< Попередня  Змiст  Наступна >

ВИСНОВКИ


Економічна політика є домінуючою складовою загальнодержавної політики, основне призначення якої полягає у створенні умов для досягнення значущих на даному історичному етапі розвитку суспільних цінностей.

Ефективність економічної політики базується на теоретико-методологічних засадах економічної теорії на основі пізнаних економічних законів.

Загальновизнані моделі трансформаційного процесу — неоінституціоналізм, неокласика, посткейнсіанство.

Концептуальні варіанти трансформації постсоціалістичної економіки — шоко терапія, градуалізм. Вашингтонський консенсус

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ

комплекс соціально-економічних заходів у галузі економічної політики, розроблених Міжнародним валютним фондом і Світовим банком на базі монетарної теорії, для розбудови ринкової економіки. Градуалізм — сформована концепція, стратегія дій щодо поетапного, поступового реформування адміністративно-командної економіки в ринкову. Економічна політика

комплекс економічних цілей і заходів щодо управління народним господарством, які забезпечують вирішення довготермінових (стратегічних) та короткотермінових (тактичних) завдань відповідно до інтересів країни або окремих класів і соціальних груп. Консенсус

особливий спосіб прийняття рішень (ухвал) шляхом взаємоузгоджених позицій без голосування і будь-яких заперечень. Монетаризм — економічна теорія, відповідно до якої кількість грошей в обігу є визначальним чинником формування господарської кон’юнктури. Існує прямий зв’язок між зміною грошової маси в обігу і величиною валового національного продукту. Обєкт економічної політики

потреби та інтереси суб’єктів економічних відносин як рушійні сили соціально-економічного розвитку. Перехідна економіка — тимчасовий стан національної економіки, за якого вона переходить від однієї до іншої економічної системи у процесі здійснення реформ. Субєкт економічної політики визначається економічною політикою. Це громадяни, трудові колективи, партійні та громадські організації, органи державної влади. суспільства?

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

1. Що є суб’єктом і об’єктом економічної політики у перехідний період трансформації

2. Перелічіть специфічні риси трансформаційного суспільства, які необхідно враховувати під час формування економічної політики в перехідний період.

3. Які внутрішні і зовнішні чинники впливають на вибір економічної програми реформ в

Україні?

4. Які, на ваш погляд, існують закономірності економічного розвитку України, що їх потрібно враховувати під час формування економічної політики у перехідний трансформаційний період?

5. Яке місце і роль посідає світогляд суб’єктів господарської діяльності в перехідному періоді трансформаційного процесу?

6. У чому полягає зміст негативних наслідків реалізації моделі «шокової терапії» в трансформаційній моделі України на перехідному етапі?

7. Назвіть основні складові змісту «Вашингтонського консенсусу» і «Поствашингтонського консенсусу».


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
2. РОЗДЕРЖАВЛЕННЯ — ОСНОВА ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ РІЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УКЛАДІВ У ЗМІШАНІЙ ЕКОНОМІЦІ
3. ПРИВАТИЗАЦІЯ: ЇЇ ШЛЯХИ, ЕТАПИ, СУПЕРЕЧНОСТІ
4. «ЕФЕКТИВНИЙ ВЛАСНИК» ЯК ІНСТРУМЕНТ І РЕЗУЛЬТАТ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ
ВИСНОВКИ
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)