Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок Міжнародна асоціація з обслуговування цінних паперів


< Попередня  Змiст  Наступна >

Міжнародна асоціація з обслуговування цінних паперів


Міжнародна асоціація з обслуговування цінних паперів (International Securities Services Association, ISSA) була створена 1979 р. за участю найбільших світових кастодіальних банків як організація учасників міжнародних ринків цінних паперів. Основними завданнями ISSA є збирання і поширення інформації про розвиток ринків цінних паперів у різних країнах, а також обговорення актуальних проблем і розроблення рекомендацій з удосконалення роботи систем обслуговування цінних паперів.

Асоціація сприяє: а) розвитку розрахунково-депозитарних послуг на ринку цінних паперів та забезпеченню прозорості їх; б) підвищенню загального професійного рівня учасників ринку; в) створенню умов для обміну досвідом між учасниками, що перебувають в різних країнах і працюють в різних секторах ринку.

Серед основних проектів Асоціації можна назвати публікацію оновлених рекомендацій Групи 30-ти, роботу над стандартизацією формату сертифікатів єврооблігацій, допомогу з розроблення кодів ISIN. Зокрема, 2004 р. Група 30-ти доручила Асоціації роботу над своїми рекомендаціями, спрямованими на вдосконалення клірингу і розрахунків, які були опубліковані у 2003 р.

Наприкінці 2014 р. до Асоціації входили 84 організації-учасниці із 42 країн.

Група 30-ти

Група 30-ти (Group of Thirty, G30) — це міжнародна некомерційна приватна організація, створена для обговорення ключових економічних проблем на базі Групи 30-ти провідних спеціалістів фінансової сфери — керівників центральних і комерційних банків, економістів, бізнесменів. У 1989 р. Групою була підготовлена доповідь з рекомендаціями щодо розвитку систем клірингу та розрахунків за угодами з цінними паперами — так звані «Рекомендації Групи 30-ти». Оновлена доповідь Групи 30-ти (Глобальний кліринг та розрахунки) опублікована у 2003 р.

Метою діяльності Групи є поглиблення розуміння міжнародних економічних і фінансових питань, дослідження міжнародних наслідків рішень, ухвалених в державному і приватному секторах, а також вивчення можливостей вибору для практиків і політиків. Засідання членів Групи 30-ти відбуваються двічі на рік.

Перше періодичне видання Групи 30-ти вийшло друком у 1980 р. За час свого існування вона підготувала понад вісімдесят публікацій, що стосуються міжнародної економіки та фінансів. Питання, що висвітлювалися авторами Групи 30-ти в останні роки, такі: фінансова реформа, уроки з фінансової кризи на кредитному ринку, стабільність і зростання. Серед останніх праць варто назвати такі: «Політика стабілізації та зростання малих і дуже відкритих економік»

(2012), «Довгострокова перспектива для Європейського проекту і єдиної валюти» (2012), «Шлях до ефективного управління фінансовими інститутами» (2012), «Макропруденційна політика: речі, про які ми не знаємо» (2011), «Регуляторні реформи і невирішені проблеми» (2011).

Міжнародні норми банківського регулювання та нагляду

Основними завданнями міжнародного банківського нагляду є:

1) розроблення вимог до кількості та якості відповідальності кредитних інститутів (тобто до величини та якості власного капіталу);

2) розроблення вимог і рекомендацій з управління та контролю за банківськими ризиками.

У розробці міжнародних стандартів і принципів банківського регулювання та нагляду найважливіша роль сьогодні відводиться Базельському комітету з банківського нагляду. Крім того, на ринку ЄС обов’язковими для впровадження в країнах-членах є Директиви ЄС.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Норми законодавства ЄС з регулювання банківської діяльності та нагляду
Правове регулювання ринку цінних паперів в Україні
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
Валютне регулювання та валютний контроль в Україні
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)