Posibniki.com.ua Право Правові основи місцевого самоврядування 12.4. Види порушень виборчого законодавства посадовими особами та громадянами


< Попередня  Змiст  Наступна >

12.4. Види порушень виборчого законодавства посадовими особами та громадянами


92Види порушень виборчого законодавства посадовими особами та громадянами: ? порушення, пов’язані з перешкодами шляхом насильства, обману, погроз, підкупу чи в інший спосіб вільному здійсненню громадянином України права обирати і бути обраним, вести передвиборну агітацію, публічно закликати або агітувати за бойкотування виборів; ? порушення голів, заступників голови, секр етарів і членів виборчих комісій, посадових чи службових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, які вчинили підлог виборчих документів, завідомо неправильний підрахунок голосів виборців, порушили таємницю голосування, допустили інше порушення закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».? публікації чи поширення в інший спосіб завідомо неправдивих відомостей про кандидата; ? надання кандидатом завідомо неправдивої інформації про себе суб’єктам виборчого процесу; ? підробка документів, які подаються кандидатом або його довіреними особами до відповідних виборчих комісій; ? використання кандидатом або його довіреними особами під час підгото вки та проведення виборів свого службового становища, зокрема для впливу на суб’єктів виборчого процесу, залучення до агітаційної роботи в робочий час осіб, підлеглих їм по службі, використання в ході виборчої кампанії на користь кандидата службового транспорту, множильної техніки, інших технічних засобів, устаткування, які пе ребувають у підпорядкуванні (віданні) кандидата, його довірених осіб; ? порушення кандидатом або його довіреними особами встановлених відповідно до закону норм використання в агітаційній роботі засобів масової інформації; ? здійснення кандидатом або його довіреними особами заходів агітаційного характеру, що супроводжувалися наданням виборцям, іншим суб’єктам виборчого процесу безплатно або на пільгових умо вах товарів, цінних паперів, кредитів, грошей, послуг; ? проведення кандидатом або його довіреними особами агітації в будь-якій формі в день виборів, зокрема на виборчих дільницях та прилеглих до них територіях;

93? використання для проведення виборчої кампанії кандидата коштів у розмірах, що перевищують норми, визначені законом, або з джерел, не передбачених законом; ? ігнорування кандидатом, його довіреними особами вимог виборчих комісій щодо недопущення інших порушень закону.

12.5. Оскарження результатів місцевих виборів територіальною виборчою комісією

Рішення, дії або бездіяльність виборчої комісії, окремих осіб, що вх одять до її складу, можуть бути оскаржені: ? місцевими осередками політичних партій (блоків); ? громадськими організаціями; ? зборами виборців; ? трудовими колективами, які висунули кандидатів; ? уповноваженими особами організацій, які висунули кандидатів; ? кандидатами; ? довіреними особами кандидатів; ? виборцями.

Рішення, дії або бездіяльність дільничної виборчої комісії можуть бу ти протягом трьох днів оскаржені у відповідній окружній виборчій комісії.

Рішення, дії чи бездіяльність окружної виборчої комісії можуть бути оскаржені у відповідній територіальній виборчій комісії.

Виборча комісія повинна розглянути скаргу у триденний строк, а менше як за п’ять днів до дня виборів чи в день їх проведення — не гайно. За результатами розгляду скарги виборча комісія видає заявникові мотивоване рішення.

Рішення територіальної виборчої комісії може бути оскаржено в судовому порядку протягом трьох днів. Суд розглядає це питання у п’ятиденний термін, але не пізніше як за день до дня виборів. У разі визнання судом рішення територіальної виборчої комісії таким, що су перечить закону, таке рішення вважається нечинним у цілому або в частині, що суперечить закону.

Заяви, скарги про неправильність у списках виборців розглядаються судом протягом трьох днів, а якщо вони подані за три дні до дня виборів, — негайно. Рішення суду є остаточним і підлягає виконанню в де нь прийняття рішення. Заяви, подані до суду після зазначених строків, розгляду не підлягають.

94РОЗДІЛ 13


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
13.2. Особливості правового статусу Київського міського голови
Гарантії місцевого самоврядування
14.2. Акти та законні вимоги органів і посадових осіб місцевого самоврядування
16.2. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, що належать до комунальної власності
Термінологічний словник
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)