Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок Діяльність фінансових аналітиків на ринку цінних паперів


< Попередня  Змiст  Наступна >

Діяльність фінансових аналітиків на ринку цінних паперів


Фінансові аналітики є важливою складовою інфраструктури ринку, вони виконують дуже важливі історичну та прогностичну функції. Ринок цінних паперів за відсутності аналітиків був би менш прогнозованим та небезпечнішим для роздрібного інвестора.

Загалом фінансових аналітиків на ринку цінних паперів умовно можна поділити на три категорії:

— аналітики, що працюють на продавців цінних паперів — брокерів, дилерів, андерайтерів, і дають рекомендації щодо цінних паперів, які входять до сфери діяльності цих посередників;

— аналітики покупців цінних паперів — таких як взаємні фонди, хеджфонди тощо, які дають поради з приводу того, які цінні папери слід придбати до інвестиційних портфелів, а які продати;

— незалежні аналітики, які безпосередньо не співпрацюють із жодним учасником ринку цінних паперів і ніяк не пов’язані з тими паперами, які воліє купити чи продати інвестор. Такі аналітики виконують дослідження на замовлення засобів масової інформації, продають аналітичні дослідження за передплатою або іншим шляхом.

Сьогодні існує чимало проблем, пов’язаних з діяльністю інвестиційних радників та фінансових аналітиків як на розвинених ринках, так і в Україні. Більшість із них стосується конфлікту інтересів інвестиційного радника та інвестора при наданні рекомендацій останньому щодо купівлі цінних паперів. Тому досвідчені інвестори завжди проводять власний аналіз цінних паперів чи то методами фундаментального, чи то методами технічного аналізу, а рекомендації аналітиків використовують лише як додатковий інформаційний ресурс.

7.5. Особливості проведення фундаментального і технічного аналізу на українському ринку цінних паперів

Ураховуючи відносно нетривалу історію існування українського ринку цінних паперів і його недостатній рівень розвитку, існують певні особливості використання на ньому методів фундаментального і технічного аналізів порівняно з американським та європейським ринками, на яких ці методи вже давно і широко використовуються.

Вплив фундаментальних макроекономічних чинників на український ринок акцій

Так, на відміну від розвинених ринків залежність українського ринку акцій від фундаментальних макроекономічних показників, таких як ВВП, темпи інфляції, капітальні вкладення та доходи населення є дуже незначною, що свідчить про слабку форму ефективності вітчизняного ринку акцій. Найбільший вплив на курси українських акцій справляють монетарні чинники, а саме — обсяг грошової маси та ставка відсотка, хоча їх вплив також не є настільки сильним, щоб їх можна було назвати визначальними.

У середньому в сукупності монетарні та кон’юнктурні макроекономічні чинники визначають менш як на 1 % рух ринку акцій в Україні. Якщо ж обмежити кількість чинників до тих, що історично мали найбільшу кореляцію з ринком акцій, а саме до ВВП, обсягу промислового виробництва, ставки відсотка та показника обсягу грошової маси в обігу М3, то в сукупності в минулі роки вони визначали рух ринку акцій в Україні менш ніж на 5 %.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
РОЗДІЛ 8 РИНОК ЦІННИХ ПАПЕРІВ ЯК СКЛАДОВА РИНКУ КАПІТАЛІВ Зміст розділу
Ринок цінних паперів та фондовий ринок
Класифікація ринку цінних паперів
Професійні учасники ринку цінних паперів
Обіг, погашення та вилучення цінного папера з обігу
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)