Posibniki.com.ua Менеджмент Міжнародні організації 5.7. Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (БАГІ)


< Попередня  Змiст  Наступна >

5.7. Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (БАГІ)


Організацію було засновано в 1988 році з метою залучення іноземних інвестицій у країни, що розвиваються, шляхом надання гарантій щодо втрат, пов’язаних із некомерційними ризиками.

ред проектів МФК у 2006 фінансовому році слід відзначити інвестиції в мережу автозаправних станцій, у розвиток складської інфраструктури й логістики, а також у виробництво керамічної плитки.

Головна мета діяльності БАГІ полягає у сприянні залученню (поширенню) потоку прямих іноземних інвестицій у країнах, що розвиваються, серед країн-членів шляхом страхування інвестицій від некомерційних (політичних) ризиків, щоб допомогти країнамчленам створити сприятливий клімат для інвестицій. БАГІ успішно проводить цю діяльність за дуже великого попиту на свої послуги. Страхування від комерційних ризиків, наприклад, від ризику банкрутства, не проводиться.Головним завданням БАГІ є стимулювання потоку інвестицій на виробничі цілі між країнами-членами та особливо у країни, що розвиваються, доповнюючи таким чином діяльність МБРР, МФК та інших міжнародних фінансових організацій. Членами БАГІ можуть бути лише члени МБРР. БАГІ за організаційною структурою та методами управління побудована аналогічно до МБРР. Агентство має Раду керуючих, Раду директорів, президента й персонал для виконання зобов’язань БАГІ.

Організаційна структура:

• Рада керуючих;

• Директорат;

• Комітет із розвитку;

• Президент.

Рада керуючих складається з тих самих осіб, що й Рада керуючих МБРР, і виконує такі самі функції щодо цілей БАГІ.

Директорат складається з 24 виконавчих директорів та їхніх заступників. Президент МБРР за посадою є головою Директорату БАГІ. Директорат займається поточними справами.

Комітет із розвитку є групою міністрів великих країн; вони здійснюють моніторинг із проблем розвитку у сфері економіки й фінансів.

Президент БАГІ призначається Директоратом за пропозицією президента МБРР. Займається організаційною роботою.

Під час надання страхування (гарантій) перевага надається інвестиціям у країни з низьким доходом, у країни з політичним ризиком або зачеплені конфліктами, в екологічно й соціально значущі проекти, в розвиток інфраструктури. БАГІ здійснює також страхування інвестицій, котрі проводяться між країнами, що розвиваються. За проектами із прямими інвестиціями строк гарантій (страхування) сягає 15

—20 років, за позиками — понад три роки. Основна вимога надання гарантій — інвестор повинен

Станом на початок 2012 року членами БАГІ були 175 країн, з них 25 розвинених та 150 країн, що розвиваються. У 1995 році Україна також здобула членство в БАГІ.

За свої послуги БАГІ бере плату, що становить від 0,25 % до 1,25 % за кожні 100 доларів вартості гарантії (страхової суми).

БАГІ пропонує страхове забезпечення інвестицій (гарантії) в таких випадках: обмеження руху капіталу — реалізується захист від втрат, що виникають у зв’язку з неможливістю конверсії прибутку від інвестицій, отриманого в місцевій валюті, у тверду валюту для переведення за межі країни; експропріація — забезпечується захист від втрат, які виникають у зв’язку з діями уряду, котрі можуть скоротити або обмежити права власності або контролю та права на страхування інвестицій; війна та громадянська непокора — забезпечується захист від втрат, які виникають у зв’язку з військовими діями або громадянською непокорою, що руйнують або виводять із ладу майно підприємства; розривання контракту — забезпечується захист від втрат, що виникають у разі неспроможності інвестора вплинути на рішення країни-акцептанта, яка відмовилася від контракту або розірвала його.

Для країн, що розвиваються, забезпечення страхування інвестицій саме від настання зазначених (непередбачуваних) подій, є особливо важливим, оскільки використання іноземних інвестицій значною мірою гальмується у зв’язку з існуванням імовірності настання даних подій та відсутності можливості вимірювання ступеня ризику за ними.

Крім того, БАГІ здійснює дослідження, збір і поширення інформації для сприяння інвестуванню, проводить консультації з інвестиційних питань, а також надає технічну допомогу та рекламні послуги.

Під час подання заявки в БАГІ проекти розглядаються на предмет їхнього техніко-економічного обґрунтування, відповідності стандартам захисту навколишнього середовища, а також вкладу в розвиток країни-одержувача. Рівень мінімальних інвестицій не встановлюється, проте існує поточний максимальний ліміт покриття, що дорівнює 110 млн дол. США для одного проекту. Станом на 2012 рік в Україні реалізуються 15 проектів переважно в банківському секторі; ключовими інвесторами виступають Німеччина, Австрія та Польща.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
6.1. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 6.1.1. Загальна інформація
6.1.2. Членство та організаційна структура
6.1.3. Основні джерела фінансових ресурсів ЄБРР.
6.1.4. Співробітництво України з ЄБРР. Кредитний портфель
6.2.Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)