Posibniki.com.ua Маркетинг Зв’язки з громадскістю ПРИКЛАДИ ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ ДО ПРАВИЛ ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ПРИКЛАДИ ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ ДО ПРАВИЛ ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ


Чи можлива учать у виборах через представника?

Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Яким документом засвідчується громадянство України?

Документом, який підтверджує громадянство України, є:

1) паспорт громадянина України;

2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

3) дипломатичний паспорт;

4) службовий паспорт;

5) посвідчення особи моряка;

6) посвідчення члена екіпажу;

7) військовий квиток для військовослужбовців строкової служби;

8) тимчасове посвідчення громадянина України;

9) картка (довідка) установи виконання покарань і слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника і печатку установи, — для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Хто є суб’єктом виборчого процесу?

Відповідно до законодавства суб’єктами виборчого процесу є:

1) виборець;

2) виборчі комісії, утворені згідно з Законами України «Про вибори Президента України» і «Про Центральну виборчу комісію»;

3) кандидати на пост президента України, зареєстровані в порядку, встановленому Закону України «Про вибори Президента України»;

4) партії (блоки), які висунули кандидатів на посади;

5) уповноважені представники, довірені особи, офіційні спостерігачі від партій (блоків)

— суб’єктів виборчого процесу і від кандидатів.

Що саме розуміють під публічністю і відкритістю виборчого процесу?

Виборчі комісії відповідно до своїх повноважень:

• оприлюднюють відомості про свій склад, місцезнаходження і режим роботи, про утворення окружних виборчих округів і виборчих дільниць, про час і місце проведення голосування, про основні права виборців, у тому числі про право оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб, які порушують або обмежують виборчі права;

• забезпечують можливість ознайомлення громадян зі списками виборців, відомостями про кандидатів на пост Президента України, передвиборними програмами кандидатів на пост Президента України, з порядком заповнення підписних листів і виборчих бюлетенів;

• оприлюднюють підсумки голосування і результати виборів Президента України.

Виборець прибув на виборчу дільницю, що далі?

Член дільничної виборчої комісії на підставі списку виборців по відповідній виборчій дільниці за умови пред’явлення виборцем одного з документів, що засвідчує його особу і громадянство, видає виборцю один виборчий бюлетень для голосування.

Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня і у списку виборців.

Член дільничної виборчої комісії, який видає виборчий бюлетень, вписує свої прізвище та ініціали й розписується у визначеному місці на виборчому бюлетені та контрольному талоні.

Робити на виборчих бюлетенях будь-які позначки забороняється.

Виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб.

Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів.

У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку «плюс» («+») або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого він голосує.

Виборець може голосувати лише за одного кандидата або не підтримати жодного кандидата на пост Президента України.

Що треба робити, якщо виборець виявив неправильно внесені до списку вибоців відомості?

• Громадянин має право оскаржити до дільничної чи окружної виборчої комісії чи безпосередньо до місцевого суду за місцезнаходженням виборчої дільниці допущені при складанні списку виборців помилки, у тому числі невключення, неправильне включення або виключення зі списку виборців його або інших осіб.

• Виборець особисто подає скаргу до виборчої комісії. Така скарга має бути подана не пізніше, як за день до дня виборів, розглядається у триденний строк на найближчому засіданні комісії, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана напередодні дня виборів або до окружної виборчої комісії в день виборів — невідкладно.

За підсумком розгляду заяви виборча комісія зобов’язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги.

Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня виборів або в день виборів — невідкладно.

• Громадянин може подати скаргу до місцевого суду. Скарга, подана до суду до дня виборів, розглядається в триденний строк, але не пізніше дня, що передує дню виборів, а подана в день виборів — невідкладно, але не пізніше часу до закінчення голосування.

Чи можливо проголосувати за межами приміщення для голосування?

Так, можливо, виборець, який за станом здоров’я не може прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, а також виборець, який включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному лікувальному закладі, і через постільний режим не може прибути до приміщення для голосування, має право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування. Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана не пізніше, як за 12 годин до початку голосування.

Заява реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання (місце перебування) виборця.

Що робити виборцю, якщо йому перешкоджають здійснювати своє виборче право?

Потрібно невідкладно звернутися до правоохоронних органів (міліції і/або прокуратури) з відповідною заявою в усній або письмовій формах.

Особи, які перешкоджали здійсненню виборцем свого конституційного виборчого права, після проведення відповідного розслідування можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, що передбачена ст. 157 Кримінального кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача».

Пам’ятайте, вибори Президента України є конституційним правом кожного виборця, а не обов’язком! Саме виборець може розпоряджатися ним на власний розсуд.

Додаток 2


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ТЕМА 15. ОСОБЛИВОСТІ ЗВ’ЯЗКІВ ІЗ ГРОМАДСЬКІСТЮ В УКРАЇНІ
3. Роль держави як суб’єкта зв’язків із громадськістю у міжнародній сфері
Частина 2. 2. Імідж країни, його сутність і роль у міжнародних зв’язках із громадськістю
Частина 1. 2. Імідж країни, його сутність і роль у міжнародних зв’язках із громадськістю
ТЕМА 14. ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ У МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИНАХ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)