Posibniki.com.ua Бухгалтерський облік Облік, аналіз та аудит ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ


< Попередня  Змiст  Наступна >

ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ


Сьогодні не можливо уявити будь-яку сферу діяльності людини без використання сучасних інформаційних технологій. Основний акцент робиться на віддаленій обробці даних, спільному використанні обчислювальних ресурсів тощо. Останнім досягненням у цьому напрямку є так звані хмари, хмарні обчислення та хмарні технології.

В економіці використання хмарних технологій сприяють отриманню засобами мережі Інтернет доступу до обчислювальних потужностей і необхідного дискового простору. В такому разі користувач не повинен створювати власну обчислювальну мережу, що уможливлює скорочення витрат на утримання ІТструктури підприємства. Наприклад, користувачу немає потреби в розгортанні на підприємстві апаратного і програмного забезпечення відповідного рівня і профілю оскільки він має доступ до готового сервісу провайдера, власника хмари.

Основними категоріями «хмарних» обчислень є: інформаційні технології як послуга (IT as а service, ITaaS) та програмне забезпечення (ПЗ) як послуга (Software as а Service, SааS) [5]. «Хмарні» технології, зокрема, бухгалтерські SaaS-рішення, набувають все більшої популярності в Україні.

До найвідоміших зарубіжних розробок хмарних облікових систем відносяться Xero, Kashoo, «Моё дело», «Эльба». Зараз в Україні наявні власні Saas-сервіси для бухгалтерії. Це — Flp.ua,

Бухгалтерська система «Бухсофт», яка пропонує роботу у хмарах з сервісом «Бухсофт-онлайн», містить такі онлайнмодулі: «Торгівля й послуги» — для автоматизації складського й оперативного обліку; «Бухгалтерія» — для автоматизації бухгалтерського і/або податкового обліку; «Зарплата й кадри»

— для автоматизації кадрового обліку та нарахування заробітної плати; «Підготовка звітності», «Тестування звітності» та ін.

Корпорація «ПАРУС» пропонує користувачам «хмарну» розвом загалом і ведення бухгалтерського обліку зокрема на основі використання саме хмарних обчислень [1]. Використовуючи дане програмне забезпечення, у системі управління автотранспортом можна вести оформлення, облік і обробку дорожніх листів, облік витрат пального, облік технічного обслуговування і ремонтів, облік наданих послуг і виконаних робіт у розрізі замовників тощо.

робку «jПарус», яка орієнтована на підвищення ефективності управління та мінімізацію сукупної вартості володіння IТ (TCO, Total cost of ownership). Перевагою «хмарної» платформи «Парус» є можливість роботи в середовищі вільно розповсюджуваного ПЗ, призначена для автоматизації управління підприємст

Хмарний сервіс «iFin» дозволяє, крім підготовки і подачі звітності, вести складський облік, автоматизований облік у картках працівників (розрахунок заробітної плати, відпускних, лікарняних і податків через персональний календар), а також пакетне створення різного роду бухгалтерських документів з автоматичним заповненням [2].

Фірма «1С» також реалізує відповідні переваги хмарних технологій у своїх розробках. Мова йде про віддалене підключення через веб-інтерфейс територіально-розподілених підрозділів до системи «1С: Консолідація 8», а також функції колективної роботи над документами та віддаленого доступу через Інтернет до них за допомогою спеціалізованої системи «1С:Документооборот 8». За допомогою програмних продуктів фірми «1С» (версія 8) можна формувати і надавати й електронну звітність засобами мережі Інтернет. Зазначені сервіси можна використовувати в обліку для різних цілей. Наприклад, для організації централізованих тимчасо-

«Где деньги», WebЗвіт, БухСофт [3]. Вітчизняні стартапи пропонують клієнтам онлайн-рішення локальних облікових задач, що є зручним для малого і середнього бізнесу. Перенесення ERP-систем у хмари є нелегким процесом, оскільки такі системи являють собою складні комплекси програм.

Узагальнюючи зазначене, можна відзначити, що переваги хмарних технологій полягають у такому: зменшуються витрати на закупівлю серверного обладнання, апаратних і програмних рішень; можливі оперативні змінити конфігурації корпоративної IT-інфраструктури залежно від поточних потреб; висока доступність системи з будь-якого місця за наявності мережі Інтернет. Однак є і недоліки у використанні он-лайн серверів, а саме залежність від наявності мережі Інтернет, не надійність зберігання даних (із-за недосконалої вітчизняної законодавчої бази), відсутність можливості самостійно конфігурувати потужності обладнання.

Отже, хмарні технології мають значні перспективи використання в обліку. Є нагальна потреба у розробці детальних методик застосування хмар і віртуальних робочих місць для вирішення конкретних облікових задач, створення віртуальних офісів з відповідними централізованими сховищами первинної і звітної документації тощо.

Література

1. Парус — облачная платформа [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://j.parus.ua/ua/main/.

2. Харченко А. 5 сервисов для ведения домашней и предпринимательской бухгалтерии в Украине [Електронний ресурс]. — Режим доступу:http://ain.ua/2013/01/25/109542. — Заголовок з екрану.

3. Облачный феномен онлайн бухгалтерии [Електронний ресурс].

— Режим доступу: http://www.elzvit.org.ua/news/svejie-glavnye-novosti-sobytiya-nalogovoy-slujby-ukrainy/облачный-феномен-онлайнбухгалтерии/. — Заголовок з екрану.

4. Хмарні обчислення / Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/ Хмарні_обчислення. — Заголовок з екрану.

5. Cloud computing: реалії і перспективи. [Електронний ресурс] Режим доступу http://gendocs.ru/v15391/cloud_computing_реалії_і_перспективи


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
ВИКОРИСТАННЯ ЗАРУБІЖНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ВІТЧИЗНЯНОГО БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
ЕКСПЕРТНІ СИСТЕМИ ЯК НАПРЯМ У ГАЛУЗІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ПРОЦЕСІ ОБРОБКИ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
ПЕСПЕКТИВИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)