Posibniki.com.ua Менеджмент Планування і контроль на підприємстві 4.5. АНАЛІЗ РИТМІЧНОСТІ ТА РІВНОМІРНОСТІ ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ


< Попередня  Змiст  Наступна >

4.5. АНАЛІЗ РИТМІЧНОСТІ ТА РІВНОМІРНОСТІ ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ


У процесі контролю за виконанням виробничої програми здійснюється аналіз як фактично досягнутих результатів діяльності підприємства (виконання плану виробництва та продажу), так і оцінювання безпосередньо процесів виконання певних операцій (використання обладнання, складських площ, матеріалів, людських ресурсів тощо) на відповідність запланованим обґрунтованим показникам.

Центральними показниками оцінювання виконання виробничої програми є показники, що відображають кінцеві результати (мету) діяльності певних підрозділів, підприємства в цілому та ефективність їх досягнення. Як уже неодноразово зазначалося, кінцевим результатом діяльності підприємства є випуск продукції певної номенклатури, а його ефективність пов’язана з використанням ресурсів. Витрачання різноманітних ресурсів визначається через показники витрат на відповідний обсяг виробництва. Ці два показники є основними для будь-якого основного чи допоміжного виробничого підрозділу підприємства. Усі інші показники, що використовуються в системі планування та контролю, є допоміжними й використовуються для деталізації контролю, його посилення в різних аспектах — економічної доцільності, раціональності, оптимальності. До таких показників належать: ритміч-

.0,0

Діяльність основних та допоміжних виробничих підрозділів і бригад оцінюється, як правило, із застосуванням подібних показників. Здебільшого до таких показників належать показники випуску продукції (виконання робіт) у натуральному вираженні, згідно з установленим планом-графіком і елементи витрат, що залежать від роботи виробничих підрозділів, дільниць, бригад і обліковуються за ними. Але якщо основні підрозділи оцінюються за безпосередніми показниками виконання виробничої програми, то допоміжні та обслуговуючі — за рівнем надання різноманітних послуг основним підрозділам.

У процесі поглибленого аналізу виконання планів (виробництва продукції, використання потужностей обладнання, матеріалів тощо) зіставляються фактичні та планові показники. Зокрема, вивчаються абсолютні і відносні відхилення фактичних показників від планових, аналізуються причини цих відхилень.

Якщо базою порівняння є планова або нормативна величина, то оцінювання здійснюється за класичним показником виконання планового завдання. де

К

К

— показник виконання плану, %; ф Q , пл Q

ВП

— фактично досягнута та планова величина показника відповідно.

ВП = і

ВП > , які відповідають таким лінгвістичним значенням: план перевиконано, недовиконано та виконано на 100 %. Зміну відсоткового значення показника може бути проаналізовано шляхом вирахування значення у 1 (або 100 %):

ВП <

ВП > ням: план перевиконано, недовиконано та виконано на 100 %. Зміну відсоткового значення показника може бути проаналізовано шляхом вирахування значення у 1 (або 100 %):

Коефіцієнт може набувати одного з трьох значень:

ВП = ,

ВП < і

ВП > , які відповідають таким лінгвістичним значенням: план перевиконано, недовиконано та виконано на 100 %. Зміну відсоткового значення показника може бути проаналізовано шляхом вирахування значення у 1 (або 100 %): .100К

ВПв ?=?Q (4.18) .100К

ВПв ?=?Q (4.18)

Наприклад, якщо значення показника виконання плану стано

вить 1.2, або 120 %, тоді в Q? становить 120 – 100 = 20 %, що вказує на перевиконання плану на 20 %. Якщо ж у результаті розрахунків буде отримано значення зі знаком мінус, то це вказуватиме на недовиконання плану на цю величину. Також відносневить 1.2, або 120 %, тоді в Q? становить 120 – 100 = 20 %, що вказує на перевиконання плану на 20 %. Якщо ж у результаті розрахунків буде отримано значення зі знаком мінус, то це вказуватиме на недовиконання плану на цю величину. Також відносне

ність і рівномірність роботи, продуктивність праці, фондовіддача, рівень завантаження устаткування та інші.

1001001100 вп пл ф пл плф пл ?=? ? ? ? ? ? ? ? ? ?=? ? ? ? ? ? ? ? ? ? =?К Q Q Q QQ T Q .(4.19)

Важливе значення має розрахунок абсолютних відхилень. плф а QQQ?=? ,(4.20) ? = ?=? n i i QQ

1 а ,(4.21) де а Q?

— загальне абсолютне відхилення фактичної величини показника від планової; n

— кількість факторів, що спричинили зазначені відхилення; i Q?

— відхилення внаслідок впливу i -го фактора.

Не менш важливим є оцінювання ефективності виконання виробничих процесів, що здійснюється через розрахунок показників рівномірності та ритмічності.

Показники ритмічності використовуються для оцінювання ефективності виконання виробничих операцій за однакові проміжки часу, оскільки виконання плану може бути досягнуто за умов ритмічного та неритмічного виробництва. Будь-які відхилення від планів-графіків виробництва продукції — нерівномірне завантаження площ, обладнання, трудових ресурсів, відставання — пов’язані зі втратами часу, простоями обладнання й робітників, що, у свою чергу, позначається на обсягах, собівартості та якості продукції. Відставання від графіка може бути компенсовано шляхом збільшення виробництва продукції в наступний період. «Штурмування» плану призводить до підвищення собівартості продукції, що зумовлено збільшенням доплат на простої та понадурочні роботи, збільшенням витрат на обслуговування устаткування, можливим виникненням браку та різноманітних видів збитків, штрафних санкцій унаслідок невчасної поставки продукції за замовленнями тощо.

Рівномірність виробництва продукції залежить від таких показників: якості техніко-економічного та оперативно-календарного планування; системи управління запасами на підприємстві; своє-

відхилення від планового (базового) значення може бути визначено через розрахунок показника темпу зростання (або скорочення), шляхом прийняття значення планового показника за 1.

Якщо говорити взагалі, то ритмічним є таке виробництво, в якому за однакові проміжки часу виготовляється однакова кількість продукції. Із практичної точки зору таке розуміння ритмічності прийнятне лише в масовому та великосерійному виробництві, де є регулярна повторюваність виготовлення продукції з певним ритмом. Для одиничних чи дрібносерійних виробництв з особливо тривалим циклом ритмічність означає рівномірну роботу підрозділів згідно з календарним планом-графіком.

Під час обчислення ритмічності за елементарний календарний відрізок часу береться здебільшого робочий день (доба). Досить часто, особливо в машинобудуванні, розрахунковий період (місяць) поділяється на три декади. Для цього спочатку визначають кількість робочих днів у кожній декаді, а на наступному етапі розподіляють місячну планову програму відповідно до місячної структури робочого часу за трьома декадами. Наприклад, для виконання планового місячного обсягу виробництва у 1 000 000 од. за кількості робочих днів у місяці — 20, у тому числі за декадами: у першій — 8 днів, у другій — 7 днів і у третій — 5 днів, структура розподілу виконання планової програми за декадами ? n Q .плф де ритм.

буде такою: 8/2·100 = 40 %; 7/20·100 = 35 % і 5/20·100 = 25 %. Пропорційно цим часткам здійснюється розподіл планового виконання завдання: .пл

1д Q? = 40 %·1 000 000 = 400 000 од.; .

2 пл д Q? = 35 %·1 000 000 = 350 000 од.; .пл

3д Q? = 25 %·1 000 000 = 250 000 од.

Для оцінювання ритмічності фактичного виконання виробничої програми користуються формулою: 35 %·1 000 000 = 350 000 од.; .пл

3д Q? = 25 %·1 000 000 = 250 000 од.

Для оцінювання ритмічності фактичного виконання виробничої програми користуються формулою: буде такою: 8/2·100 = 40 %; 7/20·100 = 35 % і 5/20·100 = 25 %. Пропорційно цим часткам здійснюється розподіл планового виконання завдання: .пл

1д Q? = 40 %·1 000 000 = 400 000 од.; .

2 пл д Q? = 35 %·1 000 000 = 350 000 од.; .пл

3д Q? = 25 %·1 000 000 = 250 000 од.

Для оцінювання ритмічності фактичного виконання виробничої програми користуються формулою: = і

1 пл. ритм.

К , (4.22) = Q

1 пл. ритм.

К , (4.22) ? = = і Q

1 пл. ритм.

К , (4.22)

К — коефіцієнт ритмічності виробництва за певний розрахунковий період; пл.ф? Q

— фактичний обсяг виробництва продукції за i -й період часу в межах запланованого (перевиконання не враховується).

Якщо в рамках розглянутого прикладу фактичний обсяг за

143 часної підготовки й обслуговування виробничих площ, обладнання; раціональної організації виробництва та праці; наявності постійних і кваліфікованих кадрів; системи первинного обліку та контролю за виконанням виробничої програми. В ідеалі значення показника має дорівнювати 1. У наведеному прикладі значення коефіцієнта становить 0.65, що свідчить про неритмічну роботу, оскільки в 1-й та 2-й декадах було відставання (простої устаткування та робітників), а у 3-й декаді — перевантаження.

часної підготовки й обслуговування виробничих площ, обладнання; раціональної організації виробництва та праці; наявності постійних і кваліфікованих кадрів; системи первинного обліку та контролю за виконанням виробничої програми.

В ідеалі значення показника має дорівнювати 1. У наведеному прикладі значення коефіцієнта становить 0.65, що свідчить про неритмічну роботу, оскільки в 1-й та 2-й декадах було відставання (простої устаткування та робітників), а у 3-й декаді — перевантаження.

Основними ж якісними показниками, що характеризують виконання плану, є ступінь обґрунтування його цілей і завдань, рівень оптимального використання ресурсів, комплексності, збалансованості, гнучкості та своєчасності його розроблення. Також якість плану можна оцінити з точки зору його стійкості та стабільності виконання.

Для характеристики стабільності виконання плану можуть бути використані показники еластичності й надійності умов його забезпечення необхідними ресурсами. Еластичність виконання плану характеризує здатність досягати кінцевих цілей виробництва продукції за зміни умов його виконання (наприклад, поставки матеріалів). Показник дозволяє проаналізувати, як впливає рівень забезпечення певним ресурсом на випуск чи поставку продукції. Якщо, наприклад, плановий показник забезпечення i -м ресурсом i S , а його несвоєчасну поставку чи нестачу зумовлено іншими причинами — i S? , тоді його відхилення від нормальних умов за несвоєчасної поставки дорівнює ii SS/? . Безумовно, будь-яке негативне відхилення від нормального рівня, пов’язане з нестачею певного ресурсу, вплине на показник результативності (обсяг виробництва, прибуток чи інший показник). Якщо плановий обсяг виробництва j-го виду продукції позначити як j Q , тоді абсолютне значення обсягу виробництва зменшиться внаслідок нестачі i -го ресурсу на Q? або на jj QQ/? — у відносному значенні. Звідси показник еластичності дорівнює: i j Із показником еластичності тісно пов’язаний інший показник — надійності плану, під яким розуміють імовірність виконання поставлених у ньому завдань. З математичної точки зору це — величина математичного очікування недовиконання виробництва

144 — математичне очікування недовиконання плану виробництва.

— математичне очікування недовиконання плану виробництва.

Показники еластичності та надійності необхідні, перш за все, для характеристики маневреності управлінської системи в разі виникнення відхилень у виробничій системі. Будь-які недопоставки матеріалів і сировини можна компенсувати своєчасно створеним їх запасом. При несвоєчасному виході із ладу обладнання його слід відновити за рахунок попередньо поставлених комплектуючих чи інших варіантів. Питання планування, забезпечення необхідними ресурсами є одними із найбільш важливих у системі управління підприємством. Тому проект виробничої програми підприємства має пройти не лише ресурсне обґрунтування, тобто процедуру узгодження з необхідними виробничими потужностями, трудовими, матеріальними, інформаційними та інвестиційними ресурсами, але й процедуру обґрунтування та узгодження виконання певних процесів (операцій, робіт) — у ланцюжку постачання, виробництва й реалізації продукції.

Резюме

Виробнича програма підприємства — це сукупність продукції певної номенклатури й асортименту, яка має бути виготовлена у плановому періоді у визначених обсягах відповідно до потреб споживачів, згідно зі спеціалізацією та наявними виробничими потужностями підрозділів підприємства.

Порядок розроблення виробничої програми значною мірою залежить від призначення продукції підприємства та технікоорганізаційних особливостей виробництва.

Найчастіше оптимальна виробнича програма підприємства вирішується за допомогою методів лінійного та нелінійного програмування з використанням економіко-математичних методів на електронно-обчислювальних машинах. Балансово-матричну модель планування було запропоновано й доведено до рівня прак-

продукції за певні проміжки планового періоду, впродовж якого заплановано випуск в розмірі j Q . Показник надійності розраховується за формулою: j де )(Q??  

У процесі контролю за виконанням виробничої програми здійснюється як аналіз фактично досягнутих результатів діяльності підприємства (виконання плану виробництва та продажу), так і оцінювання безпосередньо процесів виконання певних операцій (використання обладнання, складських площ, матеріалів, людських ресурсів тощо) на відповідність запланованим обґрунтованим показникам.

Терміни й поняття до теми

Виробнича програма

Номенклатура

Асортимент

Продуктова стратегія

Товарна продукція

Реалізована продукція

Валова продукція

Обсяг незавершеного виробництва

Обсяг нереалізованої продукції

Балансово-матрична модель

Технологічна матриця

Оптимальна виробнича програма

Ритмічність

Рівномірність

Питання для самоконтролю

1. У чому суть і призначення виробничої програми підприємства?

2. Охарактеризуйте порядок розроблення та узгодження виробничої програми підприємства.

3. Поясніть різницю між такими категоріями: номенклатура й асортимент продукції.

4. Який порядок розроблення плану виробництва в натуральних показниках?

5. Дайте характеристику вартісним показникам виробничої програми.

6. Які проблеми пов’язані з розробленням та застосуванням у сучасних умовах показників валової та чистої продукції?

тичного використання лауреатом нобелівської премії Василем Леонтьєвим.

7. Для чого необхідно розробляти план виробництва в чинних діючих та незмінних цінах?

8. Які існують продуктові стратегії формування виробничої програми?

9. Охарактеризуйте продуктову стратегію «переслідування попиту», визначте її переваги й недоліки.

10. Назвіть підприємства, для яких можливе використання стратегії рівномірного завантаження виробничих потужностей. Які її недоліки та сильні сторони?

11. У чому суть балансової моделі Леонтьєва та які можливості її застосування за умов розроблення техпромфінпланів «технологічних» підприємств?

12. Які класи задач вирішуються за допомогою моделі Леонтьєва?

13. Як взаємоузгодити роботи основних підрозділів підприємств хімічної та металургійної галузі на основі моделі Леонтьєва?

14. Дайте характеристику гнучким планам виробництва.

15. Які існують підходи до оптимізації виробничої програми підприємства?

16. Назвіть показники оцінювання ефективності й результативності виконання планів виробництва та реалізації продукції підприємств.

17. Охарактеризуйте якісні показники виконання планів.

Завдання для індивідуальної роботи

Задача 1. На основі прийнятої продуктової стратегії «переслідування функції попиту» складіть план виробництва на рік у натуральних вимірниках, з деталізацією за кварталами, на основі наведених нижче даних.

Відділом маркетингу передбачено такі обсяги продажу впродовж року.

Таблиця 4.9

ПРОГНОЗНІ ЗНАЧЕННЯ ОБСЯГІВ ПРОДАЖУ ПРОДУКЦІЇ

1-й квартал 2-й квартал

Запас готової продукції на початок періоду становить 10 000 од. Запас готової продукції на кінець періоду передбачено визначати у відсотках до планового обсягу продажу в наступному періоді.

Задача 2. Розрахувати показники товарної, валової та реалізованої продукції на основі даних, наведених у табл. 4.10. Проаналізуйте абсолютні та відносні відхилення фактичних значень показників від планових (базових).

Таблиця 4.10

ПЛАНОВІ ТА ФАКТИЧНІ ПОКАЗНИКИ

ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ ПІДПРИЄМСТВА

Показники Плановий період Звітний період
1) Обсяг виробництва в натуральному вимірнику, од.
продукція А 480 390
продукція В 560 467
продукція С 520 500
продукція D 780 780
2) Відпускні ціни (без ПДВ), грн
продукція А 1000 950
продукція В 1500 1470
продукція С 1200 1245
продукція D 900 930

3) Обсяги напівфабрикатів власного виробництва, грн

250 000280 000

4) Роботи та послуги промислового характеру, виконані на замовлення, грн 300 000 350 000
5) Залишки нереалізованої продукції на складі, грн
на початок року 200 000 450 000
на кінець року 450 000 800_000
6) Залишки відвантаженої, але не оплаченої

продукції, грн

на початок року 250 000 200 000
на кінець року 200 000 230 000
7) Незавершене виробництво, грн
на початок року 80 000 90 000
на кінець року 90 000 77 000

Величину залишку прийнято на рівні 10 % обсягів продажу в наступному місяці.

Відповідь:

1) пл

ТП = 3 196 000 грн; ф

ТП = 3 034 890 грн, обсяг товарної продукції ( ?ТТ зменшився на 166 610 грн в абсолютному значенні до планового періоду або на 5.04 % у відносному значенні;

2) пл

РП = 2 996 000 грн; ф

РП

2 654 890 грн; ?РР = –341 110 грн (–11,38 %);

3) пл

ВП = 3 206 000 грн; ф

ВП = 3 021 890 грн; ?ВВ = –184 110 грн (–5,74 %).

1) пл

ТП = 3 196 000 грн; ф

ТП = 3 034 890 грн, обсяг товарної продукції ( ?ТТ зменшився на 166 610 грн в абсолютному значенні до планового періоду або на 5.04 % у відносному значенні;

2) пл

РП = 2 996 000 грн; ф

РП

2 654 890 грн; ?РР = –341 110 грн (–11,38 %);

3) пл

ВП = 3 206 000 грн; ф

ВП = 3 021 890 грн; ?ВВ = –184 110 грн (–5,74 %).

Задача 3. Проаналізуйте показники ефективності виконання виробничої програми підприємства за місяць на основі таких даних: плановий обсяг виробництва — 2000 тис. од., кількість робочих днів у місяці — 20 днів, у тому числі за декадами: у першій — 7 днів, у другій — 8 днів, у третій — 5 днів; фактичний обсяг виробництва за декадами — 300 тис. од., 700 тис. од. і 1050 тис. од. продукції відповідно.

Відповідь: Для оцінювання результатів розраховується коефівказує на неритмічну роботу впродовж місяця. Зокрема, в першій і другій декаді є відставання від плану виробництва – 400 000 і –100 000 од. відповідно, а у третій декаді — форсування виробництва.

цієнт виконання плану:

ВП

К = 1,025. План виробництва перевиконано на 2,5 %. Для оцінювання якості процесів виконання виробництва розраховується коефіцієнт ритмічності. ритм. = 0,75 — цієнт виконання плану:

ВП

К = 1,025. План виробництва перевиконано на 2,5 %. Для оцінювання якості процесів виконання виробництва розраховується коефіцієнт ритмічності. ритм.

К = 0,75 —

Задача 4. Проаналізуйте результати діяльності підприємства у звітному періоді за критерієм їх ефективності і результативності за умови, що залишки готової продукції та незавершеного виробництва на початок і кінець періоду відсутні.

Таблиця 4.11

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

ЗА 1-й КВАРТАЛ ПОТОЧНОГО РОКУ

Показник Планові значення Фактичні значення
Обсяг виробництва, од. 40 000 38 000
Обсяг продажу, од. 40 000 38 000
Виручка від реалізації, грн 600 000 680 000
Змінні витрати 400 000 545 000
в тому числі:
— виробничі, грн 350 000 505 000
— витрати періоду (адміністративні і на збут), грн 50 000 40 000

Закінчення табл. 4.11

Показник Планові значення Фактичні значення
Загальновиробничі витрати 123 000 120 600
в тому числі:
— змінні, грн 48 000 45 600
— постійні, грн 75 000 75 000
Постійні витрати на збут і адміністративні 60 000 60 000
Операційний прибуток (збиток) підприємства 17 000 –45 600

Задача 5. Підприємство випускає два види продукції — А та В. Обсяг реалізації продукції А зазвичай становить не менше 65 % загального обсягу реалізації продукції двох видів. Для виготовлення продукції А та В використовується однакова сировина, добовий запас якої обмежений — 10 000 погонних метрів (п. м). Витрати сировини на одиницю продукції А становлять 2 п. м., а на одиницю продукції В — 4 п. м. Ціни на продукцію А та В становлять 20 і 40 грн відповідно. Визначити оптимальний розподіл сировини для виготовлення продукції А та В.

Задача 6. Для виробництва продукції А та В підприємство використовує два види сировини — С

1 і С

2 . Вихідні дані для розрахунку оптимізаційної задачі наведено в табл. 4.12.

Таблиця 4.12

ВИХІДНІ ДАНІ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ

ОПТИМІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ

Показник Вид продукції Доступна сировина, кг
Продукція — А Продукція — В
Витрати сировини С 1 на одиницю продукції, кг 1 3 300
Витрати сировини С 2 на одиницю продукції, кг 2 1 150
Прибуток, тис. грн за одиницю продукції 23

Сформулюйте й розв’яжіть аналітичним і графоаналітичним методом економіко-математичну модель оптимізації виробничої програми за критерієм максимального прибутку підприємства.

Відповідь: А = 30 од.; В — 90 од., )(Пf =330 тис. грн.

Відповідь: А = 30 од.; В — 90 од., )(Пf =330 тис. грн.

Задача 7. На підприємстві здійснюється виробництво чотирьох видів продукції, для чого послідовно використовується робота двох верстатів. Норми машино-годин на виготовлення одиниці продукції за видами верстатів наведено в табл. 4.13.

Таблиця 4.13

ЧАС ОБРОБЛЕННЯ ОДИНИЦІ ПРОДУКЦІЇ ПЕВНОГО ВИДУ

ЗА ВИДАМИ ВЕРСТАТІВ

Норми часу на оброблення одиниці продукції , машино-год.
АВ

Витрати на виробництво одиниці продукції певного виду змінюються прямопропорційно часові використання верстатів (у машино-годинах). Вартість першої машино-години роботи першого верстата становить — 10 грн, другої — 15 грн. Ефективний фонд часу використання обладнання для виробництва продукції різних видів обмежений такими значеннями: 500 машино-год. для першого верстата і 380 машино-год. для другого. Ціни на продукцію А, В, С, D дорівнюють 65, 70, 65, 66 грн відповідно. Постійні витрати — 200 грн.

Сформулюйте умову задачі оптимізації виробничої програми за критерієм максимального прибутку підприємства та розв’яжіть її, якщо максимальний очікуваний обсяг попиту на продукцію підприємства такий: А — 30 од., В — 40 од., С — 30 од., D

—100 од.

Відповідь: А = 0; В — 40 од., С — 30 од., D — 90 од.,

Відповідь: А = 0; В — 40 од., С — 30 од., D — 90 од.,

Задача 8. Визначити обсяги виготовлення продукції основними підрозділами хімічного підприємства з виробництва азотних добрив на основі наведених у таблиці даних щодо прямих норм витрат на виробництво готової продукції (напівфабрикатів) за підрозділами, враховуючи, що заплановані обсяги виробництва готової продукції становлять: товарного аміаку — 100 000 т і аміачної селітри

— 230 000 т .

Аміачна селітра, т – 0 , 0005 –0.26 0 0 0 –0,00015 – 0 , 2135 0 0 – 0 , 7 8 9 – 0 . 0038 1

Задача 9. На основі розрахованих, обґрунтованих і погоджених з керівництвом норм витрачання енергетичних та матеріальних ресурсів основними підрозділами азотно-тукового підприємства, наведених у таблиці 4.15, та з використанням даних попередньої задачі 8 необхідно визначити загальну потребу в енергетичних і матеріальних ресурсах на основі балансового методу.

Таблиця 4.15

ПРЯМІ ВИТРАТИ МАТЕРІАЛІВ І СИРОВИНИ, ОТРИМАНИХ

ВІД ПОСТАЧАЛЬНИКІВ НА ВИГОТОВЛЕННЯ ПРОДУКЦІЇ

ОСНОВНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ ПІДПРИЄМСТВА

Показник Аміак, т Азотна кислота, т Сірчана кислота, т Аміачна селітра, т

Природний газ, тм

1.19000000.00080

Електроенергія, ТкВтг 0.058000 0 0.125 0.038
Моноетонламін, т 0.000600 0 0 0

Активоване вугілля, т0.000006000

Каталізатор АКМ, т 0.000400 0 0 0
Каталізатор ГІАП-8, т 0.000300 0 0 0

Каталізатор ГІАП-10, т0.000300000

Каталізатор метан НКМ, т 0.000400 0 0 0
Платина, г 00 .130 0

Каталізатор АВС, тм

00.01600

Каталізатор АВК-10М, г 0 0.0001 0 0
Контактна маса, т 0 0 0.0004 0

Сірка, т000.3340

Вапно негашене, т 0 0 0.000048 0
Гідразин-сульфат, т 0 0 0.000018 0

Тринатрійфосфат, т000.0000070

Флотигам, т 0 0 0 0.35
Масло індустріальне, т 0 0 0 0.00056

Література для поглибленого вивчення матеріалу

1. Ильин А. Н. Планирование на предприятии : учебник / А. И. Ильин. — 2-е изд., перераб — Минск. : Новое знание, 2001. — 635 с. — (Экономическое образование).

2. Лозовик Ю. М. Збутова поведінка підприємств-виробників за умов сезонного попиту на мінеральні добрива в Україні / Ю. М. Лозовик // Менеджмент : збірник наукових праць. — Вип. 6. — К. : Міжгалузевий інститут управління, 2006.

— С. 120—134.

3. Омельяненко Т. В. Операційний менеджмент: навч. посіб. / Т. В. Омельяненко. — К: КНЕУ, 2009. — 479 с.

4. Организация, планирование и управление деятельностью промышленного предприятия (объединения) / под ред. С. М. Бухало. — К.: Вища шк., 1989.

— 458 c.

5. Орлов О. О. Планування діяльності промислового підприємства : підручник / О. О. Орлов. — К. : Cкарби, 2002. — 336 с.

6. Планування діяльності підприємства : навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. / [М. А. Бєлов, Н. М. Євдокимова, В.Є. Москалюк та ін.]; за заг. ред. В. Є. Москалюка. — К. : КНЕУ, 2002. — 252 с.

7. Планування діяльності підприємства : навч. посіб. / за заг. ред. В. Є. Москалюка. —К. : КНЕУ, 2005. — 384 с.

8. Саати Т. Аналитическое планирование. Организация систем / Т. Cаати, К. Кернс, пер. с англ. — М. : Радио и связь, 1991. — 224 с.

9. Экономико-математические методы и прикладные модели : [Чеб. пособие для вузов] / [В. В. Федосеев, А. Н. Гармаш, Д. М. Дайитбегов и др.] ; [под. ред. В. В. Федосеева]. — М. : Финстатинформ, 1996. — 391 с.

10. Таха Х. Введение в исследование операций / Х. Таха ; в 2 т. — Т. 1, пер. с англ. — М. : Мир, 1985. — 479 с.

11. Организация, планирование и управление деятельностью промышленного предприятия / Под ред. С. М. Бухало. — К. : Вища школа, 1978. — 472 с.


< Попередня  Змiст  Наступна >
Iншi роздiли:
5.2. ОПЕРАТИВНО-КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ОДИНИЧНОГО ТИПУ ВИРОБНИЦТВА
5.3. ОПЕРАТИВНО-КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ СЕРІЙНОГО ТИПУ ВИРОБНИЦТВА
5.4. ОПЕРАТИВНО-КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МАСОВОГО ТИПУ ВИРОБНИЦТВА
Розділ 3. РЕСУРСНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ТЕМА 6 ВИРОБНИЧА ПОТУЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
6.2. МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ВИРОБНИЧОЇ ПОТУЖНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ РІЗНИХ ТИПІВ ВИРОБНИЦТВА
Дисциплiни

Медичний довідник новиниКулінарний довідникАнглійська моваБанківська справаБухгалтерський облікЕкономікаМікроекономікаМакроекономікаЕтика та естетикаІнформатикаІсторіяМаркетингМенеджментПолітологіяПравоСтатистикаФілософіяФінанси

Бібліотека підручників та статтей Posibniki (2022)