Posibniki.com.ua Економіка Актуальні питання розвитку агробізнесу в Україні ПЕРСПЕКТИВИ ТА РИЗИКИ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ В РАЗІ ПРИЄДНАННЯ ДО ЄС


< Попередня  Змiст  Наступна >

ПЕРСПЕКТИВИ ТА РИЗИКИ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ В РАЗІ ПРИЄДНАННЯ ДО ЄС


На думку деяких експертів, за умови підписання Угоди проасоціацію з ЄС аграрії виграють. Угодою передбачається можливість безмитного постачання в ЄС сирів, плодоовочевої продукції, масел і шротів і значної кількості інших видів сільськогосподарської продукції. Це дозволить аграріям додатково диверсифікувати ринки збуту та додасть стимули для подальшого розвитку галузей АПК України. Також Україна залишила за собоюможливість захисту внутрішнього ринку за найкритичнішими товарними позиціями, такими як свинина, цукор, окремі молочніпродукти, шляхом застосування імпортних квот та/або лише часткового зниження діючих імпортних мит [1].

У професійних асоціаціях зазначають, що із загального експорту аграрної продукції в обсязі 18 млрд дол. США до країн ЄСбуло експортовано продукції на суму 4,8 млрд дол. США або 27% від усього експорту. За даними аналітиків, потенціал збільшення агроекспорту в ЄС у разі підписання угоди про вільну торгівлю складатиме щонайменше 1–1,2 млрд дол. США.

Вихід на європейські ринки також сприятиме маркетингуукраїнської сільськогосподарської та харчової продукції на ринках третіх країн.

У першу чергу йдеться про умови поставок українськогом’яса: свинини та птиці. Українські товаровиробники вже пройшли всі стандарти і погодили якість своєї продукції, тобто можуть поставляти її безпосередньо в роздрібні мережі. Згідно зквотами, Україна може поставити м’яса птиці на рівні 40 тис. т нарік, що стосується квоти на свинину — там також до 40 тис. т.Тут мова йде про перші роки, потім квоти можуть переглядатися.

Що стосується зерна, то квоти незначні, десь на рівні 150 тис.т, по ячменю — 350 тис. т, по кукурудзі — 650 тис. т. Згідно розміру квоти ми можемо поставляти продукцію з нульовим митом.Все інше буде обкладатися додатковими митами, і відповідно цебуде зменшувати конкурентоспроможність продукції, що поставляється. Але це не говорить про те, що ми не зможемо поставлятибільше, ніж квота [2].Єврокомісія має положення, в якому було визначено, що в перші роки членства діюча в ЄС система доплат сільським виробникам не поширюватиметься на новоприйняті в Євросоюз країни.Але Україна не може поки що своїм сільгоспвиробникам виділити такі ж субсидії. Отже, європейська продукція буде дешевше.

Також треба звернути увагу на технічного роду стандарти тарізне регулювання — фітосанітарне тощо. Тому що з’ясується,що так, у Європу ввозити можна, але тільки в тому випадку, якщоце буде зроблено на європейському обладнанні, за європейськоюліцензією тощо.

Наприклад, Директива ради ЄC по загальному каталогу сортівсільськогосподарських рослин визначає, що можливо вирощувати на українських чорноземах, що може продаватися, а що підлягає забороні. А також: Директива Єврокомісії, що висловлює деталізовані правила впровадження Регламенту про виробництвопродуктів; Директива, яка стосується ринку сортів яєць та пташенят домашньої птиці; Регламент ради ЄC з організації сільськогосподарських ринків і норми для певних сільськогосподарських продуктів тощо.

Найкраще, що може стимулювати розвиток галузі в разі, якщоасоціація буде підписана, це те, що без всякого мита в Українуможуть прийти технології, обладнання і техніка. Саме цього чекають аграрії.

А що стосується зернових, то навіть зараз, ще нічого не підписавши, Україна за підсумками минулого року є номером один зекспорту в ЄС зернових та олійних культур. І цей обсяг дорівнює10 млн т, він набагато більше, ніж будь-які квоти, які виділяються. А за рахунок безмитного експорту зерна в ЄС у рамках розширених квот аграрії можуть додатково отримати зростання доходів у сумі близько 180 млн євро щорічно [1].

Список використаних джерел

1. Соглашение об ассоциации с ЕС является уникальным шансом —обращение аграриев Украины [Електронний ресурс]. — Режим доступу :URL : http://www.ukrinform.ua/rus/news/soglashenie_ob_assotsiatsii_s_es_yavlyaetsya_unikalnim_shansom___obrashchenie_agrariev_ukraini1585416

2. Ассоциация с ЕС: разницы от снижения пошлин украинские аграрии не почувствуют — Новости — Эксклюзив — Голос Столицы106FM. [Електронний ресурс]. — Режим доступу : URL : http://-newsradio.com.ua/rus/2013_11_13/Associacija-s-ES-raznici-ot-snizhenija-poshlin-ukrainskie-agrarii-ne-pochuvstvujut/)Олексин О. П.,науковий керівникЮрченко Н. Б., к.е.н., доцент,Інститут економіки та управління у нафтогазовому комплексі, м. Івано-Франківськ


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЯЄЦЬ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ПРОНИКНЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНОК МЕДУ УКРАЇНИ
АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
КОНКУРЕНТНА ПОЗИЦІЯ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇЇ ЗМІЦНЕННЯ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)