Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ В ОБЛІКУ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ В ОБЛІКУ


У будь-якій діяльності інформаційні системи і технології спрощують і покращують умови роботи, а особливо для працівників сфери обліку, аналізу та аудиту.

На сьогоднішній день це питання є особливо актуальним, бо активно впроваджуються нові закони, нормативи та технології ведення облікової роботи. В сучасних умовах інформація має оброблятися швидше, тому для зниження затрат часу та зусиль на виконання роботи необхідно застосувати автоматизовану форму обліку.

Питанню застосування інформаційних систем і технологій в обліку приділялася значна увага вітчизняними та зарубіжними науковцями, зокрема: М.М. Бенько, Н.М. Войтюшенко, В.В. Євдокімовим, О.П. Індукеєвою, Т.С. Івановою, І.О. Софроновою, П.І. Савічевою, Н.М. Половневим, Г.В. Федоровим, А.М. Якимовим та ін. [1, 3].

При застосуванні автоматизованого обліку спрощується громіздкість роботи обліковця, час який міг би бути потрачений на роботу використовується раціональніше, адже без застосування комп’ютера велика кількість документів заповнюється вручну.

Застосування інформаційних систем і технологій надає ряд переваг, щодо організації та ведення обліку на підприємстві. Зокрема, завдяки застосуванню комп’ютерів з’явилася можливість створювати автоматизовані робочі місця бухгалтерів та інших працівників, які беруть участь у веденні обліку, проводити аналіз поточної та майбутньої діяльності підприємства для збільшення економічних вигод і покращення результатів роботи при цьому зменшивши витрати.

Всі дії, підрахунки і розрахунки здійснюються швидко, лаконічно без зайвих зусиль, що в свою чергу, підвищує продуктивність праці та дає змогу отримувати наочну оперативну інформацію про роботу підприємства в цілому.

Заповнення документів відбувається оперативніше ніж при ручному заповненні і зменшується кількість можливих помилок. Швидше вивчається, обробляється і записується в базу даних інформація про клієнта, дані головної книги, показники бухгалтерської звітності.

Слід зазначити, що під час перевірки органами контролю підприємства (організації) робота органів відбувається значно швидше. Бухгалтеру легше надати необхідну інформацію, бо вона є в базі сервера, необхідно ввести тільки назву і дату. У свою чергу працівники бухгалтерської служби під час перевірки не відволікаються від своєї роботи, щоб надати інформацію органам перевірки і робота підприємства (організації) здійснюється в повному об’ємі, без простоїв.

Застосування автоматизованого обліку надає можливість бухгалтеру виправити помилки, які були зроблені під час роботи без переписування громіздких документів і цифр. Комп’ютер самостійно і автоматично здійснює зміни в документах, що пов’язані між собою.

Використання інформаційних систем і технологій в обліку надає змогу здійснювати контроль за коштами на поточному рахунку. Так, вести розрахунки з клієнтами та постачальниками можна за допомогою системи «Клієнт — Банк». Нарахування заробітної плати працівникам та утримань з неї здійснювати набагато простіше — ввівши та вибравши актуальні ставки утримань. Для цього достатньо обрати необхідні функції і комп’ютер самостійно розрахує і здійснить утримання [5].

Спрощується проведення інвентаризації, бо всі інвентарні номери є на балансі комп’ютера і при їх списанні не потрібно опрацьовувати велику кількість документації, достатньо ввести їх номер у комп’ютер. Просто заносити (списувати) на баланс усе, що надійшло (вибуло) на підприємство, вибравши необхідну функцію у програмі комп’ютера. І саме головне, що керівник може слідкувати в повному обсязі за всією діяльністю підприємства, а на основі наданої інформації виявляти помилки та робити висновки для підвищення або покращення результатів.

Завдання автоматизації обліку може бути реалізовано за допомогою бухгалтерських прикладних пакетів, таких як: «Акцент», «Парус», «1С: підприємство», «Бест Звіт Плюс», «Акцент-бухгалтерія» та ін. [4].

Таким чином, можна сказати, що автоматизація обліку — це процес, при якому в результаті перекладення функцій ведення обліку на комп’ютер підвищується ефективність і поліпшу-

ється його якість на підприємстві. Проте, перед тим як приймати рішення про автоматизацію обліку, слід окреслити основні її завдання щодо організації та ведення обліку на підприємстві.

При автоматизації обліку важливо не просто перевести всю паперову роботу на комп’ютер. Важливо, щоб це збільшило ефективність роботи і поліпшило контроль над фінансово-господарською діяльністю підприємства, що, в свою чергу, збільшить ефективність управління підприємством, і, як наслідок, ефективність його роботи.

Кожному підприємству, яке бажає вийти на високий рівень, необхідно використовувати автоматизовану форму обліку. Для цього необхідно залучати до роботи найкращих, кваліфікованих обліковців, економістів і фінансистів, адже правильне ведення обліку є основою продуктивної і успішної роботи.

Література

1. Индукаев О.П. Организация оперативного учета и контроля издержек производства. — М.: Финансы и статистика, 1986. — 142 с.

2. Завгородний В.П. Автоматизациябухгалтерскогоучета, контроля, анализа и аудита. — К.: А.С.К., 1998. — 768 с.

3. Савичев П.И. Вопросы теории и практики оперативного учета.

— М.: Финансы,1972. — 208 с.

4. Л.О. Терещенко, І.І. Матієнко-Зубенко. Інформаційні системи і технології обліку: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003.

5. Круш П.В., Клименко О.В. Капітал, основні та оборотні засоби підприємства: Навч. посібник. — К.: Центр учбової літератури, 2008.

— 328 с. Войчик Т.С., студент ОЕФ, 5 курсу, спеціальність 8.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Бондар М.І., д.е.н., професор, завідувач кафедри обліку підприємницької діяльності


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОЛІПШЕННЯ
СТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БАЗИ ДЛЯ ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ ПІДПРИЄМСТВА
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ КОРИСТУВАЧІВ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)