Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Міжнародні тенденції розвитку бухгалтерського обліку і аудиту та перспективи для України ВПРОВАДЖЕННЯ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМУ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ЗВ’ЯЗКУ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ВПРОВАДЖЕННЯ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМУ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ЗВ’ЯЗКУ


При впровадженні Болонського процесу в Одеській національній академії зв’язку ім. О. С. Попова (ОНАЗ) актуальною є проблема формування в межах ОНАЗ такої системи освіти, яка б враховувала світовий та вітчизняний досвід у сфері освіти, а також специфіку вітчизняної освіти за напрямками спеціальностей, за якими ведеться підготовка в ОНАЗ.

Метою даної роботи є дослідження основних аспектів підвищення ефективності впровадження Болонського процесу в систему економічної освіти ОНАЗ.

Визначальними критеріями освіти в рамках Болонського процесу для економічної освіти ОНАЗ є: якість підготовки фахівців; зміцнення довіри між суб’єктами освіти; відповідність європейському ринку праці; мобільність; сумісність кваліфікації на вузівському та післявузівському етапах підготовки; посилення конкурентоспроможності системи економічної освіти ОНАЗ. Ці вимоги є певною програмою розвитку вищої економічної освіти в ОНАЗ. У рамках Болонського процесу було сформульовано шість ключових позицій [1, 2], які актуальні для впровадження Болонського процесу в систему економічної освіти ОНАЗ, оцінка ступеня готовності системи економічної освіти ОНАЗ до виконання цих позицій з позиції авторів даної роботи наведена в табл. 1.

Подальші дії ОНАЗ для відповідності ключовим позиціям Болонського процесу такі: впровадження системи легкозрозумілих і адекватних ступенів; впровадження системи двоциклової освіти (доступеневе і післяступеневе навчання), системи накопичення кредитів (ECTS) або інших сумісних з нею систем; сприяння мобільності студентів і викладачів; забезпечення відповідності високоякісним стандартам вищої освіти; сприяння європейському підходу до вищої освіти; організація навчання протягом усього життя.

Ст у п і н ь го то в н о с ті си ст е м и екон ом і ч н о ї ос ві т и ОНАЗ до в и кон а н н я клю ч ов и х по зицій Б о лон с ьког о пр о ц е с у В ОНАЗ існ у є д в орі в н е в а сист ема ба кал а вр маг і ст р , п о тре б у ю ть к ори гу ва нн я на вч аль н о мет о дична база , три в а л і с ть та п рог ра м и навч ан ня . Не існ у є мо ж л иво с т і отри м а н н я д о к т орс ь к о го ст у п еня , через від м інніст ь пр ис у д ж е ння до к торс ь к ог о ст у п ен я в Ук р а їні та в Є в роп і К р едит на сист ема вп р ов а д ж у ється , є п р об л е м и з ф орм у в а н ня м на вч аль н и х п рог ра м за ст андар т а ми Бо ло нсько г о п роц е с у , нео б хі дна роб ота щодо роз ’ яснення по ло ж е нь Бо ло нсько г о п роц е с у се ре д вик л адачів та ст у д е н т і в П р оц е с не залеж и т ь від О НАЗ , на дано м у ет апі діяль н іст ь вка з ани х ак р ед ит ацій ни х а г е н тс тв на Ук р а їні не по ш и р ю єт ься
Ст у п і н ь го то в н о с ті си ст е м и екон ом і ч н о ї ос ві т и ОНАЗ до в и кон а н н я клю ч ов и х по зицій Б о лон с ьког о пр о ц е с у На дано м у ет апі мо біл ь ніст ь ст у д е н т і в ОНАЗ під впл и во м Бо ло нсь к о г о п роц е с у не по ж в а в люєт ь ся , пер е дбач а єт ься , що вказ ане яв и щ е с п ос те рі г а ти м е ть с я в пе рс п е к т ив і По зиція не здійс н юєт ь ся че р ез те , що на дано м у ет апі ст у д ент и в ипу ск ни к и ОН АЗ ще не отри м у вали Д од а т к і в до дипл ома , р ек о м е н д о ваних ЮН ЕС К О . Сл ід нала го дж у в ат и зв ’ язк и з іно з ем ними о р г аніз аціям и з пр аце в лашт у в ан ня дл я під вищ е н н я г о тов н ос ті до пр ацевлашт у в ан ня ст у дент ів ОНАЗ піс л я ст ано в ленн я Бо ло нсь к о г о п роц е с у в сист емі е к он ом і ч н о ї ос в і ти ОНАЗ За в д а н ня заг а ль но націо н а л ьно г о рі в н я , як е в ці ло м у акт у ал ь н е дл я ОНАЗ в сенсі по ст ійно го вдо с ко нал е нн я навч а л ьно г о п роц е с у та пі дви щ е ння як ос ті ос в і ти , вп р о в адж е ння ст ан да р ті в і но р м Бо ло нсько г о п р оц е с у та нала го дж енн я м і жн а род н и х зв ’ язків

152

Результатом даної роботи є дослідження основних аспектів підвищення ефективності впровадження Болонського процесу в систему економічної освіти ОНАЗ, що виражаються у:

1) відповідності освіти в рамках Болонського процесу економічній освіті ОНАЗ;

2) врахуванні при впровадженні Болонського процесу світового і вітчизняного досвіду;

3) готовності економічної освіти ОНАЗ до виконання позицій Болонського процесу;

4) формуванні плану подальших дій для підвищення ефективності впровадження Болонського процесу в систему економічної освіти ОНАЗ;

5) підготовці співробітників та студентів ОНАЗ до засвоєння організаційно-методичних засад Болонського процесу;

6) адаптації ідей ECTS до системи вищої освіти України для забезпечення мобільності студентів у процесі навчання та гнучкості підготовки фахівців через КМСОНП.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Ван дер Венде М. К. Болонская декларация: расширение доступности и повышение конкурентоспособности высшего образования в Европе // Высшее образование в Европе. — 2000. — Том XXV. № 3.

2. Болонський процес у фактах і документах/ Упорядники Степко М. Ф., Болюбаш Я. Я., Шинкарук В. Д., Грубінко В. В., Бабин І. І. Київ — Тернопіль: ТДПУ ім. В. Гнатюка, 2003.

— 52 с. (http://www.tspu.edu.ua/).

С. Я. Зубілевич, канд. екон. наук, проф., кафедра обліку і аудиту НУВГП, м. Рівне


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО КОЕФІЦІЄНТА КОРИСНОЇ ДІЇ (ККД) ДЛЯ ОЦІНКИ ІНФОРМАЦІЇ У СИСТЕМІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
МАТРИЧНИЙ БАЛАНС ЯК НОСІЙ АНАЛІТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ МІЖ АКТИВАМИ ТА ПАСИВАМИ ПІДПРИЄМСТВА
ПРІОРИТЕТНІ АСПЕКТИ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ
ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ КОНТРОЛІНГУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ АУДИТУ В УКРАЇНІ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)