Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок Визначення та розвиток теорії технічного аналізу


< Попередня  Змiст  Наступна >

Визначення та розвиток теорії технічного аналізу


Терміном «технічний аналіз» (англ. Technical аnalysis) позначається сукупність методів прогнозування змін цін у майбутньому на основі аналізу динаміки цін у минулому, який здійснюється з використанням статистично-математичного або графічного аналізу часових рядів. Історія західного технічного аналізу розпочалася зі статті у Wall Street Journal, опублікованій Ч. Доу на початку 1890-х років. У своїй статті Доу виклав низку принципів, за допомогою яких, на його думку, можна було вступати до угод на купівлю-продаж без особливого ризику. Ці принципи можна сформувати так:

• рух індексів ураховує все;

• ринок має три тренди;

• головний тренд має три фази;

• індекси мають підтверджувати один одного;

• тренд має підтверджуватися обсягом торгівлі;

• тренд буде діяти поки не надасть явних сигналів про розворот.

Бум технічного аналізу припав на 70-ті роки ХХ ст. і передусім був пов’язаний із розвитком комп’ютерної техніки. І хоча засновником теорії технічного аналізу справедливо вважається Ч. Доу, проте його теорія постійно розвивалася й доповнювалася видатними трейдерами свого часу. Серед них можна відзначити: Ральфа Елліота — засновника хвильової теорії Елліота, Віктора де Вільєра

— творця графічного методу «хрестики-нулики», Стіва Нісона, який відкрив метод японських свічок. Систематизацію методів і оформлення технічного аналізу як окремої науки було здійснено Джоном Мерфі і Робертом Трехтером.

Заслуга практичної перевірки ефективності розроблених методів технічного аналізу належить Роберту Колбі і Томасу Меєрсу.

Принципи та основні аксіоми технічного аналізу

Технічний аналіз передбачає, що всі чисельні фундаментальні причини сумуються і відображаються в цінах фондового ринку. Основний принцип, на якому ґрунтується технічний аналіз, полягає в тому, що в русі курсів акцій вже відображена інформація, яка лише згодом публікується у звітах фірми і стає об’єктом фундаментального аналізу. Основний об’єкт аналізу — попит та пропозиція цінних паперів, динаміка обсягів операцій з їх купівлі-продажу та динаміка курсів.

Технічний аналіз — це теорія із власним набором аксіом та філософською системою. Основні аксіоми можна стисло викласти так:

• рух ринку враховує все;

• ціни рухаються цілеспрямовано;

• історія повторюється.

Технічний аналіз фондових ринків часто розглядають у відриві від аналізу фундаментальних умов та чинників. Проте повністю ізолювати один підхід від іншого складно. Технічні аналітики знають про вплив фундаментальних чинників і враховують їх. Фундаменталісти також володіють інформацією про рух фондових цін, напрям їх коливань, обсяг торгівлі і також зважають на неї. Іноді кажуть, що покликання фундаментального аналізу — відповісти на питання «що?», а технічного — «коли?» продавати або купувати.

7.2. Методи та етапи фундаментального аналізу

Методи фундаментального аналізу Існує два методи фундаментального аналізу: метод прогнозування «згори донизу» і метод «знизу догори». При методі «згори донизу» спочатку робиться прогноз для економіки загалом, потім — для окремих галузей і зрештою — для конкретних компаній. У разі використання методу прогнозування «знизу догори» спочатку оцінюються перспективи окремих компаній, потім дається прогноз перспектив для галузі, і вже потім — для економіки загалом. Метод прогнозування «знизу догори» може використовувати некоректні припущення, а метод прогнозування «згори донизу» менше підлягає такій небезпеці, адже всі аналітики використовують одні макроекономічні показники.

Фундаментальний аналіз включає 4 основні етапи:

1) загальноекономічний аналіз;

2) галузевий аналіз;

3) аналіз конкретної компанії;

4) моделювання ціни акції.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Особливості коефіцієнтного аналізу компанії. Модель Дюпона
Балансова вартість акції
Модель дисконтування дивідендів
Використання мультиплікаторів для оцінювання вартості акції
Графічні методи технічного аналізу
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)