Posibniki.com.ua Фінанси Фінансовий ринок Балансова вартість акції


< Попередня  Змiст  Наступна >

Балансова вартість акції


При оцінюванні вартості акцій важливу роль відіграє показник балансової вартості акцій. Балансову вартість обов’язково визначають при аудиторських перевірках, якщо емітент має намір отримати лістинг на біржі, а також при ліквідації акціонерного товариства, щоб визначити частку власності, що припадає на одну акцію. Загальна формула для розрахунку балансової вартості акції така: де В ба — балансова вартість акції;

СА — сукупні активи компанії;

СА — сукупні активи компанії;

СЗ — сукупні зобов’язання компанії;

В лпа — ліквідаційна вартість привілейованих акцій;

К — кількість акцій, що перебувають в обігу. Існує точка зору, що найкориснішим способом пошуку недооцінених акцій або потенційних компаній — об’єктів для поглинання є купівля акцій, що продаються за курсом нижче від їхньої балансової вартості. Як правило, на практиці ринкова вартість більшості акцій перевищує їхню балансову вартість.

Визначення внутрішньої вартості фінансових інструментів. Метод капіталізації доходу

Найважливішим для інвестора показником вартості акцій та облігацій є інвестиційна вартість, бо вона вказує на цінність, яку інвестор приписує цінному паперу. Інвестиційна вартість — це оцінна вартість, за якою з точки зору інвестора має продаватися фінансовий актив на ринку згідно з його характеристиками. Деякі економісти розглядають інвестиційну вартість фінансового активу як справедливу, або внутрішню, вартість.

Одним із методів визначення інвестиційної вартості цінних паперів є метод капіталізації доходу, який стосовно акцій називається моделлю дисконтування дивідендів. Метод капіталізації доходу передбачає, що істинна або внутрішня вартість будь-якого фінансового активу заснована на фінансовому потоці, який інвестор очікує отримати в майбутньому від володіння цим активом. Оскільки цей потік очікується в майбутньому, то його розмір коригується за допомогою ставки дисконтування, щоб урахувати не тільки зміну вартості грошей з часом, а й фактор ризику.

Загальний вигляд формули для визначення справедливої вартості фінансового активу за Методом капіталізації доходу є такий: де V — справедлива (інвестиційна/внутрішня) вартість фінансового активу; n — термін життя активу, або кількість періодів, упродовж яких від фінансового активу надходитимуть грошові потоки; CFi — грошовий потік у період і; k — ставка дисконтування.

Фінансовий потік, що надходить до інвестора від володіння фінансовими активами з фіксованою дохідністю, наприклад облігаціями, складається із двох компонентів: суми купонного доходу, що буде отриманий інвестором за період володіння облігацією, та розміру номіналу, який буде погашений після завершення терміну обігу облігації. Відповідно загальна формула для визначення внутрішньої вартості V такої облігації матиме такий вигляд: де PVс — приведена вартість купонних виплат; PVn — приведена вартість номіналу облігації.

PVnPVcV+=, PVnPVcV+=,

У випадку емісії облігації із нульовим купоном грошовий потік від такої облігації складатиметься лише з номіналу облігації, який її власник отримає після завершення терміну обігу облігації. Відповідно формула визначення внутрішньої вартості облігації спрощується, й інвестору необхідно знайти лише приведену (продисконтовану) вартість номіналу облігації.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
Використання мультиплікаторів для оцінювання вартості акції
Графічні методи технічного аналізу
Побудова та використання ліній опору та підтримки
Трендові індикатори
Осцилятори
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)