Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Міжнародні тенденції розвитку бухгалтерського обліку і аудиту та перспективи для України УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ НАДАННЯ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ


< Попередня  Змiст  Наступна >

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ НАДАННЯ ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИХ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ


В умовах побудови інформаційного суспільства забезпечення рівноправного доступу до послуг зв’язку усім громадянам країни є необхідною умовою реалізації їх демократичних прав, а також економічного зростання країни. Це положення знайшло відбиток у Законі України «Про телекомунікації», де введено поняття «загальнодоступні телекомунікаційні послуги», під якими розуміється мінімальний набір визначених цим Законом послуг, який повинен бути доступний усім споживачам на усій території України. Законом передбачено розвиток загальнодоступних телекомунікаційних послуг, в першу чергу, для споживачів сільських та гірських районів, а також для таких вразливих груп споживачів, як малозабезпечені сім’ї, пенсіонери та інваліди.

Оскільки надання послуг цим споживачам у більшості випадків є збитковим, Законом передбачено також необхідність застосування механізму компенсації збитків операторам, провайдерам телекомунікацій, що надають загальнодоступні послуги.

Однією з актуальних проблем, що виникає у процесі реалізації цього положення є визначення обґрунтованих витрат операторів на надання загальнодоступних послуг, з метою встановлення розміру збитків від надання цих послуг.

Складність проблеми визначається специфікою організації мережі зв’язку та технологічного процесу в галузі телекомунікацій, результатом якої є те, що в структурі витрат на надання послуг зв’язку значну частку займають так звані умовно-постійні витрати — витрати, які слабко залежать, або зовсім не залежать від обсягу послуг, тобто є інваріантними до зміни кількості наданих окремих послуг, а також їх номенклатури.

У докладі розглянуто науково-методичні положення щодо розрахунку економічно обґрунтованих витрат операторів зв’язку на загальнодоступні телекомунікаційні послуги на підставі принципів роздільного обліку. В основу запропонованого підходу покладено склад виробничих процесів, які необхідно здійснити для надання телекомунікаційних послуг, з подальшим їх розподілом

на види послуг та обладнання. Наведено послідовність процесу розрахунку витрат, попередній склад робіт, які слід виконати для створення необхідних умов щодо виконання цього процесу, необхідні джерела інформації.

Одним із джерел інформації, для вирішення цієї задачі є дані бухгалтерського та статистичного обліку операторів зв’язку. Надано пропозицій щодо використання для цієї мети рахунків аналітичного обліку в бухгалтерському плані рахунків. Запропоновано розподіл цих рахунків на категорії, в залежності від принципів розподілу поточних витрат, які передбачається застосовувати. Наведено принципи розподілу витрат з цих рахунків на окремі виробничі процеси, які відображують причини виникнення цих витрат.

Розглянуто можливість та доцільність використання сучасного функціонального еквіваленту обладнання та споруд зв’язку, у процесі розрахунку та розподілу амортизаційних відрахувань, для запобігання можливих випадків прояву та впливу на розмір відшкодування збитків «витратного механізму».

Наведено приклад розрахунку економічно обґрунтованих витрат операторів зв’язку на загальнодоступні телекомунікаційні послуги з використанням запропонованих принципів та методів.

Т. А. Демченко ст. викладач Уманської філії Європейського університету


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ ПОШТОВОГО ОПЕРАТОРА
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ УДППЗ «УКРПОШТА»
СКЛАДОВІ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
СУЧАСНІ МЕТОДИ ОБЛІКУ ВИТРАТ НА ВИРОБНИЦТВО Й КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
ВПРОВАДЖЕННЯ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМУ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ЗВ’ЯЗКУ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)