Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок 3.3. Міжнародна співпраця у сфері регулювання фінансового ринку


< Попередня  Змiст  Наступна >

3.3. Міжнародна співпраця у сфері регулювання фінансового ринку


Роль міжнародних організацій у регулюванні фінансового ринку

Низка великих міжнародних організацій та асоціацій, що об’єднують регуляторні органи різних країн та професійних учасників ринку цінних паперів, здійснюють узагальнення кращої міжнародної практики у сфері регулювання фінансового ринку і розробляють вимоги, стандарти й рекомендації, яким мають відповідати або на які можуть орієнтуватися національні регулятори відповідних сегментів фінансового ринку.

Такі міжнародні організації відіграють важливу роль у процесі гармонізації нормативно-правової бази, сприяють ліпшому розумінню відмінностей у сфері регулювання фінансових ринків та нагляду за діяльністю фінансових установ між різними країнами. Співпраця із профільними міжнародними організаціями та набуття членства цих організацій є важливим кроком для європейської інтеграції внутрішнього фінансового ринку.

Найбільш значущими на світовому фінансовому ринку міжнародними організаціями є:

• Міжнародна організація комісій з цінних паперів;

• Всесвітня федерація бірж;

• Міжнародна асоціація з обслуговування цінних паперів;

• Базельський комітет з банківського нагляду;

• Група 30-ти;

• Світовий банк (World Bank);

• Банк міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements, BIS);

• Міжнародний валютний фонд (International Monetary Fund, IMF).

Крім того, існує чимало міжнародних організацій, які впливають на регулювання фінансового ринку на регіональному рівні. Серед них можна назвати:

— Франкофонний інститут фінансового регулювання (IFREFI)

створений 20 червня 2002 р. в рамках франкофонної Конференції з фінансового регу-

лювання. Голови та представники фінансових регуляторних органів із 9 франкомовних країн — Бельгії, Люксембурга, Франції, канадської провінції Квебек, Швейцарії, Марокко, Алжира, Гвінеї, Східно-Африканського Валютного Союзу (є регіональним фінансовим ринком 8 країн регіону) підписали декларацію про створення й затвердили статус IFREFI. Наприкінці 2012 р. до членства в IFREFI приєдналися Болгарія, Камерун, Молдова, Монако, Канада і Туніс.

Загалом IFREFI є структурою, що має такі основні цілі: а) проведення семінарів з професійної підготовки у сфері фінансового регулювання; б) обмін інформацією та досвідом; в) підготовка досліджень і розробок, пов’язаних з наявністю загальних правових норм. IFREFI проводить засідання не рідше разу на рік на запрошення одного зі своїх членів. Також не рідше разу на рік проводяться семінари з професійної підготовки на фінансовому ринку.

— Рада керівників державних органів з регулювання ринків цінних паперів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Ця Рада була створена 18 вересня 2003 р. задля забезпечення координації діяльності органами з регулювання ринків цінних паперів держав — учасниць СНД. У своїй роботі Рада керується Регламентом держав СНД, міждержавними і міжурядовими угодами, рішеннями Ради керівників держав — учасниць СНД. Рада тісно співпрацює із Виконавчим Комітетом СНД. Цілі Ради: а) глибша економічна інтеграція держав — учасниць СНД у сфері ринку цінних паперів; б) забезпечення співпраці відповідно до міжнародних стандартів, що сприяє формуванню ефективного і прозорого ринку; в) створення умов для безперервної лібералізації обігу капіталу в рамках СНД; г) забезпечення гарантованих реальних прав інвесторів на ринках цінних паперів держав — учасниць СНД; д) створення ефективної системи контролю на ринках цінних паперів держав — учасниць СНД.

До складу Ради входять Голови організацій, що регулюють ринки цінних паперів держав — учасниць СНД, або уповноважені ними особи. На кінець 2012 р. до Ради входили представники 9 регуляторів ринків цінних паперів держав — учасниць СНД:

Державного комітету з цінних паперів Азербайджанської Республіки;

Центрального банку Республіки Вірменія;

Департаменту з цінних паперів Міністерства фінансів Республіки Білорусь;

— Комітету з контролю та нагляду фінансового ринку та фінансових організацій Національного банку Республіки Казахстан;

— Державної служби регулювання і нагляду за фінансовим ринком при Уряді Киргизької Республіки;

— Національної комісії з фінансового ринку Республіки Молдова;

— Федеральної служби з фінансових ринків (Російська Федерація);

— Агентства з розвитку ринку цінних паперів та спеціалізованого реєстратора Республіки Таджикистан;

— Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України.

Усі узагальнювальні, методичні й рекомендаційні документи і звіти зазначених вище організацій перебувають у відкритому доступі на офіційних сайтах в

Інтернеті, тому ми розглянемо лише ключові аспекти їхньої діяльності в плані регулювання фінансового ринку


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Міжнародна організація Комісій з цінних паперів (IOSCO)
Міжнародна асоціація з обслуговування цінних паперів
Принципи Базельського комітету з банківського нагляду
Норми законодавства ЄС з регулювання банківської діяльності та нагляду
Правове регулювання ринку цінних паперів в Україні
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)