Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок 8.6. Первинний ринок цінних паперів


< Попередня  Змiст  Наступна >

8.6. Первинний ринок цінних паперів


Відкрите (публічне) розміщення цінних паперів в Україні

Емісія цінних паперів в Україні може проводитися у вигляді відкритого (публічного) та закритого (приватного) їх розміщення.

Публічним (відкритим) розміщенням цінних паперів вважається їх відчуження на підставі опублікування у засобах масової інформації або оголошення будь-яким іншим способом повідомлення про продаж цінних паперів, зверненого до заздалегідь не визначеної кількості осіб.

У разі відкритого (публічного) розміщення облігацій серед заздалегідь невизначеного кола осіб емісія здійснюється такими етапами (рис. 8.5).Прийняття рішення про публічне розміщення ЦП органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Рис. 8.5. Етапи емісії цінних паперів у разі відкритого (публічного) їх розміщення

Закрите (приватне) розміщення цінних паперів

Рис. 8.5. Етапи емісії цінних паперів у разі відкритого (публічного) їх розміщенняПриватне (закрите) розміщення цінних паперів — розміщення акцій шляхом їх безпосередньої пропозиції акціонерам такого товариства та заздалегідь визначеному колу осіб, кількість яких не перевищує 100. Його етапи зазначено на рис. 8.6. ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Реєстрація змін до статуту акціонерного товариства в органах державної реєстрації
?
Подання НКЦПФР звіту про результати приватного розміщення цінних паперів
Реєстрація Комісією звіту про результати приватного розміщення ЦП
?
Отримання свідоцтва про реєстрацію випуску ЦП

?

Рис. 8.6. Етапи емісії цінних паперів у разі закритого (приватного) їх розміщенняДля більш детального ознайомлення з порядком випуску ЦП та реєстрації їх випусків рекомендується звернути увагу на відповідні нормативні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, що визначають особливості випуску кожного виду емісійних ЦП.

Особливості випуску цінних паперів в Україні в бездокументарній формі

Якщо емітент прийняв рішення про випуск ЦП в бездокументарній формі, або законодавством передбачено випуск конкретного ЦП виключно в бездокументарні формі, необхідно враховувати особливості, пов’язані з оформленням і депонуванням тимчасового глобального сертифіката (ТГС) та глобального сертифіката (ГС). Ці особливості викладено у «Положенні про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат», що затверджене Рішенням НКЦПФР від 13.09.2006 № 806.

Так, згідно з цим положенням, ГС та ТГС оформлюються емітентом (уповноваженою особою засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов’язані зі створенням товариства, — при створенні АТ) та мають відповідати загальному обсягу зареєстрованого випуску ЦП, що розміщуються в бездокументарній формі.

ГС та ТГС не потребують технічного захисту їх бланків, мають бути підписані керівником та головним бухгалтером емітента або їх уповноваженими особами та бути засвідчені печаткою емітента. При створенні акціонерного товариства ТГС має бути підписаний уповноваженою особою засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов’язані зі створенням цього товариства.

ТГС оформлюється на випуск цінних паперів, що розміщуються в бездокументарній формі, після отримання емітентом тимчасового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів, виданого НКЦПФР, та до моменту початку розміщення цінних паперів. ТГС не оформлюється на випуск цінних паперів ІСІ.

ГС оформлюється емітентом після отримання свідоцтва про реєстрацію випуску ЦП. Емітент депонує оформлений глобальний та тимчасовий глобальний сертифікат випуску ЦП, що розміщується в бездокументарній формі, в депозитарії, з яким укладено договір про обслуговування емісії цінних паперів, у такі терміни:

ТГС — не пізніше ніж за три робочі дні до дати початку розміщення ЦП;

ГС — упродовж семи робочих днів після отримання свідоцтва про реєстрацію випуску ЦП.

Якщо випуск ЦП у бездокументарній формі визнано таким, що не відбувся, депозитарій за розпорядженням емітента вилучає ТГС зі сховища, здійснює його погашення й передає до архіву депозитарію, про що здійснюється відповідний запис у журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії.

ГС підлягає переоформленню емітентом у разі внесення змін до проспекту


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Угоди з цінними паперами: касові, строкові
Фондова біржа як організаційно оформлений ринок
Біржові накази
РОЗДІЛ 9 РИНОК ПОХІДНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ (ДЕРИВАТИВІВ) Зміст розділу
Класифікація похідних фінансових інструментів
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)