Posibniki.com.ua Менеджмент Міжнародні організації 5.6.3. Членство України в МФК. Напрями, поточний стан та перспективи співробітництва України з МФК. Кредитний портфель


< Попередня  Змiст  Наступна >

5.6.3. Членство України в МФК. Напрями, поточний стан та перспективи співробітництва України з МФК. Кредитний портфель


МФК. Корпорація також гарантує розміщення цінних паперів компаніями країн, що розвиваються, і сприяє формуванню портфеля замовлень іноземних інвестицій на біржах акцій у цих країнах. Це здійснюється за допомогою фінансових фондів, які вона допомагає створювати.

Україна стала членом Міжнародної фінансової корпорації (МФК) у 1993 році. Допомагаючи українським компаніям, МФК інвестувала близько 1,5 млрд дол. в більше ніж 50 проектів. Інвестиційна програма МФК в Україні нині швидко розширюється, при цьому основна увага зосереджена на інвестиційних можливостях у фінансовому секторі, агробізнесі, виробництві будівельних матеріалів, роздрібній торгівлі й послугах, енергетиці, виробництві устаткування для транспорту та інфраструктури.

МФК надала кредити та забезпечила фінансування статутного капіталу фінансовим установам, які згодом стали лідерами у фінансовому секторі України. МФК взяла участь у створенні першого Українського фонду венчурного фінансування; інвестувала в капітал провідних банків, таких як Перший Український Міжнародний банк та HVB Банк, з метою підтримки їх росту. МФК також надала кредит і фінансування у статутний капітал Прокредит банку (колишньому Мікрофінансовому банку), який надає кредити індивідуальним підприємцям і малим та середнім підприємствам.

У 2005 фінансовому році (1 липня 2004 — 30 червня 2005) МФК збільшила обсяг інвестицій в Україну майже в чотири рази, вклавши близько 255 млн доларів США. Серед інвестицій МФК 2005 року можна виділити два кредити у проекти «Київобленерго» та «Рівнеенерго» — найкращим у країні приватним компаніям із розподілу електроенергії, що частково перебувають у приватній власності корпорації AES. Для підтримки сільського господарства — однієї з ключових галузей економічного розвитку України — МФК фінансувала участь у капіталі свого партнера, компанії «Миронівський хлібопродукт» — провідного вітчизняного виробника курячого м’яса. МФК також продовжує підтримувати зміцнення фінансових інститутів, зокрема через інвестиції в «Райффайзен Банк Аваль», один із найбільших місцевих банків. Для передання досвіду банківських операцій та розширення операцій в Україні МФК надала кредит банку «Сосьєте Женераль».

У 2006 фінансовому році (1 липня 2005 — 30 червня 2006) обсяг інвестицій МФК в Україну виріс до 295 млн дол. США. Другий рік поспіль спостерігалося значне зростання інвестицій. Се-

У 2007 фінансовому році (1 липня 2006 — 30 червня 2007) МФК вклала близько 75 млн дол. США у проекти у фінансовому секторі й агробізнесі, а також синдикувала 250 млн дол. США кредитів для модернізації одного з найбільших українських металургійних торговельних холдингів. Серед наявних клієнтів МФК надала додаткове фінансування «Сандорі» для розширення та модернізації виробництва соків і напоїв, «Новій Лінії» для будівництва нових торговельних центрів та виділила субординований кредит банкові «Райффайзен Банк Аваль» для капіталу другого рівня банку.

Станом на початок 2011 року МФК інвестувала близько 247 млн дол. США, що підтверджує постійне зростання обсягів її діяльності в Україні (у 2004 році було інвестовано лише 50 млн дол.). Активізація діяльності МФК відображає поліпшення інвестиційного клімату в Україні, відкриття нових можливостей у різних галузях економіки, а також зростання інтересу з боку іноземних інвесторів.

Також МФК з 1992 року здійснює велику програму технічної допомоги. Програма технічної допомоги з розвитку приватного сектору в Україні сприяла приватизації малих підприємств та об’єктів незавершеного будівництва, а також приватизації землі та масовій приватизації. Ці програми допомоги фінансувалися урядами Канади, Данії, Японії, Норвегії, Швеції, Великої Британії та США.

На сьогодні в рамках програм технічної допомоги розробляються рекомендації з корпоративного управління компаніями та банками, розвитку агробізнесу, лізингу. Ведеться робота з поліпшення умов господарювання та стимулювання малих і середніх підприємств.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
5.8. Створення Міжнародного центру з урегулювання інвестиційних спорів (МЦУІС). Основна мета та напрями діяльності
6.1. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 6.1.1. Загальна інформація
6.1.2. Членство та організаційна структура
6.1.3. Основні джерела фінансових ресурсів ЄБРР.
6.1.4. Співробітництво України з ЄБРР. Кредитний портфель
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)