Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ


< Попередня  Змiст  Наступна >

СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ


На сучасному етапі розвитку важко уявити підприємство без використання інформаційних систем. Для якісного ведення бухгалтерського обліку підприємств, організацій чи установ необхідно мати доступ до інформаційних ресурсів і скоротити часові витрати на розв’язання завдань, не пов’язаних з обліком діяльності безпосередньо. В цьому випадку необхідним стає запровадження автоматичного контролю за виконанням роботи з документами на всіх етапах, що кардинально підвищило б якість роботи виконавців, дало б змогу зробити терміни підготовки документів прогнозованішими і керованішими.

Питанням організації обліку в умовах застосування комп’ютерних технологій присвячені праці Ф. Бутинця, В. Завгороднього, С. Івахненко, М. Білуха, Т. Микитенко, Н. Задорожної та інших.

Завданнями дослідження є виявити переваги та недоліки автоматизації, доцільність, позитивним чи негативним є її вплив на ведення бухгалтерського обліку в Україні. Перевагами автоматизації можливо визначити те, що сучасні комп’ютерні засоби дозволяють значно полегшити виконання завдань для бухгалтерів і знизити трудомісткість окремих операції, зменшити кількість помилок при складанні первинних документів і зведених облікових регістрів, терміново отримувати необхідну інформацію. А як недоліки (особливо для малих підприємств) — високу вартість комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, що не завжди може дозволити собі підприємство з невеликими обсягами діяльності [2].

На ринку програмних продуктів представлено широкий спектр програм по автоматизації бухгалтерського обліку, найпоширенішими з яких і найадаптованішими до української системи ведення обліку є пакети «1С:Підприємство», «Парус — Підприємство» та «Галактика». В Україні ширшого розповсюдження набула програма «1С:Підприємство 8». Проте сьогодні дедалі більшої популярності набуває нова версія цієї програми «1С: Підприємство 8.3.5»

Єгорова В.В., студентка ОЕФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Власенко Т.В., ст. викладач кафедри аудиту

Автоматизація та осучаснення системи бухгалтерського обліку в Україні дає можливість підприємствам виходити на міжнародний рівень, залучати більше іноземних інвестицій, особливо зараз, коли Україна знаходиться в стані переходу на міжнародні стандарти обліку, оскільки підприємства будуть в змозі задовольнити зовнішніх користувачів повною, узагальненою, якісною інформацією, що буде найбільш точною та достовірною. Запровадження нових технологій в обліку показує, що підприємство ефективно функціонує, та керівництво впроваджує нові технології для того, щоб підвищити конкурентоспроможність підприємства та вивести на вищий рівень.

Як уже зазначалось, одним з недоліків автоматизації є висока вартість, але вони можуть вільно замінювати робочу силу. А оскільки вартість інформаційних систем падає з часом, вони заміняють робочу силу, яка історично має зростаючу вартість. Інформаційні системи також змінюють розміри контрактів фірм, тому що вони можуть зменшувати операційні витрати. З часом підприємство може компенсувати витрати на переоснащення, зменшити витрати на оплату праці та, очевидно, збільшити прибуток [3]. Маленькі підприємства можуть використовувати інформаційні системи, щоб отримати частину сил і можливостей великих підприємства. Вони можуть координувати обліковий процес, маючи невеликий кадровий склад працівників. Великі підприємства можуть використовувати інформаційні технології, щоб досягти частини маневреності й чутливості маленькіх [1]. Інформаційні системи можуть стати потужними інструментами для створення конкурентноспроможніших і ефективніших організацій. Вони можуть використовуватися, щоб перепроектувати організації, трансформуючи їх структуру, облікову політику, механізми управління роботою, трудовими процесами. Бухгалтерський облік є одною з найважливіших складових управління підприємства, тому модернізація, автоматизація його є нерозривними з процесом розвитку підприємницької діяльності України в цілому. Тому процес автоматизації бухгалтерського обліку повинен бути організованим і регульованим науковцями, а кожне підприємство у цих питаннях повинно спиратися на наукові знання, здобутки та досвід великих міжнародних організацій.

завдяки своїм новим додатковим можливостям. Система програм «1С: Підприємство» призначена для вирішення широкого спектру задач автоматизації обліку, які стоять перед сучасними підприємствами, що динамічно розвиваються. Вона є системою прикладних рішень, побудованих за єдиними принципами і на єдиній технологічній платформі: «1С: Підприємство» [4].

Література

1. Аль-Джамалі, А.-М. Сфери застосування інформаційних технологій / А.-М. Аль-Джамалі, О. Мацків // Всеукр. наук. конф. аспірантів та молодих вчених, 25 березня 2014 р. : матер. конф. — Одеса: ОНЕУ, 2014. — С. 49–53.

2. Казановська В. О. Удосконалення обліку в умовах автоматизованої обробки облікової інформації / В. О. Казановська // Фінанси України. — 2012. — № 74. — С. 83–90.

3. Степовая Т. Г. Трансформация национальных стандартов в международные стандарты бухгалтерского учета / Т. Г. Степовая // Accounting and audit in the context of Evropean ekonomic integration: advancements and expectations : междунар. научн. конф., 5 апреля 2013 г., Кишинев. — С. 7–8.

4. Огляд нової платформи «1С:Підприємство 8.3» — [Електронний ресурс] — Режим доступу: http://erp-project.com.ua/index.php/uk/ novini/item/206-obzor-novoj-platformy-1s-predpriyatie-8-3http://erp-project.com. ua/index.php/uk/novini/item/206-obzor-novoj-platformy-1s-predpriyatie-8-3 Іжелюк І.М., студент ОЕФ, 4 курсу, напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит», ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», науковий керівник — Власенко Т.В., ст. викладач кафедри аудиту


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ОБЛІКУ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)