Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА


< Попередня  Змiст  Наступна >

ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА


Сучасна фаза розвитку вітчизняної економіки характеризується становленням системи ринкових відносин і створенням відповідного їй господарського механізму та інфраструктури. Відповідно цей процес вимагає розробки нових підходів до управління підприємством, які будуть спрямовані на формування та реалізацію успішної тактики і стратегії підприємницької діяльності. Зважаючи на це, надзвичайно важливою постає проблема інформаційного забезпечення процесу управління. Адже від якості та своєчасності отриманої інформації залежить його ефективність, а у перспективі — успішність і конкурентоспроможність самого бізнесу в динамічних ринкових умовах.

З огляду на це, важливого значення набуває необхідність удосконалення фінансового обліку в цілому й обліку доходів, витрат і фінансових результатів, зокрема, як найважливіших складових інформаційної системи підприємства.

Питання автоматизації доходів і витрат розглядалися у працях науковців: В.П. Завгороднього, Ю.А. Кузьмінського, Ф.Ф. Бути-

великі підприємства активно впроваджують дорогі зарубіжні системи.

Вибір програмного забезпечення для автоматизованого ведення обліку, а отже й визначення фінансових результатів і складання звітності залежить від фінансових можливостей підприємства й масштабів запланованої автоматизації. Тому цей процес передбачає оцінку найбільш раціонального підходу до впровадження автоматизованих облікових систем. Аналізуючи наукову літературу вище наведених учених, зауважимо, що існують чотири основні підходи до розв’язання такої проблеми: універсальний (програмне забезпечення (ПЗ) для автоматизації найтиповіших процесів та вирішення найпоширеніших комплексів задач бухгалтерії), спеціалізований (ПЗ, яке враховує специфіку діяльності підприємства), компонентний (поетапна автоматизація облікового процесу) та індивідуальний (розробка унікального програмного продукту згідно умов замовлення та особливостей обліку на підприємстві) [1, с. 136].

Слід зазначити, що основні проблеми, пов’язані з комп’ютеризацією обліку доходів, витрат і фінансових результатів з операційної діяльності підприємств стосуються, насамперед: організації їх аналітичного обліку; можливості застосування різноманітних методик визначення доходів і витрат у розрізі різних видів товарів; формування необхідної звітності для потреб управління; конфіденційності інформації тощо. Якщо не приділити достатньої уваги вирішенню цих питань, то ефективність комп’ютеризації обліку може бути мінімальною.

Актуальною є потреба не тільки в автоматизації обліку чи автоматизованій підготовці звітних форм, а й у результатах систематичної контрольно-аналітичної роботи, оперативність у достовірність якої теж досягається в автоматизованому режимі. Як свідчить практика, існують три найбільші проблеми, про які слід пам’ятати при впровадженні автоматизованої системи обліку: розгалуженість у специфіка господарської діяльності, обмеженість грошових коштів, рівень кваліфікації фахівців відповідного напряму [2, с. 609].

Також важливим є основне завдання автоматизації формування фінансових результатів і складання регламентованої звітності

— надавати інформацію, що відповідає вимогам таких груп користувачів: внутрішні і зовнішні користувачі, користувачі управлінського складу підприємства [3, с. 496].

Таким чином, основні переваги від використання комп’ютерної техніки з відповідним програмним забезпеченням полягають в такому (рис. 1).

Рис. 1. Переваги автоматизації облікового процесу доходів і витрат операційної діяльності підприємства

нця, Ю.О. Ночовної, Н.В. Прохара, Л.О. Терещенко, І.І. Матієнко-Зубенко та інших.

Рис. 1. Переваги автоматизації облікового процесу доходів і витрат операційної діяльності підприємства

Отже, за умов використання інноваційних інформаційних технологій і впровадження корпоративних інформаційних систем підприємства, вирішується великий комплекс задач, основними з яких є: створення системи оперативного обліку і контролю за всіма напрямками діяльності підприємства, формування достовірної, актуальної інформаційної бази для прийняття тактичних і стратегічних рішень на всіх рівнях управління.

Література

1. Прохар Н.В. Облік доходів, витрат і фінансових результатів: проблеми теорії та практики: [монографія] / Н.В. Прохар, Ю.О. Ночовна. — Полтава: РВВ ПУЕТ, 2011. — 257 с.

2. Левицька С.О., Андрєєва А.О. Автоматизація господарського обліку як чинник прискорення процесу діяльності підприємств // Наукові записки НУ «Острозька академія», Серія «Економіка», випуск 16. — Острог: НУ «Острозька академія», 2011. — 644 с.

3. Терещенко Л.О., Матієнко-Зубенко І.І. Інформаційні системи і технології в обліку: Підручник. — К.: КНЕУ, 2008. — 592 с. Ківаєва Ю.А., студентка ОЕФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Власенко Т.В., ст. викладач кафедри аудиту


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
АВТОМАТИЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
АВТОМАТИЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА: АНАЛІЗ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
АВТОМАТИЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)