< Попередня  Змiст  Наступна >

9.5. Питання для обговорення


284дрібної торгівлі, ремонт побутової техніки; кавярні, їдальні і ресторани; борошномельні млини; підприємства з переробки і пакування зернових культур; пекарні; виробництво вермішелі; підприємства з переробки олійного насіння, пакування і збуту рослинної олії; бойні; підприємства мясопереробки; підприємства з переробки молока і виробництва сиру; розлив мінеральної води; лісопильні; підприємства з виробництва меблів; майстерні з ремонту сільськогосподарської техніки і машин; консервні підприємства; підприємства з виготовлення кормів; підприємства з виробництва будівельних матеріалів та проведення будівельних робіт; підприємства з ремонту та пошиття одягу, взуття тощо; ? підтримку розвитку медицини, освіти, дитячих дошкільних закладів; ? інвестування в розвиток транспортної інфраструктури для підвищення мобільності сільського населення, що є ключовим визначальним чинником зрівняння доходів у селі та місті.

Важливим завданням у питанні розбудови села є підтримка сільського регіонального розвитку, який має базуватися на принципі місцевої участі та відповідальності за спільного (національного і місцевого) фінансування. Це вимагає більшої фіскальної незалежності регіональних та місцевих органів влади. Наголос має робитися на невеликі локальні проекти, які, як показує практика, працюють краще ніж комплексні національні програми. Громади на місцях знають краще від чиновників обласного чи республіканського рівня, що їм потрібно в першу чергу і куди вкладати кошти.

Потрібно на законодавчому рівні визначити стратегію розвитку аграрної сфери економіки на період до 2015 року та встановити чіткі часові рамки запровадження її основних етапів у вигляді коригування й відміни окремих існуючих законодавчих актів, що вступають у протиріччя із запропонованою концепцією, та прийняття нових законодавчих актів, зокрема, Закону України «Про концептуальні засади аграрної політики України». Також необхідно передбачити конкретні кроки з втілення аграрної концепції з боку виконавчої влади. Це стосується, зокрема, підготовки та прийняття відповідних рішень і постанов Кабінету Міністрів та Міністерства аграрної політики України.

9.6. Практичні завдання9.7. Завдання для самоперевірки знань

285

1. Ціноутворення і ціни на сільськогосподарську продукцію та продовольство на сучасному етапі в Україні.

2. Світові тенденції зміни цін на сільськогосподарську продукцію.

3. Основи функціонування ринків сільськогосподарської продукції і оцінка динаміки цін на основні її види.

4. Цінова конкуренція і цінова конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції і продовольства.

5. Міжнародна конкуренція на ринках сільськогосподарської продукції.

6. Сільськогосподарська проблема довгострокового періоду та необхідність здійснення регуляторної політики держави щодо підтримки цін і доходів аграрних підприємств та АПФ.

7. Доцільність та напрями державного впливу на економіку АПК.

1. Визначити суму дотацій (компенсація з ПДВ) сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними молоко, якщо: аграрними підприємствами адміністративного району було продано 27 тис. ц молока в заліковій масі за ціною 30 грн за 1 ц без ПДВ. Вартість вироблених молокопродуктів за оптовою ціною без ПДВ становить 1 164 375 грн. Ставка податку на додану вартість — 20 %. Витрати переробного заводу становлять 200 тис. грн. Яку суму дотацій одержить аграрне підприємство, якщо воно реалізує заводу 1125 ц молока?

2. Визначити ефективність бартерної угоди і втрати аграрного підприємства від порушення еквівалентності обміну через заниження ціни на обмінювані товари, якщо вартість бартерної угоди 33 830 грн згідно з якою аграрне підприємство поставило 112,69 т насіння соняшнику, а постачальник паливно-мастильних матеріалів — 17 т бензину і 51 т дизельного пального. При визначенні обсягу вказаних товарів у розрахунок бралися ціни за 1 т: насіння соняшнику — 300,2 грн, бензину — 580 грн і дизельного пального — 470 грн. Фактичні оптові ціни обмінюваних товарів відповідно становили: 350, 480 і 469 грн. ?

1. Світові тенденції зміни цін на сільськогосподарську продукцію?

2. Міжнародна конкуренція на ринках сільськогосподарської продукції?

3. Ціни на сільськогосподарську продукцію в Україні та їх динаміка?

4. Цінова конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції українського виробництва?


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
9.2. Ціноутворення в АПК
9.1. Основи функціонування ринків сільськогосподарської продукції
8.7. Завдання для самоперевірки знань
8.4. Макро- і мікроекономічні чинники ефективності дiяльностi АПФ
8.3. Напрями підвищення прибутковості виробництва
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)