Posibniki.com.ua Економіка Актуальні питання розвитку агробізнесу в Україні НАПРЯМКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ


< Попередня  Змiст  Наступна >

НАПРЯМКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКОЛОГІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ


Система управління якістю — це сукупність органів і об’єктівуправління, взаємодіючих за допомогою матеріально-технічних іінформаційних засобів під час управління якістю продукції. Основні пункти контролю якості м’ясопродукції на підприємствах:контроль санітарного стану виробничих і складських приміщень;контроль наявності миючих та дезінфікуючих засобів у дозаторахі шлюзах; контроль температурних режимів у виробничих приміщеннях, на виробничих процесах, камерах зберігання; контроль якості випущеної продукції за органолептичними показниками; контроль випущеної продукції стосовно відповідностіприйнятому ТУ; контроль санітарного стану та температурногорежиму в автомобілях, що перевозять м’ясопродукцію; контрольтемператури, належного пакування та якості продукції за органолептичними показниками перед відвантаженням контрагентам;контроль проведення мийки в виробничих приміщень під час санітарних днів.Серед основних стандартів, що використовуються на підприємствах України, виділяють ISO 9001, FSSC 22000:2011, Глобальний стандарт Британського консорціуму роздрібної торгівлі нахарчові продукти — BRC, Стандарт IFS, GlobalGAP, ISO22000:2005 HACCP, OHSAS 18001:2007 і ISO 14001:2004 тощо.Але найпоширенішим стандартами серед обов’язкових в Україніє стандарти розроблені ISO, а саме ISO 9001:2008 та ISO22000:2005 HACCP.

Таблиця 1

ДІЮЧІ ДОКУМЕНТИ ЩОДО ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ М’ЯСОПРОДУКЦІЇ

№С тандарт Сфера сертифікації
1. Сертифікати за вимогами міжнародних стандартів
1 ISO 9001:2008 Виробництвоохолодженогота замороженогом’яса птиці — курчатбройлерів, натуральнихнапівфабрикатів, субпродуктів та м’яса курчатбройлерів механічної обвалки.
1.2. ISO 22000:2005HACCP Виробництвоохолодженогота замороженогом’яса птиці — курчатбройлерів, натуральнихнапівфабрикатів, субпродуктів та м’яса курчатбройлерів механічної обвалки
2. Сертифікати відповідності (продукції) добровільна сертифікація
2.1. ТУ У 15.1-00419880-040-2003«Напівфабрикатикулінарні з м’ясаптиці» Напівфабрикати курчат-бройлерів (філе, ніжки,стегно, гомілка, крило), субпродукти курчатбройлерів (печінка, серце, лапки, м’язовийшлунок), фарш з м’яса курчат-бройлерів, тушкикурчат-бройлерів I категорії охолоджені та заморожені
2.2. ДСТУ 3143-95 М’ясо птиці. Тушки курчат-бройлерів I кат. патрані охолоджені та заморожені

Для підтвердження даної інформації, проаналізуємо стандартив табл. 1, що використовує ТОВ «Комплекс Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата»).

Висновки про відповідність продукції цим стандартам надаєдержавна санітарно-епідеміологічна служба або держстандартметрологія. На сучасному етапі, ознакою якості м’яспопродукції євідсутність ГМО та її природність.

Вид документуДокумент і його суть

Про безпечність та якість харчових продуктів.

Закони

України

Про ветеринарну медицину.

Рис. 1. Результат випробувань напівфабрикатунатурального охолодженого — тушки курчат бройлерів 1 категорії

Таблиця 2

ДОКУМЕНТИ, ЯКИМИ КОНТРОЛЮЮТЬСЯ ЯКІСТЬІ БЕЗПЕЧНІСТЬ М’ЯСОПРОДУКЦІЇ

ПостановиУкраїни №833 «Про затвердження Порядку відбору зразків продукції тваринного, рослинного і біотехнологічного положення для проведення досліджень».
ДирективиРади № 93/43 ЄЕС «Стосовно гігієни продуктів харчування»
№ 98/83 «Про якість води, призначеної для споживаннялюдиною».
№ 96/93 «Про сертифікацію тварин і тваринних продуктів».
РегламентКомісії ЄС № 543/2008 стосовно ринкових стандартів для м’яса свійської птиці.
№ 1333/2008 Європейського парламенту та Ради від16.12.2008 про харчові добавки.
№ 854/2004 Правила організації контролю продуктів тваринного походження, призначених для споживання людиною.
№ 882/2004 про офіційний контроль, виконаному для гарантії підтвердження узгодженості з законом про корми і харчові продукти, санітарії та правилами утримання тварин.

Вид документуДокумент і його суть№ 178/2002 «Встановлення загальних принципів і вимогхарчового законодавства, створених Європейською Владою Безпеки харчових продуктів і встановлюючи принципи з питань нешкідливості харчовихпродуктів».№852/2004 «Щодо гігієни харчової продукції».

ПостановиЄС№ 853/2004 «Встановлення специфічних правил щодо гігієни харчової продукції».

Ветеринарно

— санітарнівимоги

Наказ Міністерства аграрної політики України «Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного оглядутварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса там’ясних продуктів»

Підприємства можуть (за бажанням чи обов’язково) пройтивипробування на вміст генетично модифікованих організмів впродукції. У результаті підприємство отримує результат випробувань — рис. 1 (на прикладі тушки курчат бройлерів 1 категоріїТМ «Гаврилівські курчата»).

Документи, якими контролються якість і безпечністьм’ясопродукції, з боку державних органів, що використовують напідприємствах України? подано у табл. 2.

Список використаних джерел

1. Закон України «Про підтвердження відповідності».

2.ИСО 9001 для чайников — http://www.prostokachestvo.ru

3. Мороз Л. А., Чухрай Н. Т. Маркетинг. — 2-е вид. — Львів: Національний університет «Львівська політехніка», 2002. — 244 с.

4. Протокол випробувань харчової продукції № 12544/11-х Держспоживстандарту України.Тарасова К. І.,науковий керівникКругла М. М., к.е.н., доцент,ДВНЗ «Київський національний економічний університетімені Вадима Гетьмана», м. Київ.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
ЗАСТОСУВАННЯ ВИТРАТНО-ЦІНОВОГО АНАЛІЗУ В ТВАРИННИЦЬКИХ ГАЛУЗЯХ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ЯК ЗАВЕРШЕНОЇ СТАДІЇ КРУГООБІГУ ЗАСОБІВНА ПІДПРИЄМСТВІ
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ КАПІТАЛУ: ІСТОРИЧНЕ ОСМИСЛЕННЯ ТА ФУНКЦІЇ
СТРАТЕГІЧНИЙ ОРІЄНТИР ВНУТРІШНЬО-ГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
ОСОБЛИВОСТІ АУДИТУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА
ОСОБЛИВОСТІ АНАЛІЗУ СТАНУ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АПК
ШЛЯХИ ЕКОНОМІЇ ВИТРАТ НА ОПЛАТУ ПРАЦІ В СЕЗОННОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)