Posibniki.com.ua Макроекономіка Міжнародна економічна політика Методологічні та методичні аспекти трансфертного ціноутворення у банківських установах України


< Попередня  Змiст  Наступна >

Методологічні та методичні аспекти трансфертного ціноутворення у банківських установах України


13. ПФТС: Торговельна система — http://www.pfts.com/ ukr/tsystem/ Стаття надійшла до редакції 15.03.2006 ТАРАС САВЧЕНКО*

АНОТАЦІЯ. Дана робота присвячена дослідженню методологічних та методичних аспектів трансфертного ціноутворення у банківських установах України.

У праці розроблено підходи до визначення функцій трансфертної ціни у рамках теорії ціноутворення та теорії економіки підприємства. Проаналізовано міжнародний та національний досвід законодавчого регулювання даного типу цін. Визначено методологічні передумови використання трансфертних цін у банківських установах.

Досліджено графічні моделі трансфертного ціноутворення. На основі розрахунку індексів Херфіндаля-Хіршмана та Лернера визначено рівень конкуренції на банківському ринку України станом на 1 січня 2006 року. За результатами дослідження природи проміжного банківського продукту та визначення ступеня конкурентності банківського ринку України зроблено висновки щодо придатності для практичного використання теоретичних моделей трансфертного ціноутворення. Проведено дослідження практики трансфертного ціноутворення у вітчизняних банківських установах.

КЛЮЧОВІ СЛОВА. Трансфертна ціна, функції трансфертної ціни, графічні моделі трансфертного ціноутворення, проміжний продукт, кінцевий продукт, рівень ринкової конкуренції, методика трансфертного ціноутворення.

Вступ

Нещодавно Україна отримала статус країни з ринковою економікою, США відмінили дію поправки Джексона-Веніка, за прогнозами експертів наша держава до кінця року стане членом СОТ. Процес інтеграції України у світовий економічний та фінансовий простір супроводжується експансією закордонних інвесторів, що привносять нові методи управ *

Савченко Тарас Григорович — асистент кафедри банківської справи Української академії банківської справи Національного Банку України. У 2003 році отримав диплом магістра за спеціальністю «Банківська справа» Української академії банківської справи у м. Сумах. Працював економістом сектору по роботі з юридичними особами відділу активно-пасивних операцій Сумської філії банку «Кредит-Дніпро» та начальником відділу планування і фінансового аналізу філії «Сумська дирекція» АТ «ІНДЕКС-БАНК». Тарас Савченко став фіналістом конкурсу молодих учених та представив свою роботу під час конференції, що проводилася 17 травня 2006 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за сприяння Центру торгової політики та права Оттави (Канада) при Карлтонському університеті та Університеті м. Оттави та Канадського агентства міжнародного розвитку (CIDA). ління потоками інформаційних, фінансових і матеріальних ресурсів, зокрема, базованих на використанні трансфертного ціноутворення.

Найактивніше методи трансфертного ціноутворення впроваджуються у банківських установах. На нашу думку, визначена тенденція зумовлюється впливом двох чинників. По-перше, у банківському секторі економіки традиційно присутні закордонні інвестори, причому останнім часом спостерігається значна інтенсифікація експансії міжнаро дного капіталу у даний сектор економіки України. По-друге, більшість вітчизняних банківських установ характеризується децентралізованою структурою управління своїми філіями, що створює передумови для широкого використання методики трансфертного ціноутворення.

Використання трансфертних цін у банківській установі дозволяє здійснювати справедливу фінансову оцінку відокремлених підрозділів, відстежувати прибутковість банківських продуктів та визначати ефективність упра влінських рішень. Методика трансфертного ціноутворення активно використовується для побудови системи бюджетування та планування.

Деякі вітчизняні банківські установи активно розробляють та впроваджують методики трансфертного ціноутворення, але ґрунтовні дослідження даної проблематики у вітчизняній науковій літературі майже відсутні. Дана праця присвячена дослідженню методологічних основ та обґрунтуванню методичних підходів до створе ння ефективної системи трансфертного ціноутворення.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Методичні аспекти трансфертного ціноутворення
Висновки
Сучасна практика субсидування аграрного сектора в умовах функціонування глобальної торгової системи
Характеристика положень угод в рамках СОТ, які регулюють субсидії
Заходи, які застосовуються країнами—членами СОТ для підтримки сільського господарства
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)