтерський облік, аналіз та аудит: проблеми теорії, методології, організації. — 2008. — №2 — С. 25–30.

3. Кот О.С. Теоретико-методичні аспекти аудиту в умовах комп’ютерних технологій / О.С. Кот // Вісник університету банківської справи Національного банку України.

— 2008. — № 3 — С. 192–195.

4. Семенко Т. Автоматизація аудиту розрахунків з ПДВ та шляхи її удосконалення / Т.Семенко // Бухгалтерський облік і аудит. — 2012. — № 4 — С. 50–53. Рибіцька О.П., студентка ЦПО, 5 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Ходзицька В.В., к.е.н., доцент кафедри обліку підприємницької діяльності


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ЕЛЕКТРОННЕ ДОКУМЕНТУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ОБЛІКОВОГО ПРОЦЕСУ ВІРТУАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА: АНАЛІЗ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)